Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mus    23

image.thumb.png.156925db188640dfe60c6002cc9ebf1a.png

Jak to się szybko może zmienić, przedtem wybrzydzali a kiedy brakuje im tytoniu to potrafią zachęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Tylko trochę za póżno. Zamiast od początku podnieść cenę to teraz namyślili się jak już ludzie nie mają prawie tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
Taka sytuacja daje podstawy do tego żeby tytoń na drugi rok był na każdej klasie droższy o trzy złote ponieważ widać że śmiało mogą podnieść ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Pierwsze wymyślili że nie będą skupować tytoniu z suszarni opalanych ekogroszkiem a teraz zachęcaja do sprzedaży. Widać strzał w kolano i tytoniu brakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
23 godziny temu, marekber napisał:

Burley odmiana Hamar ktos uprawial prosze o opinie

Miałem ten tytoń raz, wyrósł na 2,5m,liście duże,podobny do Bartka,minus grube łodygi,był problem z wysuszeniem,grube nerwy,trzeba by dosuszac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3
46 minut temu, max95 napisał:

Miałem ten tytoń raz, wyrósł na 2,5m,liście duże,podobny do Bartka,minus grube łodygi,był problem z wysuszeniem,grube nerwy,trzeba by dosuszac 

dzięki a kolor jaki ja dosuszam i tak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
2 godziny temu, marekber napisał:

dzięki a kolor jaki ja dosuszam i tak

 

Klasowo było ok możesz spróbować,ja miałem go na 1klasie ziemi wyrósł bardzo duży,dosuszysz będzie ok,powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Własnie sa haczyki w PMP. Wygląda na to, ze  3 zł dostaniesz jak przywieziesz conajmniej 40% szacunku. Czyli jak miałeś np: 1 tone to musisz przywieść co najmniej 401 kg :)

A ta dopłata 1.50 zł przysługuje jeśli z każdej 1 tony szacunkowej ( nie mylić z toną kontraktową czyli tą z umowy )  oddałeś do PMP minimun 851 kg :)

Do mnie też dzwonili, żeby dostarczyć im...  szkoda tylko, ze mówią, ze bedzie wyrównanie do KAŻDEGO sprzedanego w tym roku 1.5 zł/kg , a do KAŻDEGO odstawionego  teraz będzie extra 3 zł/kg. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

To jak ja sprzedałem 60 procent szacunku i na tym już koniec  to  dostanę do tych 60 procent sprzedanego tytoniu po 3 złote za każdy kilogram. Dobrze to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
37 minut temu, Grzegorz197 napisał:

To jak ja sprzedałem 60 procent szacunku i na tym już koniec  to  dostanę do tych 60 procent sprzedanego tytoniu po 3 złote za każdy kilogram. Dobrze to rozumiem.

Niestety nie dostaniesz, dostałbyś jeśli byś sprzedał co najmniej 85% ;)

Edit: no i wtedy dostałbys po 1,5zł a nie po 3zł

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ciekawe czy nasze grupy producenckie przy uzgadnianiu nowych cenników zaproponują podwyżki o te 1.5 zł/kg :) Jednak się da. PMP w tym roku chciał obniżyć cennik o 20% a teraz tak chcą tytoń. Widać , nikt nie chce im za "pare groszy" sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Jak tam idzie robota ? Skończyliście już ? Jaka średnia za ten rok wam wyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3
Dnia 15.12.2018 o 11:54, max95 napisał:

Klasowo było ok możesz spróbować,ja miałem go na 1klasie ziemi wyrósł bardzo duży,dosuszysz będzie ok,powodzenia

jakie odmiany sadzisz bo ja niemca 22 i 26 dla uniwersalu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
13 minut temu, marekber napisał:

jakie odmiany sadzisz bo ja niemca 22 i 26 dla uniwersalu

 

Ja już od 5 lat  sadze też Niemca 26 w tym roku spróbowałem 21 też niezła i bartka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Według mnie to PM tak to wymyślił że za dużo to plantatorom nie wypłaci. Już tam pewnie ekonomiści dobrze to obliczyli co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Nieoficjalnie brakowało im 300ton tytoniu, musieli coś zrobić aby ludzi zachęcić a ceny mają najniższe to jakoś wyrównają. W piątek kolejka była jak za starych czasów przy zbiorniku wodnym się kończyła a każdy chciał kolejne wezwanie także ruszyło ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj