Skocz do zawartości

Zdjęcie

stary lewarek

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 14:06

stary lewarek witam , szukajka nic nie pokazała więc zakładam ten temat .
mam stary lewarek taki z aluminiową obudową , ale jest on nie sprawny nie chce podnosić albo czasem podniesie tylko troszkę i dalej nie chce, teraz dostałem jeszcze dwa takie lewarki w podobnym stanie , szkoda by było żeby stały i zbierały kurz kiedy mogłyby się przydać , domyślam się że nie ma tam nic skomplikowanego ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić a że są to lewarki starej produkcji pewnie jest możliwość dokupienia jakichś uszczelek nie to co dzisiejsze jednorazówki , a więc co tamm mogło się zepsuć albo co najczęściej się psuje ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stary lewarek Dzisiaj, 22:16
  •  

#2 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 14:16

stary lewarek Ja mam taki podnośnik i miałem tak że sam się podniósł ale pod obciążeniem od razu spadał i pewnego razu przyjechał znajomy i mówi że on mi to naprawi jak się okazało wymienił uszczelnienie i działa jak trzeba. A próbowałeś dolać oleju?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 15:09

stary lewarek w moim lewarku brakowało oleju, a miał takie same objawy jak Twoj. Uzupełnienie oleju go uzdrowiło.
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#4 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:13

stary lewarek olej jest zalany aż do poziomu wlewu :(

#5 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:25

stary lewarek tez tak mialem,nie wiem jaki ty dokladnie masz lewar ale ja mam taki z wykrecana sroba i 1 tlokiem,podnosi 3,2 tony wymienilem uszczeliki i jest git

#6 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 18:50

stary lewarek a czym prawidłowo powinien być zalany taki lewarek??

#7 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 18:56

stary lewarek No olejem hydraulicznym chyba :(
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1290 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:02

stary lewarek My mieliśmy problem z siłownikiem i lewarkiem, to ojciec zawiózł do zakładu zajmującego się hydrauliką siłową i teraz ładnie działa. Poszukaj w okolicy muszą być na pewno jakieś, a jak masz ich kilka to cie taniej wyjdzie.
FUNKMASTER

#9 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 26 styczeń 2009 - 09:31

stary lewarek Miałem problem z takim lewarkiem aluminiowa obudowa udźwig 5t troszke sie podnosił potem opadał Ogolnie niedziałał, okazało sie że przyczyna była błaha w mechanizm pompujący dostał sie kawałek gumy i zatkał go, po wyczyszczeniu dział jak burza :( ale ostatnio znow coś zaniemogl :) wiec bede go znow rozbierał. ich konstrukcja jest tak prosta że niewarto wozić ich do specjalistycznych zakładów...
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#10 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 19:13

stary lewarek Oprócz wymiany uszczelnien warto wymienic śruty, czyli zawrorki zwrotne. Może komus pekła sprezynka od jednego z nich. Wyczyscic dobrze i zalac olejem hydraulicznym. Na dnie cylinderka może być filtr czyli drobna siateczka.
Tak jak pisal kolega @kombajn budowa prosta więc nie widze problemu żeby samemu zrobic.
Ja ma taki 8 tonowy. i jestem z niego bardzo zadowolony.

#11 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 14:59

stary lewarek chyba zlokalizowałem przyczynę niesprawności, olej uchodzi na gwincie tu gdzie jest przykręcony ten cały siłownik do podstawy i tu wyłazi olej nie ma innej możliwości zmieniłem uszczelnienie i przy dokręcaniu siłownika gwint przeskoczył a nie ciągnąłem mocno czyli już wcześniej musiał być naruszony ;) tylko czym to zakleić albo zaspawać te palniki z allegro są coś warte czy to lipa czy próbować jakimś klejem typu "distal" i trochę dokręcić i czekać aż zastygnie

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:11

stary lewarek ja bym to kleił. Sa kleje, które są tak mocne że jak nie podgrzejesz materjału to go ponownie nie rozkręcisz. Poszukaj w sklepach żelaznych. Sa takie w niebieskich i czerwonych opakowaniach. Po tym czerwonym to ponoc nie da sie rozkrecic to może nie przesadzaj bo może jednak bedzie potrzeba kiedys go ponownie otworzyc.
Spawaniem możesz popsuc zwłaszcza wewnerzna gładz cylindra.
Wiem skręc na pakuły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:49

stary lewarek Gdzie w lublinie regeneruja tego typu lewarki, nigdzie nie mogę dostac uszczelniaczy do małego bodajże 5t lewarka.