Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miasto vs Wieś

156 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 maj 2007 - 11:16

Miasto vs Wieś ja tam wole wieś mieszkam na wsi i niechce za nic na świecie żyć w mieście nawet jak do ciotki pojade do miasta to mie od tych sapin łeb boli i zasnąć nie moge :angry:
a więc wieś i nic innego
cisza i spokuj na wsi jest :lol:

pozdrawiam mieszkających na wsi zuras

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miasto vs Wieś Dzisiaj, 07:54
  •  

#102 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 maj 2007 - 11:28

Miasto vs Wieś Ja też nigdy w życiu bym się ze wsi do miasta nie przeprowadził :lol: Tym bardziej, że do miasta mam 1,5km a do centrum 2,5km ( to niektórzy z obrzeży miasta maja dalej niż ja bo nawet do 5km) ;) A tak jest cisza, czystsze powietrze, niedaleko las i jeziorko z dzika plaża gdzie cała wieś w weekendy siedzi ;)

#103 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 03 maj 2007 - 15:13

Miasto vs Wieś wuja wieś to jakieś 2 km leży od jeziora, więc jak tylko mam ochote to idę popływać...hehe ale często nie ma czasu, a i plaża też jest wielka,no ale co z tego jak nie ma czasu zabardzo :lol:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 23:12

Miasto vs Wieś Ja mieszkałem w jednej wsi (miałem z 300 m do A4 to jest dobiero hałas i ruch :lol: ), a teraz przeprowadziłem się do drugiej wsi większej. Na początku był żal się wyprowadzać, ale już się przyzwyczajiłem, ale i tak bym wrócił. ;) A co do miata to mój kuzyn przeprowadził ze wsi do miasta, mówi że mu lepiej i już by nie wrócił, ale ja bym się z nim nie zamienił. :D
U mnie nie ma też za cicho we wsi, ale jednak wieś to wieś :rolleyes: i na pewno do miata nie pójde.

#105 Share bogo

bogo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:06

Miasto vs Wieś Ja na mieszkam w mieście ale weekendy, wakacje, ferie spędzam na wsi ponieważ w mieście nudy a na wsi to traktorem sie pojeździ samochodem lub komarkiem. Ja do trzeciego roku życia mieszkałem na wsi a więc tam się wychowałem a teraz na wieś jeżdżę do babci wujka.

#106 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:11

Miasto vs Wieś Bogo ja tak samo jak ty tylko ze do 6 roku zycia mieszkalem ale jak sie urodzilem to tata zaczol buowac dom w miescie i tak to trwalo 6 lat i jak mialem 6 lat to sie nauczylem jezdzic C-330 potemC360 itd ale na weekedny zjezdzam na wies do babki to zawsze szasmbo wypompuje a to do lasu sie pojedzie i tak do wieczora a potem jakies piwko dyskoteka do rana a potem do miasta przed wieczorem :rolleyes:
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#107 Share bogo

bogo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:56

Miasto vs Wieś Ja jak miałem cztery lata to pojeżdżałem c360 przy zwożeniu słomy a jak miałem 6 to nauczyłem się zmieniać biegi

#108 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:47

Miasto vs Wieś Ja mieszkam z rodziną w Poznaniu - na codzień w centrum, w weekedy i dni wolne u babci na przedmieściach (czytaj: w naszym gospodarstwie). Mogę zatem powiedzieć, że jestem miejskim rolnikiem, a prowadzenie w mieście gospodarstwa to nic łatwego, np. ostatnimi laty wprowadzili w okolicy ograniczenie całkowitej masy pojazdu do 8 t, więc jak tu jechać do elewatorów, czy wracać ze żniw? :rolleyes:

#109 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:56

Miasto vs Wieś Ja czy bede mieszkał na wsi czy w miesicie to mi to obojętne. Tylko musi być dom jednorodzinny.

#110 Share ursusc330

ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 03:49

Miasto vs Wieś ja mieszkam na wsi ale jedno miasto co nwet dosc lubie jezdzic do to jest Zakopane niby miasto ale wsi tesz jest i morzna duzo tam zobaczyc jak np. Adama maalysza w zimie na skokach ,Giewont itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 22:43

Miasto vs Wieś ja od urodzenia mieszkam na wsi i tak już pozostanie, ale że nie posiadam gospodarki, to do roboty będę do miasta dojeżdżał... 100 razy bardziej wolę wstać letniego ranka i usłyszeć przez otwarte okno mruk polskiego Bizona na polu i tak dalej, aniżeli iść po mieście, smród, pełno samochodów, ludzi i hałas no i w mieście pełno takich cwaniaczków co zakładają kaptury na głowy i dookoła jakieś ,,joł joł" albo napadają ludzi te dresy bo nie mają co robić :/ to nie dla mnie, ja bym się tam po 2 miesiącach wykończył i bym w wolnym czasie tylko przy kompie siedział pewnie. tak więc wieś od zawsze na zawsze! a i denerwują mnie tacy miejscy fanatycy (ja też wyglądam na wiejskiego fanatyka... ale ja szanuje ludzi z miasta i to co oni robią pod warunkiem że nikomu to nie szkodzi) jak np. pewien osobnik przyjechał do mnie z miasta i mi mówił że jestem głupi bo jakieś ,,głośne i brudne starocie ci się podobają i jeździsz za nimi po wsi" (miał na myśli traktory i kombajny). ale takie osoby mam głęboko w d.... i niech se myślą o mnie co chcą ja wieś kocham nade wszystko i tak pozostanie. pozdrawiam normalne osoby z miasta i ze wsi (bo tu też bandytów nie brakuje)

#112 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 22:48

Miasto vs Wieś Ja narazie mieszkam w rodzinnym domu na wsi ale juz mam swoj dom 60km od rodzinnego ale w innej wsi. Ale chcialabym jeszcze kupic mieszkanko takie 45m2 w RZESZOWIE i wynajmowac.

ps. Ato co sie dzieje na wsi to miastowym sie jeszcze nie snilo. I popieram to co dobre to tylko WIEJSKIE
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#113 Share rumun19

rumun19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:46

Miasto vs Wieś Ja mieszkam w Katowicach czyli w mieście... Niestety do najbliższej rodziny mam ponad 160 km wiec troche dojazdu jest ale w niedługim czasie sie wszystko zmieni bo przeprowadzam sie właśnie tam :) Urodziłem sie w mieście,ale jednak wole uroki wiejskie:) Nie siedzi sie w bloku pomiędzy 4 ścianami i robi sie to co chce na swoim podrówku/ w domu :))

#114 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:18

Miasto vs Wieś Powiem tak:Na nauki do miasta pójde, będe tam mieszkał ale jak skończe edukacje to free na wieś,na gospodare,moją kochaną gospodare:)
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#115 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 21 marzec 2009 - 21:21

Miasto vs Wieś Ja mieszkam niby na wsi :) Jeżeli bym miał sie przeprowadzić to tylko na jakieś odludzie żebym miał cisze, spokój itp. i żebym miał troche większy plac :)
W mojej wsi jest: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, LO, ośrodek zdrowia, dwie apteki, Kościół, urząd gminy, oddział banku, dużo sklepów, taki jakby market, OSP, salon Skody, pizzeria, dwie restauracje, wodociąg, gaz, kanalizacja itp. Ruch na mojej ulicy jest duży jak i w dzień tak i w nocy, coraz więcej mieszczuchów którym niepasuje kurz, zapach itp. Od siebie z podwórka mam niecały kilometr do krajowej '14" ze 400m do torów kolejowych.
Niby wieś, a prawie miasto, ale jednak wieś :)
Zero jakich kolwiek możliwości zwiększenia areału bo wszystko wykupują mieszczuchy i dają dużą kase, sąsiedzi z zazdrości też nie dadzą nawet w dzierżawe, niema możliwości zrobienia obory bo niema placu (35m szerokości działki i 30m za starą oborą idzie wodociąg w którego odległośći 5m z każdej strony nic nie może być). Pozostaje tylko pozostać przy tym co jest, albo zmniejszyć i patrzeć jak za stodołą mi zrobią jakieś nowe osiedle. Tak prawde mówiąc to bym sie z chęcią wyprowadził na jakieś zadupie :)

Ale są tego dobre strony, lecz jest ich mniej.

Wole mieszkać na takiej wsi niż w jakimś mieście. W mieście to bym nawet tygodnia nie przeżył chyba i nikt z mojej rodziny chyba też. Już ja mam dosyć tego jak jade do szkoły, co prawda szkoła jest na obrzeżach miasta (prawie to wieś) ale dojeżdżam przez miasto, mam przeisadke w miście, czasem trzeba czekać na autobus jakąś godzine to szlag mnie trafia.

