Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#481 Share mlodytom1

mlodytom1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 luty 2010 - 22:01

Nowa seria ciągników John Deere 5M nie wiem czy to wniesie cos do tematu ale na 100% wiem o takim procederze
Imporer sprzętu multimedialnego i podzespołów z Chin.
Dwie opcje
1 wyprodukowano i zapakowano w CHinach - na opakowaniu musi byc napisane made in CHina (przepisy międzynarodowe)
2 wyprodukowano w Chinach a zapakowano np. w Nimczech na opakowaniu mozna napisać made in Germany

Znam bardzo wiele przykładów takiej Polsko Chińskiej współpracy. Konkluzja jest jedna - jest luka w przepisach należy (bądź można) ją wykorzystać.

Moim zdaniem (nie posiadam JD ale przymierzam się do kupna)fakt że JD unieścił taką tabliczkę na moście świadczy tylko o tym że nie ma nic do ukrycia i sznuje swoich klientów , którzy wiedzą co kupują a nie muszą bawic się w detektywów przy każdym sprzęcie w poszukiwaniu krainy nibylandii w której to dana maszyna (podzespół) został(a) wyprodukowana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 11:00
  •  

#482 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 luty 2010 - 22:20

Nowa seria ciągników John Deere 5M Panowie, takie gdybanie, że będzie dobry albo nie jest chore, nie ocenia się rzeczy po opakowaniu tylko po tym jak się sprawują, trzeba poczekać i sprawdzić, niech się wypowiadają użytkownicy.

#483 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 01 marzec 2010 - 08:29

http://www.deere.com/en_US/ir/media/pdf/financialdata/reports/2010/languages/2009annualpolish.pdf
Tutaj jest link z raportem Dyrektora Generalnego firmy JD po przeczytaniu tego myślę, że wyjaśni się sprawa z napisem Made in China. Firma JD się rozwija na całym świecie w 2010r otwiera fabrykę w Rosji a fabryka ciągników w Chinach istnieje już ładnych parę lat i na pewno większość waszych JD było tam wyprodukowane, a wiec M to nie nowość. W tych fabrykach pracują Inżynierowie, to nie fabryka robotów kuchennych, tu się stawia na jakość.
http://www.deere.org...nnualpolish.pdf
a tu kolejny raport nieco jaśniejszy

Akurat z tego wystąpienia wynika tyle, że w 2009 roku zyski JD spadły prawie o połowę w stosunku do lat 2007 i 2008 i firma zmuszona była do szukania oszczędności i ciecia kosztów stąd pewnie fabryka w Chinach, tania produkcja i tani model M by podgonić konkurencję w tym segmencie ciągników, który jest najpopularniejszy, oraz by zaistnieć na nowych biedniejszych rynkach. Kupili jakąś chińską fabryczkę ciągników i produkcja ruszyła. Jak będzie z cięgnikami serii M czas pokaże.

#484 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2010 - 14:00

Nowa seria ciągników John Deere 5M Hmmm powinny, ale nie są. :) Taka taktyka marki, poza tym im więcej, ktoś o sobie mówi tym, szybciej go konkurencja wykończy. Dodany obrazek

#485 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:33

Nowa seria ciągników John Deere 5M Myśle ze bedzie ,przepraszam jest zupełnie inaczej. Popyt na jd 5m ciągle rośnie i to konkurencja ma problem co z tym zrobić. DF-y nawet obniżają ceny ,mówiąc ze to promocja. Ale nie dziwię się jak nie mają sprzedaży. Pomimo tych chinskich mostów ludzom podobają sie te traktorki pod wzgledem technicznym i wizualnym ,mysle ze tak zostanie. Chociaż wiele wypowiedzi na tym forum neguje je to i tak zamówien ciagle przybywa. Sądze ze taką zła opinie chca mu wystawić osoby pracujace w konkurencji.

#486 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:48

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja też przyłączę się do słów mbpiotra. Gdyby były one wadliwe to kolejka po nie by się nie wydłużała tylko można by je było nabyć odrazu.

#487 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:18

Nowa seria ciągników John Deere 5M gdyby byłe one wadliwe... ale jeszcze tego nie wiemy bo ciągniki te od niedawna są w sprzedaży więc o ich wadliwości porozmawiamy jak nakręcą one 2000;3000;4000 i więcej godzin

#488 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 01 marzec 2010 - 22:52

Ja też przyłączę się do słów mbpiotra. Gdyby były one wadliwe to kolejka po nie by się nie wydłużała tylko można by je było nabyć odrazu.

Na każdego Jd czeka sie kilka miesięcy Ja na swojego czekałem od stycznia do kwietnia, Możesz kupić sporadycznie jakiś model jak diler na własne ryzyko zamówił go znacznie wcześniej w ciemno licząc, że go sprzeda.

#489 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 23:22

Nowa seria ciągników John Deere 5M za dwa tygodnie powiem jak się spisuje w cięższych pracach:P mój 5080m zapinam go w beczke i jazda i się okarze co i jak, teraz to tylko takie docieranie:D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#490 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 06:44

Nowa seria ciągników John Deere 5M Zobaczymy co czas pokaże... Jak narazie uzytkowników tych ciągników jest niewielu i nic dobrego ani złego powiedzieć nie można...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share damduda

damduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 11:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam
Jakie maksymalne upusty można dostać u dealerów ciągników John Deere serii 5. Mnie akurat interesuje 5100R Comfort, i daja mi około 6%. W moim przypadku wychodzi to 2900 Euro od sumy 48,3 tys Euro co mi naliczyli na podstawie ich cennika. I jak rozmawiałem to pewny termin na realizacje na serie R to jest druga połowa lipca jak sie zamawia teraz. Serie 5M bez problemu może być w czerwcu.
Rozmawiałem z dealerem z chemirolu (kujawsko-pomorskie).

#492 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M Czy ktoś mi opisze czym różni się JD 5M Compact od Classic? I czy można wziąć łysy bez klimy a dopłacić do skrzyni 40km/h i rewersu elektrohydraulicznego?

#493 Share podleszczak

podleszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:39

Nowa seria ciągników John Deere 5M Różnica jest tylko w wyposażeniu.A co do skrzyni czy rewersu to nie ma problemu jedyny problem to ze cena rośnie i to sporo z takim wyposażeniem może kosztować coś ok130tyś netto.

#494 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 03 marzec 2010 - 21:56

Witam
Jakie maksymalne upusty można dostać u dealerów ciągników John Deere serii 5. Mnie akurat interesuje 5100R Comfort, i daja mi około 6%. W moim przypadku wychodzi to 2900 Euro od sumy 58,3 tys Euro co mi naliczyli na podstawie ich cennika. I jak rozmawiałem to pewny termin na realizacje na serie R to jest druga połowa lipca jak sie zamawia teraz. Serie 5M bez problemu może być w czerwcu.

Z kąd jesteś? Skontaktuj się z dilerem jd w pszczółkach (pomorskie)
Mam numer przedstawiciela bo sam rozmawiałem, nawet miał do mnie przyjechać... Jak chcesz to napisz na PW to Ci dam namiary... Zapewne będzie taniej...

#495 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 22:10

Nowa seria ciągników John Deere 5M 55 tys euro za r5100 to moim zdaniem rozbój w biały dzien ;)

#496 Share damduda

damduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 22:14

Witam
Jakie maksymalne upusty można dostać u dealerów ciągników John Deere serii 5. Mnie akurat interesuje 5100R Comfort, i daja mi około 6%. W moim przypadku wychodzi to 2900 Euro od sumy 48,3 tys Euro co mi naliczyli na podstawie ich cennika. I jak rozmawiałem to pewny termin na realizacje na serie R to jest druga połowa lipca jak sie zamawia teraz. Serie 5M bez problemu może być w czerwcu.

Ponawiam pytanie, jaki rabat można otrzymać u dealera John Deere, wiem że np. w zetorze można wynegocjować 9-10%, i czy jest to możliwe u dealera John Deere
Sory za pomyłke w poprzednim poście:)

#497 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 22:28

Nowa seria ciągników John Deere 5M witam mam pytanie ile kosztuje najslabszy JAS z seri 5M z rewersem i klimatyzacja?? ciagnik mial by sluzyc tylko do rozsiewacza opryskiwacza i do TURA.

#498 Share damduda

damduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 23:06

Nowa seria ciągników John Deere 5M wersja 5070M Compact + klimatyzacja kosztuje okolo 26 tys netto Euro po rabacie, ma prawie wszystko co potrzebujesz, rewers, zaczepy rolnicze i tranpsortowy, koguta:) nie ma pneumatyki no i oczywiście tura
euro liczone po aktualnym kursie tak, że na dzien dzisiejszy około 100 tys PLN netto

Edytowany przez robertbara, 04 marzec 2010 - 13:11.
Cytowanie poprzedniego posta

#499 Share Eliano

Eliano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 09:18

Nowa seria ciągników John Deere 5M Mam pytanie, jakie są opony w Compakcie a jakie w classicu i comforcie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share damduda

damduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 10:23

Nowa seria ciągników John Deere 5M 420/85R34 i 340/85R24 są w standardzie we wszystkich ciagnikach serii 5M niezależnie od koni.
Dopłata do 480 na tył i 380 na przód wynosi 451 EURO, jak chcesz węższe to już wtedy możesz wziąć na większych felagach np R38

Edytowany przez robertbara, 04 marzec 2010 - 13:12.
Cytowanie poprzedniego posta