Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Denis

Denis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 20:11

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Witam
Mam pytanie chciałbym nawożić kukurydzę mocznikiem pogłównie ,nie wiem ale ile podać na hektar? oraz ile wody dodać do mocznika?.Najważniejsze pytanie czy to bezpieczne?[czy nie spali kukurydzy?]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Dzisiaj, 12:31
  •  

#2 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 15:25

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Z tego co wiem mocznik nie spali kukurydzy jeżeli będzie odpowiednie jego stężenie, zaleca się stężenie ok 6 %(6 kg mocznika 100 l wody) w fazie 7 rozwiniętych liści.

#3 Share Denis

Denis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 16:15

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Na Hektar?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 16:18

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Średnio na hektar starcza 300l opryskiwacz, co daje 18kg mocznika.

#5 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 16:27

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie ile na hektar to dokładnie nie wiem możliwe, że 300l starczy chodziło mi tylko żeby stężenie całego roztworu wynosiło 6% wtedy się nie poparzy

#6 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:24

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Ja nawożę kukurydzę mocznikiem pogłównie w dawce 15kg mocznika na 300l wody. Ten zabieg w takiej dawce na pewno nie sparzy kukurydzy.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#7 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:57

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie ja daję 17 kg. na 300litrów wody dawka na hektar. Ważna uwaga roztwór przygotowuje rano tak żeby opryskiwacz z cieczą ogrzał się przez cały dzień. Kiedyś pojechałem bezpośrednio z lodowatą mieszaniną i poparzyłem brzegi liści

#8 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 czerwiec 2009 - 19:34

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie ja tam daje tez 15 kg na ha i 300 litrow wody i nie ma mozliwosci zeby poparzylo

#9 Share Kamil6920

Kamil6920

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo & Informatyka & Mechanika.

Napisany 21 czerwiec 2009 - 19:38

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie 18kg na 300l:) Dobry efekt brak jakichkolwiek poparzeń.

#10 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:31

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Ja dałem 25kg na 200l na hektar i ładnie sie kukurydza wzieła do rośnięcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:38

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie dosyć dużą dałeś dawkę, o tyle dobrze że jest wilgotno, bo jak by była susza to byś ją poparzył.

#12 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:06

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Zależało mi na szybkim efekcie była mała żółta miejscami a miejscami miała czerwone przebarwienia. Opryskałem w piątek i już widać że zadziałało, może i przez to że sie troche ociepliło. Chcę jeszcze dać w tym tyg. mocznik z rozsiewacza i tak zastanawiam się jaką max. dawke dać. Dostała 200kg soli potasowej pod uprawe, a w podsiewacz 100 kg soli potasowej 150kg fosforanu amonu i 100 kg mocznika. Stanowisko jest słabe bez obornika, myślę dać 200 kg mocznika na suche roślinki przed deszczem, co wy na to, ile można dać mocznika pogłównie?

#13 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:38

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie no 200 kg na ha to trochę za dużo. najlepiej to by było rozsiać z aplikatorem a jak dużą masz QQ?

#14 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:50

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie 30-40cm. Niestety nie mam aplikatora. W innych latach dawałem po 150 kg mocznika i była troche kukurydza poparzona ale to w miare szybko przechodziło. W tym roku więcej pada i chciałem dać troche więcej.

#15 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 10:54

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Jaki stężenie mocznika powinno być na 300 l wody?
A) 6% AZOTU
:) 6% mocznika

#16 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 14:34

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Daj na 10kg mocznika/ha w 200-300litrach wody. Im wody wiecej tym bezpieczniej. Najlepiej nie przekraczać 10kg mocznika/ha ale i 15kg jak dasz to nic nie powinno się stać, ale ja wychodzę z założenia że lepiej dwa razy dać mniej niż raz a za dużo.
Woda powina być ciepła bo mocznik ja schładza, więc rano nalej wody i wieczorem dodaj mocznik i przyskaj albo trzymaj wodę w zbiornikach do nagrzania żeby nietracić czasu (ja trzymam w czarnych plastikowych 1000l zbiornikach ustawionych na słońcu i w razie potrzeby z nich biorę ciepłą wodę, w nich dodatkowo magazynuję wodę na wypadek suszy bo wodę biorę ze studni żeby nie płacić i za wodę i za scieki, a na opryski rocznie zużywam 60 000l wiec taka rezerwa się przydaje).

#17 Share Odstraszacze

Odstraszacze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 22:07

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie A ja napisze inaczej: im mniej mocznika z odpowiednia proporcja wody tym lepiej. NA 10kg to zdecydowanie powyżej 300litrów wody i taki podział powinien być w porządku. Woda moze być właśnie ciepła lub letnia,nigdy nie gorąca.
Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

#18 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 06 lipiec 2010 - 10:03

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Panowie, czy stosuje ktos Kristalon żółty na kukurydze?? Mozna go mieszać z mocznikiem? Jeśli tak to w jakim stężeniu???
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#19 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 20:34

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Moze troche za wczesnie odkopałem ten temat ale meczy mnie jedna sprawa. Mianowicie w zeszłym roku w dokarmianiu dolistnym stosowałem 12,5kg mocznika na 400l wody i tą ilością wody pryskam 2ha. I teraz nie wiem czy w kolejnym roku mam zwiekszyc dawke i dac np: 20kg mocznika na 400l wody i na 2ha czy zostac przy tych 12,5kg?

Dodam jeszcze ze w tych 400l/2ha mieszam 12,5kg mocznika+ 6kg Siarczanu magnezu siedmiowodnego + 6l odżywki mikroelementowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 listopad 2013 - 21:54

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie Taka ilość azotu jaka dostarczasz dolistnie to śladowe ilości. Poza tym ilość N jaka można dostarczyć dolistnie zależy od fazy rozwojowej rośliny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)