Bociek51

Claas jaguar 680 opinie

Polecane posty

Bociek51    2

Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Zdajesz sobie sprawę że to 40letni sprzęt, który może być zajechany. Silnik 210KM to trochę mało..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2

Wiadomo że zawsze będzie coś się dziać bo nie nowe . Sieczkarnia ta która mam na oku jest naprawdę w super stanie technicznym jak i wizualnym temat z silnikiem był poruszany  na forum jeśli się nie mylę to z modelem jaguarem  682 który miał identyczny silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Więcej mycia maszyny jak cięcia, kolega taką 10-15 ha na dzień kosił. Przydało by się więcej ha kosić. w jeden dzień ciężko dobrze taki sprzęt zakonserwować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
5 minut temu, tommmek napisał:

Więcej mycia maszyny jak cięcia, kolega taką 10-15 ha na dzień kosił. Przydało by się więcej ha kosić. w jeden dzień ciężko dobrze taki sprzęt zakonserwować.

 

I jak kolega ocenia sprzęt? Miał gniotownik czy tarkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Gniotownik, my uzytkowalismy też taką 682 z silnikiem Perkinsa szła jak wściekła mieliśmy trochę problemów z hederem czterorzędowym był bardzo zużyty i szwankowała ostrzałka ale konstrukcyjnie fajna maszyna. Dźwięk silnika trochę odstraszał bo jednak v8 przy szybkim jechaniu brzmiał jak zarzynana świnia u nas może ze 100ha skosiła także wielkie nic.


Jeśli maszyna w bardzo dobrym stanie to ja bym kupił na taki areał to będzie długo służyć jak ktoś nie ukrył wad.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

U mnie w galerii pod fotką z Jaguarem 682 też jest wypowiedź o tym modelu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
1 godzinę temu, tommmek napisał:

Gniotownik, my uzytkowalismy też taką 682 z silnikiem Perkinsa szła jak wściekła mieliśmy trochę problemów z hederem czterorzędowym był bardzo zużyty i szwankowała ostrzałka ale konstrukcyjnie fajna maszyna. Dźwięk silnika trochę odstraszał bo jednak v8 przy szybkim jechaniu brzmiał jak zarzynana świnia u nas może ze 100ha skosiła także wielkie nic.

 

Jeśli maszyna w bardzo dobrym stanie to ja bym kupił na taki areał to będzie długo służyć jak ktoś nie ukrył wad.

 

Ta co mam na oku ma tarkę i mam do tego mieszane uczucie bo zdania są podzielone.no i silnik Mercedes V6 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Mercedes lepszy ale tarka porażka, tu jak dobre walce to towar lepszy jak ktoś by ci usługę zrobił. Odpuść to chyba że jakieś używane walce by szło wrzucić ale to wydatek za dobre pewnie od 5 koła w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
41 minut temu, tommmek napisał:

Mercedes lepszy ale tarka porażka, tu jak dobre walce to towar lepszy jak ktoś by ci usługę zrobił. Odpuść to chyba że jakieś używane walce by szło wrzucić ale to wydatek za dobre pewnie od 5 koła w górę.

Właściciel twierdzi że sieczka nie odbiega od gniotownika. Na miejscu posiada pryzmę po tej maszynie. Sam też mam  większe przekonanie do gniotownika i to jest właśnie największy dylemat tego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Sieczka może nie odbiegać, ale niech pokaże jak ziarno jest rozbite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Nie wiem jak z paliwem przy tarce by było. W sumie 5-10l w tą czy w tą ale najgorsze że nawet jak 90% roztarte to 10% w gnój a to kosztuje tyle co usługa dobrym sprzętem bez roboty. Lepiej ten kapitał na maszynę w coś innego zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
8 minut temu, jaco512 napisał:

Sieczka może nie odbiegać, ale niech pokaże jak ziarno jest rozbite

Sieczką określiłem  jak i ziarno tak i cała roślinę  

8 minut temu, tommmek napisał:

Nie wiem jak z paliwem przy tarce by było. W sumie 5-10l w tą czy w tą ale najgorsze że nawet jak 90% roztarte to 10% w gnój a to kosztuje tyle co usługa dobrym sprzętem bez roboty. Lepiej ten kapitał na maszynę w coś innego zainwestować.

Tera kosi mi jaguarem 695 z tego co pamiętam  ma gniotownik i powiem szczerze że sieczka jest grubo pocięta a ziarno roztarte nie więcej jak 70% i nie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Swoją z gniotownikiem miał byś 100%, zerknij w tą pryzmę u sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
11 minut temu, tommmek napisał:

Swoją z gniotownikiem miał byś 100%, zerknij w tą pryzmę u sprzedającego.

Napewno będę musiał zobaczyć i się zastanowić i przemyśleć czy nie odpuścić a poszukać czego z gniotownikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Nie wiem jak w tym modelu o którym piszecie ale u mnie w 690 sl wymiana gniotownika dwa lata temu to bym koszt 10 tyś.  A w 680 znajomy wymieniał z 5 lat wcześniej to kosztowało go to chyba 16 tyś. Bo mnie wymieniało się same płacze a u niego były całe wlace z ośkami. U mnie spalanie jest kosmiczne . Przy kukurydzy gdzie sm ma 30% i wysoka 3 m minimum to pali 60 litrów na hektar.  Ale jakość sieczki idealna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
5 minut temu, ubogiwladek napisał:

Nie wiem jak w tym modelu o którym piszecie ale u mnie w 690 sl wymiana gniotownika dwa lata temu to bym koszt 10 tyś.  A w 680 znajomy wymieniał z 5 lat wcześniej to kosztowało go to chyba 16 tyś. Bo mnie wymieniało się same płacze a u niego były całe wlace z ośkami. U mnie spalanie jest kosmiczne . Przy kukurydzy gdzie sm ma 30% i wysoka 3 m minimum to pali 60 litrów na hektar.  Ale jakość sieczki idealna

Niby spalanie nie ma większe niż 50l w tym egzemplarzu co oglądam nie ma gniotownik a jest tarka i wiadomo że ma lżej , tylko nie wiem do końca jak z ziarnem po tartce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj