Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mynko    3
9 godzin temu, dragonmt852 napisał:

Większy wpływ na plon i jakość tytoniu ma potas niż fosfor, ale trzeba zadbać o wszystkie makro i mikro składniki ;)

Zgadza się że o wszystkie składniki należy zadbać ale wiem na swoim przykładzie że fosfor ma duży wpływ na jakość. Z jednego pola (nowa dzierżawa) wychodził mi szary kolor liści. Na wykupach eksperci mówili mi że to wina fosforu i po zrobieniu próby gleby ze wszystkich pól to jedno miało dużo słabszy fosfor. W tym roku dosypię fosforu i zobaczymy jaki będzie efekt bo sam jestem ciekaw czy to się potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
7 godzin temu, mynko napisał:

Zgadza się że o wszystkie składniki należy zadbać ale wiem na swoim przykładzie że fosfor ma duży wpływ na jakość. Z jednego pola (nowa dzierżawa) wychodził mi szary kolor liści. Na wykupach eksperci mówili mi że to wina fosforu i po zrobieniu próby gleby ze wszystkich pól to jedno miało dużo słabszy fosfor. W tym roku dosypię fosforu i zobaczymy jaki będzie efekt bo sam jestem ciekaw czy to się potwierdzi.

Tylko pamiętaj o uregulowanym ph bo jeśli masz ph niskie to możesz sypać i sypać a roślinie nie będzie w stanie pobrać tego fosforu ponieważ będzie on w formie nieprzyswajalnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0
41 minut temu, mixolss napisał:

Posiada ktoś może suszarnie muller 160 na sprzedaż

Ja sprzedaje kiszke na drzewo. 

Jest na Olx.  Miejscowość Obsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Witam.

Przymierzam się do zrobienia w tunelu samo nawadniania. Podesłałby mi ktoś zdjęcie jakiejś przykładowej instalacji tego typu na pw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Panowie a ja mam do was pytanie z innej beczki jakie planujecie zastosować nawożenie pod tytoń czy będziecie stosować nawozy chlorkowe czy bez chlorkowe ciekawi mnie jak to jest u innych tytoniarzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Wiele osób stosuje nawozy chlorkowe tylko trzeba je wcześniej wysiewac. Nie widzę różnicy w jakości i plonie przy stosowaniu nawozów chlorkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

wieloskładnik 2 tyg przed sadzeniem razem z saletrzakiem przed samym sadzeniem saletra amonowa pogłównie już nie stosuje bo się tytoń długo dojrzewa dodam że sadze berleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

kto sadził odmiane hamar i hyb 21 albo hyb 3 proszę o opinie 

 

w jędrzejowie idzie okej burlej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Ma ktoś jakieś info jak to będzie z kontraktacja tytoniu w PM. Budynki PMI w Leżajsku są wystawione na sprzedaż wiec tam nie będą skupowac. Ktoś coś wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Szukają jakiegoś lokum, mówione jest coś o Biszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

na burleju obrobili na koniec ludziom tyłek śmiało mogę twierdzić że w tym sezonie musieli by dać za 1 kę  11 zł żeby znaleźć chętnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
19 minut temu, Elektro2015 napisał:

Budynki PM Leżajsk są wystawione na sprzedaż na olx

możesz wrzucić link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Kolego to miało upaść i tyle, parę lat temu jak poszli na emerytury bo wiedzieli co się szykuje, kto mógł to teraz skupuje po firmach prywatnych. Turek rozje.. i tyle, podobno jak teraz to znowu wróciło do Włochów to się załamali, że to tak można ale jak to prawda... o tym, że idzie na sprzedaż mówione już było w czerwcu tamtego roku, A o przekrętach tam jakie było to ludzie wiedzą a tutaj nie ma co pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
17 minut temu, mus napisał:

Kolego to miało upaść i tyle, parę lat temu jak poszli na emerytury bo wiedzieli co się szykuje, kto mógł to teraz skupuje po firmach prywatnych. Turek rozje.. i tyle, podobno jak teraz to znowu wróciło do Włochów to się załamali, że to tak można ale jak to prawda... o tym, że idzie na sprzedaż mówione już było w czerwcu tamtego roku, A o przekrętach tam jakie było to ludzie wiedzą a tutaj nie ma co pisać.

Ja tam na przykład nic na ten temat nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

wszystkich kupców znałem i szefostwo w pmp leżajsk skup szedł pieniądze firma płaciła w terminie ale o przekrętach nic nie wiem obniżanie klas dla plantatorów to norma w leżajsku  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj