pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

daron64    4271

Z chemii nigdy asem nie byłem, ale czy to przypadkiem nie jest tak, że jak chcemy otrzymać 20% roztwor to nie wrzucamy 20kg na każde 100kg wody, bo otrzymamy 120kg roztworu, (czyli wychodzi coś koło 17%) tylko 20kg substancji na każde 80kg wody, co nam da roztwór o masie 100kg, z czego 20kg, czyli 1/5, czyli 20% bedzie stanowić substancja. 

Jak na 300L (kg) wody damy 60kg substancji, to otrzymamy roztwór o wadze 360kg, czyli wyjdzie nam analogicznie jak wyżej. 

Poprawcie mnie jeśli się mylę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Może i tak jest ale "to nie jest apteka" ;) W wszystkich poradnikach, artykułach itp. na temat nawożenia dolistnego jest że 10% roztwór mocznika to 10kg mocznika na 100L wody i nie biorą pod uwagę że zwiększy się nam masa roztworu bo dodamy 10kg mocznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Przy takich ilościach, to wiadomo że nikt nie będzie(chyba) się tak bawił. Czy tu wyjdzie 9 czy 10% to nie robi aż takiej różnicy, ale w dziedzinach, gdzie wymaga się większej dokładności, to jednak jest różnica. Czy dasz 10kg na 100l czy na 90l.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dla uproszczenia obliczeń zostało przyjęte że 10 kg mocznika w 100 l wody to stężenie 10 %, a tak na prawdę to daje to stężenie ok 9,09 % (od chemicznej strony uwzględniając właśnie masę roztworu). Mówię około, bo 1 l wody nie waży 1 kg (zwykle 998 g), ale to już jest apteczna precyzja którą nie sposób zachować w takich zabiegach (nikt nie wydziela ilości wody co do 1 ml, czy masy mocznika co do grama)

Sam zawsze zakładam tą pierwszą wersje że 10 kg mocznika /100 wody to stężenie 10 %


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

a u mnie póki co dziki zaczynają nawozić pszenicę i od razu napowietrzać ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HRSMOLICE    3

Tym razem zamiast rekomendować odmiany, zwracamy się z prośbą do wszystkich forumowiczów, rolników, pasjonatów rolnictwa oraz miłośników odmian pszenic w najlepszym gatunku. Prośba dotyczy wsparcia naszej polskiej odmiany pszenicy ozimej Belissa w głosowaniu w konkursie targów Polagra-Premiery na Wybór Konsumentów.

Głosować można raz dziennie do 21 lutego.

Pomożecie? :)

Link do głosowania:

http://zlotymedal.mtp.pl/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/248/

belissa_potrzebuje_twojej_pomocy____l_82978220c81ade11593a4cb6464a6f35.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
XTRO żebyś asf-u nie złapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1

Witam mam pytanie odnośnie pszenicy wasatki  dałem pod siew polifoske 8 co polecacie na wiosnę saletre czy coś innego?  I w jakiej dawce z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
mam mewe kilka lat i zawsze jesień poli 6 250kg a wiosna 2x 200kg saletry plus dolistnie mocznik do 5t/ha Ustoi bez skracania. Pierwszy raz sieje ostroge ale spróbuję tym samym sposobem i zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rokirokita    0

Witam, mam pytanie, w jakim stężeniu dajecie mocznik dolistnie tzn ile kg na 100l wody tak żeby nie przypaliło?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Z tym że mikroelementów nie podawałbym na przełomie faz bbch 29/30, albo w pełni krzewienia albo 1-2 kolanko 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Na przełomie tych faz w roślinie występuje istna "burza hormonów" i podanie mikroelementów może zakłócić niektóre procesy. Kiedyś w topagrar był test w którym ujęte było to że podanie mikro właśnie w bbch 29/30 obniżylo plonowanie. Może nie była to jakaś kolosalna obniżka ale skoro można jej uniknąć to czemu nie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

no to ciekawe, pomyślałbym że podanie miko jest wskazane. Ale dobrze wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193
ta fota jest z książki o.nawożeniu mozna ja kupić na nawozy.eu pod koniec roku mlzna ja bylo za darmo dostac teraz juz.nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj