Zaloguj się, aby obserwować  
PIECIA555

Bizon Rekord Z058 vs New Holland TC56

Polecane posty

PIECIA555    0

Pomocy niewiem co wybrać :D rekorda czy zapłacić więcej i kupić new hollanda :D i mieć lepszy konfort pracy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECIA555    0

notak zgodze się z tobą ale w new hollandzie jak coś nawali to czekasz na serwis a w bizonie młotek i przecinak pomogą :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

A Ty chcesz nowego NH kupic czy jak? A za jakim rekordem się rozglądasz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonanza    0

Nowych TC56 już nie ma. Kombajny TC54/TC56 zostały zastąpione serią TC5000 (5040, 5050 - 4 klawisze; 5060, 5070, 5080 - 5klawiszy). TC5060 z separatorem i sieczkarnią kosztuje 343tys. netto

Edytowano przez MarcinPykuS
Cytowanie poprzedniego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Trochę głupie porównanie. Co byś wolał bardziej świstaka t-150 czy fendta 714? Dla mnie takie właśnie jest to porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jeśli już porównywać Bizona Rekorda z New Hollandem, to z TC54, a nie TC56... Co prawda Rekord ma 5wytrząsaczy a NH 4 ale wydajnośc podobna, czyli

ok 1,2ha/h, zależy jeszcze w czym... ;) Jeśli masz porównanie bizona (pisałeś że znajomy ma takiego) to spalanie NH bedzie podobne, a nawet mniejsze ;)

Ale pytanie czy nowy Nh czy używany Bizon, jest bez sensu, jeśli kogoś stać na NH to wybierze bez wachania NH, a nie bedzie się "męczył" starym sprzętem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECIA555    0

zgodze sie ale w NH musisz czekać na serwis a w bizonie młotek i przecinak pomaga i to czesto

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Na dłuższą metę ten młotek i przecinak to nie zbyt dobre rozwiązanie. Wiadomo w bizonie coś pęknie to spawarka i jazda i niech się trzyma a za chwilę to samo i tak w kółko, a jeśli kupisz nowego NH to masz spokój i jedziesz jedziesz i jedziesz (chodź też zdarzają się awarię nie mówię że nie bo nigdy nic nie wiadomo)

Więc dla mnie rozważanie między Bizonem a NH jest bezsensu. Jeśli masz kasę to bierz NH jeśli nie to zostaje niestety Bizon.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jak dla mnie również temat bez sensu... jak można porównywać nowego NH tc 5060 z rekordem???

Niedługo zaczną sie pojawiać tematy "co lepsze vistula czy claas lexion 600"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonanza    0
ale znacie dane np:

-wydajność

-spalanie

-ile wykosi w 1h.

 

Wydajność zależy od warunków zbioru, ale można przyjąć że minimalna wydajność TC56 to 1,5ha/h, a nie rzadko 2ha/h (przynajmniej tyle udawało mi się osiągnąć), jeśli chodzi o spalanie to bez sieczkarni spala niecałe 17l/h (wersja z mechaniczną skrzynią, 170KM), z sieczkarnią trochę więcej, ile dokładnie to trudno mi powiedzieć bo sprawdzałem tylko bez sieczkarni. Według tego co podaje producent seria obecnie produkowana TC5000 powinna spalać nieco mniej, jak jest w praktyce nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rekord, a TC56 to przepaść, nie porównuj kombajnu który ma wydajność na poziomie 7t/h, z takim, który osiąga ponad 10t/h. TC5070 z silnikiem mocy 207 KM pali około 19-20 litrów na godzinę z sieczkarnią, zaś bez sieczkarni średnio 1-2 litry mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio197    0

ja pierdziele ale bezsensowne doradzanie każdy kto wie troche o sprzęcie podpowie inaczej ja osobiście radził bym tobie następująco jeśli chcesz kupić już używany kombajn to jak najbardziej kup bizona i to najlepiej powyżej 2000 roku już na joysticku a nie żadnego new holanda czy tam innego w bizonku przy awarii zapłacisz kilka set złoty a w zachodni kilka tysięcy za jedna ośke lub pasek niebieskie bizonki to już jest klasa i nieźle śmigają po polach ale jeśli chcesz kupić nowa maszyne to kup zachodnią bo nic innego ci nie pozostaje w tym biednym kraju

Edytowano przez danielhaker
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYN    0

powiem tak kupilem bizona rekorda new holland z 2004 roku dalem za niego 150tys w bardzo dobrym stanie komfort dla mnie jest super czysty na niego wchodze i zchodze , czesci sa tanie i potrzeboje go tylko na dwa tygodnie pracy jak dla mnie wystarczy bo mam 40h samego zboza . kombajn nowy musi miec hektarow tyle co ty wlosow na glowie zeby sie wrocil z gory przepraszam jezeli masz wiecej niz 100h... ale jezeli mam masz tyle co ja to zastanow sie czy cale zycie chcesz robic na kombajn ktory pracuje dwa tygodnie a pozniej stoi caly rok. Moj kosztował 150 tys a nowy 400tys a moze ciut wiecej to jezeli mi sie nawet zepsuje to mam 250tys na czesci . Nowy kombajn jest super ale trzeba miec hektary a nie ary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No właśnie pochwalam dwa ostatnie posty chłopaki gadają bardzo do rzeczy, ja mam następujący dylemat czy kupić bizona od 2000-2004 roku cena 120-215 tys czy new hollanda ok 1996-2002 roku za dużo większą kasę. aktualnie mam bizona superka z 1989 r ale jest już bardzo wyje.... i myślę nad czymś nowszym. Kupie rekorda to dalej bedzie to "bizon" ale plusy tak jak wyżej, części tanie blisko mnie i wszystko zrobie sam i tanio (oprucz joystika i hydrauliki na elektrozaworach i ewentualnie hedera new hollanda)

New holland wydajność większa o (nie oszukujmy się ok 30%) Komfort może lepszy, awaryjność???? cena części wielokrotnie większa silnik droższy w eksploatacji (niedajboże jakby wał się ukręcił) dostępność części???

Bizon od 600- 2000 mtg Czyli wg mojego bizona co mz grubo ponad 6000 to lux, a holland od grubo ponad 2000 do ???? więc sporo.

Wiem jedno że do jednego i drugiego trzeba będzie coś dołożyć dokładać (remontować) tylko czy warto pchać się w hollanda dla tej troche większej wydajności i komfortu dla drogiej exploatacji i niepewności w dostępności części?

 

Do koszenia mam na dzień dzisiejszy ok 65 swojego i usługi tzn rocznie 100-120 ha.

Ps. nie jestem przeciwny NH tylko że nowemu(rok temu ojciec miał złożony wniosek na NH 5070RS a właściwie zadatek już miał dany tylko niestety się zabrał z tego świata dobrze że zadatek udalo mi się odzyskać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tu to raczej sam musisz się zdecydować, fakt bardziej NH przemawia, ale w bizonie zegar bije MTH a w NH bije godziny zegarowe tak jak w ciągnikach wschodnie- zachodnie, dlatego jest taka rozbieżność.

120 ha to bizonkiem trochę trzeba się najeździć, NH jednak szybciej to zrobi, chociaż nie wiele. 5070 nowy nie zbyt jast co porównywać do 56 bo RS i 3 sito pięknie robotę robi.

Ja moim 5060 RS w tym roku osiągnołem 15 t / h a 12 t to jest praktycznie norma,.

Sąsiad kosił koło mnie 56 RS to byłem szybszy o 1/3 od niego i jeszcze pszenica sypała mi z 2 t/ha wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj