Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

216 odpowiedzi na ten temat

#161 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 09 luty 2009 - 14:13

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Tylko jak podepniesz większy ciągnik do mało wydajnej prasy to i tak szybciej nie pojedziesz. Musi byc odpowiednia prasa do odpowiedniego ciągnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dzisiaj, 06:14
  •  

#162 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 luty 2009 - 17:18

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach No to uważasz że w 60 tako sipme wykorzystasz w pełni ???? wcale się nie zgodzę z tobą bo jak mam parę kucyków więcej to wcale nie przeszkadza prasa idzie na max a ciągnik bez wysiłku ją ciągnie i wtedy oszczędzamy na paliwie oraz na eksploatacji ciągnika :lol: zbytnich szybkości to i tak nie osiągniemy prostymi prasami w pracy takimi ważne jest formowanie i stopień dobicia beli a przy tym trochę mocy nie zaszkodzi tylko poprawi prace
:)

#163 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 09 luty 2009 - 20:57

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dawaj drugą prase rollant 44 i swojego 80km ciągnika, a ja swoią prasą i u3512 - różnica będzie niewielka w prędkości (jestem tego pewien że szybciej nie pojedziesz bo podbierak nie nadąży odbierać słomy, jedynie prędkość będziesz miał szybszo przy dobijaniu beli - i od to będzie ta różnica {jak bym miał te 60km to nie było by różnicy}, a spalanie będziesz miał "ciut" większe). Jeszcze raz napisze prasa o odpowiedniej przepustowości musi mieć odpowiedni ciągnik(po co większy, chyba że chcesz spalić więcej), ale niektóży tego nie rozumią (DO STARSZYCH TYPÓW PRAS WYSTARCZY 60KM).

#164 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 luty 2009 - 21:30

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach dobra już o tej mocy starczy każdy wie a jak chcecie to jest oddzielny temat a teraz trzymajmy się tego tematu i nie wykraczajmy, ja jednak zastanowiłbym się nad kupnem nowej polskiej prasy, tak jak w powyższych postach wspomniałem szkoda kasy na mało wydajny sprzęt jak można to samo zrobić sprzętem o połowe tańszym

#165 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:45

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ale starsza simpa (ta czerwona) jest troche niej wydajniejsza niż claas rollant 44 - ale wadą tych pras jest wysoki podbierak co w sipmie jest ok (do drobnej sianokiszonki, do drobnego siana (to już całkiem pół zostawi) rollant jest do d... chyba że ją udoskonalisz gdzieś są foty w galeri jak to zrobić. Ja bym coś polecał używanego zachodniego niż polską.

#166 Share krzysiek540

krzysiek540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, komputery, film

Napisany 17 luty 2009 - 21:17

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach ja mam prasę METAL-FACH i nie miałem z nią problemów nawet przy suchej słomie. Bela też ani razu mi się nie zatrzymała.
Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

#167 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 20:43

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Po długim czasie namysłów i zastanowień podjąłem decyzje i kupuje Sipme Classic. Zdecydowałem się na nią bo nie chce przemęczać ciągnika. Ciekawe jak si będzie sprawdzała

#168 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 24 kwiecień 2009 - 11:16

ja mam prasę METAL-FACH i nie miałem z nią problemów nawet przy suchej słomie. Bela też ani razu mi się nie zatrzymała.

prasy walcowe juz tak mają

#169 Share arku3060

arku3060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,muzyka,imprezy,kobiety,

Napisany 28 kwiecień 2009 - 16:58

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach ja mam METAL-FACHU już 4 lata i zbliża się już 5 sezon i nie narzekam jak do tej pory wymieniłem w niej 2 łożyska na 1 wałku w komorze ale naprawa zabrała mi niecałe 3 godziny i to wszystkie awarie jakie miały miejsce u mnie, to fakt że słomę to zdeka źle się prasuje ale ja nie narzekam w ciągu jej kadencji u mnie z tego co pamiętam to 4 bele słomy mi stanęły w komorze,pierwsze 2 lata prasowałem ursusem c360 a później kupiłem MFa 3060 i dobijam kulki tak,że komar ch...a nie wciśnie czasami to zetnie mi śrubkę na wałku przekaźnika i nic z nią tam się nie dzieje robię nią około 1000 kulek rocznie a i w podbieraku mam wszystkie orginalne zęby żaden nie był wymieniany i wyłamany
podsumowanie: NIE ŻAŁUJĘ,ŻE JĄ KUPIŁEM

#170 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 17:05

dobijam kulki tak,że komar ch...a nie wciśnie czasami to zetnie mi śrubkę na wałku przekaźnika

arku3060 wciśnie wciśnie :D Co ja nie miałem belek po tej prasie i nie wiem jakie są :D Choć nie powiem że są najgorsze... bo z sipmy to już jest dopiero porażka.... Ja każdemu polecam prasy pasowe bo jednak pas to pas i zbite jest od samego początku :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share mati5720

mati5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:21

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Metal-fach jest godna polecenia.walcowa jak dla mnie bardziej odpowiada.Lepiej zagęszcza materiał,i nie gubi drobnego np.siana. jak to robią prasy łańcuchowe wtym sipma. jednym problemem jest owijanie sznurkiem które zajmuje dość dużo czasu,dlatego lepiej odrazu wziąść siatkę. ja mam metal-fach i to będzie mój perwszy sezon noi zobaczymy. :D
"John Deere bez kompromisów" :D

#172 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:12

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach oj co do drobnego materiału to raczej prasa walcowa wiecej zgubi niz łańcuchowa

#173 Share mati5720

mati5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:57

oj co do drobnego materiału to raczej prasa walcowa wiecej zgubi niz łańcuchowa

no nie wiem nie chce się kłucić ale z tego co zaóważyłem to sipma bardzo gubiła,trawa była drobna i był to 3 pokos.
"John Deere bez kompromisów" :D

#174 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 06:05

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Sipma robi mniej zbite belki od Metal Fachu? Mówicie tu o Farmie II? Którą ciągnie 50KM ciągnik, czy większy?

#175 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:30

oj co do drobnego materiału to raczej prasa walcowa wiecej zgubi niz łańcuchowa

Sipma niestety zostawiała sporo materiału przy owijaniu sznurkiem, ktoś musiał biegać z grabiami po łące i to zbierać, ewentualnie na koniec musiałem robić slalom między belami i to pozbierać - nieciekawie... Przy walcówce nie mam tego problemu, nie śmieci po łace, z tym że owijam siatką, choć próbowałem też sznurkiem i nie zauważyłem większych zmian. Może to indywidualna cecha konstrukcyjna konkretnego modelu? :D

#176 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 01 maj 2009 - 08:43

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach ja przy belowaniu siana czy słomy po uformowaniu balota i jego owinęciu zanim wypuszcze bele z komory to cofam się gdzie leżą resztki wypuszczam balota zamykam klape i zbieram te resztki efekt końcowy nie ma pozostałosci na polu

#177 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 maj 2009 - 16:49

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Też tak robiłem ale już samo owijanie sznurkiem w Sipmie trwa długo, cofanie za każdym razem jeszcze bardziej wydłuża czas pracy pod obciążeniem oraz obniża i tak niezbyt rewelacyjną wydajność tej prasy. W dobrej słomie Sipma dłużej owija jak prasuje :)

Nie wiem jak wypada Sipma przy Metal-Fachu, nie mam porównania, wiem tylko że między owijaniem jednym sznurkiem a siatką jest przepaść... :)

#178 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 02 maj 2009 - 16:59

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ostatnio przeczytałem że Sokółka wprowadza prasy z rotorem będzie nowa konkurencja dla sipmy
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#179 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 02 maj 2009 - 17:43

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ale sipma wprowadza pasówkę zmiennokomorową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 02 maj 2009 - 18:50

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach niby simpa wprowadziła ale co to będzie z tej zminnokomorowej to sie okaze sipma juz wypuściła prasy pasowe, przypomina mi ta prasa belarke john deera ciekawe jaka bedzie cena takiej prasy i jej jakość wykonania, być może będą rewelacją na polskim rynku jeżeli cena będzie warta jej zachodu, co do sokółki mieli wprowadzić wcześniej model z-582 charakteryzowała się komorą walcowo-łańcuchową z podobnym wyposażeniem( panel sterujący, szerokie lacze, podbierak 1.80 m ) no i jeszcze z czymś udoskonaloną, cene jej tez przedstawiono i była o wiele tańsza od simpowskiej farmyII, ale od ponad roku o niej już nie słyszałem, więc teraz ma byc z rotorem, kurcze fajnie jest jak nasz kraj rozwija się w kierunku techniki a także rolnictwa jeżeli chodzi o poziom mechanizacji :) pozdr