Pozdrawiam
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#116 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 marzec 2009 - 21:58

Miasto vs Wieś Mieszkam na wsi i tak już pozostanie, jak jadę do miasta w bloki do cioci to się normalnie chory robię po jednym dniu o z nudów niema co robić. A na wsi to sobie pójdę do garażu coś tam postukać, w pole się wyjedzie itp. :) :)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#117 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 01:28

Miasto vs Wieś Noooo w końcu doczytałem temat do końca:P A wiec tak ja jestem z miasta od młodych lat jeździłem do wujka na mała gospodarkę latem i było super. Teraz znalazłem swoją 2 polówkę która ma gospodarkę(tzn jej rodzice). a z racji tego ze mieszka daleko to jak bylem teraz w wakacje to cale 2 miesiące mieszkałem u niej i hmmm robiłem to co kochałem od zawsze:) (dodam ze ma kuzyna który mieszka też w większym mieście i jak tylko może to przyjeżdża i gospodarzy co mnie drażni bo ja mam ograniczone ruchy i wszystko on robi:(:)) Mam wielkie porównanie wsi do miasta i wybieram na 1000000% wieś. Jedyny wielki minus to brak szybkiego łącza internetu :):) ale może kiedy to sie zmieni. W mieście jak mam czas wolny (tak jak teraz) to siedzę przy lapku cale dnie czytam fora oglądam filmiki gram ii tak mi życie leci. A na wsi to albo sie spędzało czas z moja lady albo cos sie robiło i nie było nudy. Po szkole wprowadzam sie do niej i będzie się jakoś żyło praca itd i zobaczymy jak to będzie z gospodarka bardzo bym chcial gospodarzyć bo bardzo lubie takie prace a jak nie wyjdzie to cóż jedynie wybudować sie na wsi bo do miasta nie mam zamiaru wracać bo można zgnić i paść z nudów. ( nie należę do osób pijących alkohol, nie lobię imprez wole spokojne życie wiec miasto nie dla mnie) Co do okradania cwaniaczków itd to i na wsi się znajda takie kozaki ale co zrobić. minusy mieszkania na wsi są wtedy jesli sie ma zwierzęta hodowlane bo nie można się zbytnio ruszyć wiec to mogę zaliczyć do minusow no i brak szybkich łączy internetowych:P Pozdrawiam i sorka ze tyle tego ale tak wyszło:) Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#118 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 27 czerwiec 2009 - 20:51

Miasto vs Wieś

Jestem rodowitym warszawiakiem od kilku pokoleń, dorastałem pośród betonowych osiedli i powiem szczerze że jest to dobra szkoła życia i dobrze jest wyrobić sobie ogląd na obydwa modele bytowania - miejski i wiejski. Jeżeli miałbym taką możliwość to wyjechałbym na najbardziej daleką wieś i już nigdy nie wracał do Warszawy, męczy mnie to miasto korkami, snobistycznymi miejscami typu Złote Tarasy i ogólnym zepsuciem

zgadzam się, byłem dwa dni temu znowu w Warszawie w większości czas spędziłem na Śródmieściu w okolicy Marriotta i to co się dzieje w godzinach szczytu to paranoja, tutaj auta trąbią, z drugiej strony chinole robią ci zdjęcia po drugiej stronie gostek żebra na winiacza drugi śpi na murku pod monopolcem, dzieciaki klną w bramach i nie żebym się czepiał czy coś ale spróbuj zajechać rodowitemu warszawiakowi drogę :D
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#119 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 21:43

Miasto vs Wieś Nigdy nie lubiłem miasta, jak jadę do Wawy to góra 1 dzień do kogoś w odwiedziny, na wakacje nigdy do miasta, bo tam nie ma przecież co robić :D Ale jak byłem rok temu, stanełem na chodniku i popatrzyłem się, gdzie Ci ludzie tak pędzą. Wkoło pełno hałasu, samochodów i biegnących ludzi. Nienawidzę takiego klimatu.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 czerwiec 2009 - 22:12

Miasto vs Wieś Ja też mieszkam na wsi i nie chciałbym iść do miasta. Moja wieś jest baardzo malutka. Liczy 46 osób. Nie mamy ani sklepu, ani żadnej remizy, dosłownie nic. Nawet przystanku autobusowego nie ma ale i tak wole moje Błażeje niż miasto. Tu jest cisza prawie jak w nocy. Samochodów na drodze też przejedzie kilka na dzień bo za wsią jest już polna droga i jeżdżą tylko "nasi".

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.