dudas83

Ceny usług Rolnych 2017

Polecane posty

Gość   
Gość

Koszenie kukurydzy sieczkarnią Claas i odwóz 3 rozrzutnikami do objętościówek w tym roku 730 zł/ha brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Za tyle to i ja swojego sprzętu bym nie odpalał bo po co.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

750/ha i to jeszcze brutto to musi być faktyczny debil z tego właściciela maszyn, no chyba że w okolicy ma same działki po 10ha+ i kukurydza po dwa metry(chyba niemożliwe w tym roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Niektórzy lubią dokładać do interesu i mieć kolejkę klientów.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płn. Wielkopolska - sama maszyna 450 zł/ha. Roboty mają od końca sierpnia do końca października. Do 15 ha dziennie. W okolicy sieczkarni firm bardzo duzo więc ceny konkurencyjne. Maszyna 3 letnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas również konkurencja, maszyny nowe i używane i jakoś nikt nie zejdzie do takiej ceny.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie długo to nie za darmo będą robić, niech robią znam takich. Potem tylko maszyna się sypnie i lamet. Nie mój problem jak chcę niech tak robią.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

U nas za sieczkarnię płaci się 400-500zł/ha, najczęściej 450zł/ha. Mam na myśli Claas Jaguar, bo tego tu najwięcej jeździ.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Ja placilem 1000 zl/godzina sievzkarnia plus dwa do odwozu i jeden do ubijania. Fakt ze z pola gdzie 5 km trzeba bylo wozić jeździły jeszcze 4 ciagniki ale i tak wyszlo mnie taniej niż od hektara. 11 ha skoszone w 6 godź 40 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zależy kto ma jaki sprzęt, tak jak z kombajnami - poniżej 300zł za godz nie zejdzie nikt bizonem bo mu się nie opłaca wyjeżdżać, tnie hektar 1h20min i jeszcze jęczy ile to paliwa spalił a ile wczoraj na części wydał.... A nowszymi, wydajnymi kombajnami tną za 280zł/ha i im się opłaca, jeżdżą po 20 km na kilka ha aby tylko klient był 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

Dokładnie, ja za QQ płaciłem 900 netto, są tacy co koszą za 750, ale odwóz rozrzutnikami do tego bez ciągnika do ubijania, a i kolb po maszynie leży multum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

ja place za Tucono i 4 rzedy 350 ha
pług 3 skibowy lemken opal i jd 2140 85 koni za hektar ile kasować albo za godz
w 1.40 pykne ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Sytuacja jak mój ojciec opowiadał 15 ha czarnoziemu zarośniętego za 2 przyczepy pszenicy wymienił nieopodal mnie jeden Bo nie mógł swoim c 330 tego zrekultywować i oddał a nabywca opryskał czymś i teraz ma 15 ha dobrej gleby co po 80k  chodzi teraz u nas ha bo nikt nie sprzedaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

za hektar place 350 kosi tucanem jaka przystawka to nie wiem nie byłem przy zbiorach wydaje mi się ze 4 rzędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie ile u was biorą za zbiór kukurydzy na ziarno ?

 

W tym roku mniej jak 400 zł za ha nie wyjeżdżam z bramy.

 

 

Zależy kto ma jaki sprzęt, tak jak z kombajnami - poniżej 300zł za godz nie zejdzie nikt bizonem bo mu się nie opłaca wyjeżdżać, tnie hektar 1h20min i jeszcze jęczy ile to paliwa spalił a ile wczoraj na części wydał.... A nowszymi, wydajnymi kombajnami tną za 280zł/ha i im się opłaca, jeżdżą po 20 km na kilka ha aby tylko klient był 

 

Kto tnie ten tnie. Ja taniej jak 300 zł/ha zboża nie koszę nowym kombajnem.

Ale wiem że są tacy że nabrali sprzętu jak głupi i za pół darmo robią aby chociaż na raty czy nie wiem co starczyło, bo o jakimkolwiek zarobku nie ma mowy.

 

Albo handlarze, nasprowadzali tego, stoi na placach to aby chociaż trochę kasy odzyskać to w usługi wysyłają po zaniżonych stawkach. Jak się dowiedziałem po ile jeden kosił to zacząłem się zastanawiać czy swojego kombajnu nie zakonserwować i pozostawić dla potomnych jako stary ale nie używany.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nad czym się jeszcze zastanawiasz? Skoro 280zł/ha = cięcie po kosztach to 300zł daje Ci raptem 20zł zysku z hektara, jak na maszynę za 600tys to blado, 30-tką z opryskiwaczem 300l więcej zarobisz.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rekordzista u nas kosił po 180 zł/ha a nie 280 zł/ha. A takich po 240 zł/ha nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj