tomaszek767

Seria 300 i seria 400 który??

Polecane posty

kosti68    17

 

Skrzynie sa bezstopniowe jednak w 312 skrzynia oparta jest na jednym silniku hydraulicznym a w 412 na dwoch.

W 312 masz 2 zakresy 0-40 i 0-25 a w 412 masz 4.

 

 

A to ciakawa teoria z ta skrzynia??? Z tego co ja wiem to obie skrzynie oparte sa na jednym silniku i jednej pompie.

A co do zakresow to w 300 masz tylko jeden: 0,03-40 a w 400 masz dwa: 0,02-25 i 0,02-50.

A najwazniejsza roznica jest maksymalna predkosc ktora w 300 wynosi tylko 40 km/h.

Ale po co komu wiecej jesli w Polsce 50km/h jest i tak niedopuszczalne.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Potrzebuje ciągnik do pracy w polu który wytrzyma conamniej 20 lat i bedzie bezawaryjny.

 

i Nie do końca zależy mi na bejrach tylko funkcjonalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą przekładnią jest tak że 300-setka jest wyposażona w najprostszą przekładnie (ML75) która ma większy silnik hydrostatyczny niż przekładnia 400-setki (ML90 czy jakoś tak)ale za to niema tych zakresów od 0 do 24 lub od 0 do 50 (40), lecz ma zakresy umożliwiające mniej agresywne przyspieszanie.

@tomaszek787 jak do pola to lepsza 400,silniejszy podnośnik, silnik na ramie.Lecz ona ma trochę więcej elektroniki i jak np.nie będzie prawidłowo obsługiwana to moze krócej wytrzymać.Wszystko zależy od tego ile masz do wydania.Jak masz dużo pieniędzy,to bierz 400,z naprawde dobrym wyposażeniem,i fajnymi bajerami,a jak nie to bierz 300 i problem z głowy :)Ja mam 312 i działa jak szwajcarski zegarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Potrzebuje ciągnik do pracy w polu który wytrzyma conamniej 20 lat i bedzie bezawaryjny.

 

i Nie do końca zależy mi na bejrach tylko funkcjonalnosci.

 

 

Sorry Tomaszek ale wydaje mi się że to już nie te czasy-nikt raczej nie konstruuje w dzisiejszych czasach ciągnika z takim założeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Dokladnie jak chcesz miec ciagnik na 20 lat to musisz poszukac jakiejs nowej 312 LSA z 1990 roku....lub 612LSA...to byly traktory nie do zdarcia. Niestety nowe nie sa juz tak wytrzymale.Takiemu Vario z typu COM III daje 10, no moze maksymalnie 15 lat...pozniej bedzie wszystko do wymiany ( a to wszystko przy optymistycznym mysleniu)


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A do typowego transportu po drogach to który lepszy będzie 312 czy 412? oczywiście miękka oś z przodu i kabina amortyzowana, i Vario z TMS? Dodam że w polu nic nie będzie robił. A ciężary jakie będzie ciągał to 2 przyczepy 4,5 t ładowności może kiedyś 2x6t. Albo jedną 18DMC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Z tą przekładnią jest tak że 300-setka jest wyposażona w najprostszą przekładnie (ML75) która ma większy silnik hydrostatyczny niż przekładnia 400-setki (ML90 czy jakoś tak)ale za to niema tych zakresów od 0 do 24 lub od 0 do 50 (40), lecz ma zakresy umożliwiające mniej agresywne przyspieszanie.

 

 

Dokladnie na tym polega roznicy przekladni w obu tych ciagnikach, Fendt 300 ma przekladnie ML75 a Fendt 400 ML90.Natomiast z zakresami nie bardzo cie zrozumialem wiec sie powtorze...w Fendt 300 masz jeden zakres, do przodu od 0,03 do 40 a do tylu od 0,03 do 25, natomiast w ciagniku Fendt 400 masz dwa zakresy...jak ponizej napisane.

8d017c7a75e077b7med.jpg


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko mi chodziło z tymi "dwoma zakresami" (przycisk pod gałką(I/II)-mniej więcej taki.Ten co służy do wyboru zakresu przyspieszenia.Jak jego wciśniesz (pod nim zaświeci się lampka)to wolniej traktor będzie nabierał szybkości,lecz też od 0 do 40 a nie do 25.Jaśniej się już chyba nieda ;) Już czyba wiesz o co mi chodzi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Wiem o co ci chodzi @adrian300895, ale tak nie jest jak ty piszesz. Zakres pierwszy jest do jazdy po polu i osiagniesz nim tylko 25 km/h natomiast zakres drugi jest do transportu po normalnej drodze i na tym zakresie mozesz jechac 40 lub 50 km/h w zaleznosci jak zaprogramowany jest ciagnik.Natomiast przelacznik przyspieszenia siedzi na drazku jazdy i ma 4 stopnie....widac ze cos ci sie pomylilo.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

wszystko zależy do czego ma być ten ciągnik i jakie wyposarzenie JD bo wersja premium dopiero otwiera liste do długiej listy dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

A kto mi powie, który ciągnik będzie lepszy fendt 312 vario, czy john deere 6430 Premium??

jd, tylko, ze bedzie sporo drozszy.

dlaczego jd, bo dorownuje serii 400 fendta. nie chce mi sie wypisywac wszystkich elementow wyposazenia, ale generalnie jd moze byc wyposazony we wszystkie opcje jak 400 fendt (oprocz sterowania ehr przednim podnosnikiem, ktory 400 chyba moze miec).

co do budowy to glowna roznica jest konstrukcja ramowa jd, reszte parametrow trzeba porownac z danych technicznych.

co do silnika, jd ma silniki z boostem (oczywiscie porownuje modele ze skrzynia AP, czyli musi byc premium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

No tak chodzi mi o jd 6430 Premium full wypas bo chcem takiego kupic ale używanego roczniaka.Fendt 312 nowy ale golas to taka sama cena co roczny jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

brzozak2 bo ktoś z kasą nie wyrobił na zachodzie dużo takich ciągników i to różnej mocy. Kupywali jak był bum na wszystko a jak przyszedł kryzys to wysprzedają co mogą by nie zbankrutować. A taki roczny ciągnik to okazja bo praktycznie jakieś 20-30% jest tańszy niż nowy dokładnie nie wiem bo nie liczę więc mogę się mylić ale pewnie tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wole doplacic 20-30% i kupic nowy, badz biedniejszy ale nowy za ta sama cene, wolalbym uniknac podejmowania takiego ryzyka. ewentualnie rozpatrzyłbym kwestie ciagnika po pokazowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

@dawidg2, a skad jestes pewnien ze ta osoba sprzedaje ten ciagnik wlasnie z powodu problemow finansowych??? Znam wiele przykladow gdzie rolnic po paru miesiacach sprzedawali ciagnik z tego powodu ze byli z niego skrajnie niezadowoleni. A ostatni taki przypadek mialem pare tygodni temu, klient jezdzil Fendtem 820....nazekal i nazekal...po dwoch latach kupil sobie caly szczesliwy JD...a po paru miesiacach uzytkowania stwierdzil jednak z ubolewaniem ze chce miec znowu swoja poprzednia marke. I tak sie stalo, pare miesiecy pozniej znowu jezdzil ciagnikiem Fendt. Jednym z jego zastrzezen do JD bylo ze wlewa prawie dwa razy wiecej paliwa na ta sama prace co w ciagniku Fendt.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak kupujecie ciągnik na prow czy tam jeszcze inne dofinansowania gdzie i tak połowe płacicie to połowa z tych 20-30% rzeczywiście nie robi różnicy a jak ktoś ma firme i taki ciągnik bierze w leasing czy kredyt to już tak różowo nie wygląda gdzie trzeba liczyć sie z kosztami.

 

Brzozak2 dam Ci przykład ładowarka teleskopowa JCB wersja Agri super koszt 280 tys zł netto dając to w leasing na 5 lat to wychodzi rata ok 5000zł/mc netto. A biorąc roczną czy 2 latka za 170 tys rata już jest o 2 tys niższa. A zarobisz 10 tys nią na czysto w miesiącu by zapłacić ratę leasingu, operatora i paliwo i koszty ekspoatacyjne? i jeszcze żeby zostało do kieszeni? można ale trzeba mieć full roboty na wynajmie. a jak pracuje tylko w firmie to zarobi? gdzie rocznie robi 500mth? to się nie opłaca nówki kupywać. ale co ja się będe rozpisywał.

 

A czy jestem pewien to nie do końca bo tylko podałem jedno przypuszczenie według mojego myślenia.

 

A odpowie mi ktoś który lepszy do transportu 312 czy 412?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie musisz mi tlumaczyc jak wyglada splata raty leasingowej.

zamiast rocznej agri super, mozesz wziasc nowa agri plus, chodzilo mi tylko o to, ze popelniasz mniejsze ryzyko przy zakupie. natomiast wiesz na pewno co dla ciebie lepsze, ja tylko podrzucilem alternatywe.

 

do wszystkiego jest lepszy 412, tylko ze jest drozszy, moze miec chociazby pneumatyczna amortyzacje kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

to prawda 412 lepsze do wszystkiego...calkiem inny komfort jazdy niz 312...tyle ze i cena inna.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Między Agri plus a agri super niema dużej różnicy w cenie a pare bajerów więcej jest. ale to nie temat o ładowarkach. No niestety 75000E jak ktoś tu pisał za 412 to przesada. No ale coś za coś. A nie będzie miał problemów z 1 przyczepą o DMC 18 ton albo 24 tony gdyby 3 osiową ciągnął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z pewnością-tyle że co to będzie za ciąganie...do takiego ciężaru moim zdaniem to 412 i 312 są i przysłabe i przymałe (Polska nie składa się z samych Żuław biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj