Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar, dokręcanie głowicy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 14:10

Pronar, dokręcanie głowicy Otoż w moim 82sa wydobywa sie olej spod głowicy w okolicach filtra powietrza. Wiem,że po 50 h powinno sie ją dokręcic i wszystko wskazuje na to , że podczas przeglądu pomineli tą czynność. Czy dokręcanie teraz (700 mth) coś da, czy trzeba wymieniać uszczelkę? Czy wystarczy zdjąć pokrywe zaworów, czy zabawy jest wiecej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar, dokręcanie głowicy Dzisiaj, 21:55
  •  

#2 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 29 marzec 2009 - 15:56

Pronar, dokręcanie głowicy Zanim rozgrzebiesz cały silnik,to mam taki patent na ten wyciek:
wykręć śruby którymi jest przykręcony kolektor wydechowy i mocowanie filtra,dokładnie odtłuść śruby i otwory, następnie śruby posmaruj klejem do mocowania gwintów lub nawiń taśmę teflonową i ponownie skręć do kupy, napisz czy wyciek ustanie.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 marzec 2009 - 17:13

Pronar, dokręcanie głowicy Trzeba zdjąć klawiaturę. Możesz spróbować dokręcić, na pewno to nie zaszkodzi. Ja ostatnio robiłem takie kontrolne dokręcenie w MTZ 82 i szczerze mówiąc nie było ono potrzebne (śruby były dobrze dokręcone). Jednak przy skręcaniu głowicy nie używałem klucza dynamometrycznego i śruby były dokręcone większym momentem niż wymagany. Co do tych wycieków to kolega @S-Piotr może mieć rację. Spod śrub mocujących kolektor często przecieka olej. Uszczelnij te śruby i zobacz. Bo jest mało prwdopodobne, że wyciek jest spod głowicy.

#4 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 09:06

Pronar, dokręcanie głowicy Niestety panowie porady z RPT już próbowałem i olej nie wydobywa sie przez otwory szpilek mocowania kolektora. Już kilka razy spotkałem sie z opinią, że głowice przy 1 przeglądzie należy dokręcać, a ja jestem przekonany, że to nie zostało wykonane stawiam więc na wyciek pod uszczelką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 wrzesień 2014 - 21:25

Panowie mam podobny problem. Na początku było to delikatne pocenie a teraz leci na całego jeszcze wczoraj w okolicach filtra powietrza a dziś już przez całą długość po prawej stronie silnika.Myślę poważnie nad próbą dokręcenia śrub mocujących głowicę bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. 

KPK KUMURUN TEAM

#6 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 wrzesień 2014 - 21:35

jak to nie ze srub kolektora to do zwalenia glowica i wstawienie w kanal olejowy uszczelki oringu, dokrecanie nic nie pomoze , przy okazji mozesz zalozyc nowa uszczelke , grosze kosztuje. Po zalozeniu oringa bedziesz mial suchutko chyba ze Ci wyleci jak bedziesz do kupy skladal, ale nie powinien jak dobrze go dopasujesz

Edytowany przez Uziu92, 23 wrzesień 2014 - 21:37.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 09:54

@Uziu ma rację jeżeli zaczęło ciec, to żadne dokręcanie głowicy nie pomoże, (spróbować nie zaszkodzi, po pierwszych 50 Mth powinna być dokręcona) sprawę załatwia wstawienie o-ringu o grubości takiej samej jak grubość uszczelki.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 24 wrzesień 2014 - 18:25

ja chyba wstawilem kapeczke grubszy jak uszczelka i problem ustal , bylo suchutko

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź