Skocz do zawartości

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2008 - 18:54

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Jak myślicie czy c360 dałaby radę zkosiarką czołową dyskową o szerokośći 2,30 metra albo bębnową na trzy bębny o szerokośći 2,20

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Dzisiaj, 03:20
  •  

#2 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:00

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Jesli bedziesz nią kosil łaki(a jak to na łąkach zawsze troche wody nieraz jest) to przód ci wpadnie..chyba ze zalozysz szersze opony... i i jeszcze jedno...Zastanawiales sie jak bedzie doprowadzony WOM i jak zrobisz tuza??

#3 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:01

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa ale co na wstecznym chcesz kosić?

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:04

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Dla mnie wydaje się to nierealne. W ogóle, tak jak kolega wyżej wspomniał :D jak doprowadzisz przedni WOM, oraz jak założysz TUZ. Jeszcze z TUZ-em by uszło, ale z wałkiem odbioru mocy nie da rady. A może chodziło Ci o zaczepienie czołówki na tył ciągnika? Bardziej sformułuj swoje pytanie to pogadamy. Według mnie temat bez sensu.

#5 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:28

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa popieram .Jeśli chcesz abyśmy Ci pomogli powiedz cos więcej

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:27

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Myślę zeby kosiarkę podczepic do tura a z wom tez niebyłoby problemu mozna się podłączyć pod skrzynię, pierwsze okienko od sprzęgła tam przeciesz jest koło zębate co napędza tulny wom wystarczy tylko dorobić przystawkę z kołem zebatym i dać wałek do przodu coś podobnego jak jest podłączony przedni napęd w zetorach a przud niepowinien wpadać jak będzie mokro bo mam zamontowany pzedni napęd i koła 20

#7 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:37

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Ja to cienko widze ta twoją koncepcje...

#8 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:41

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa hahhahha
czolowka do C 360 padne
a jak juz WOM bedziesz robil to ja proponuje hydrauliczny silnik wstawic bedzie owiele latwiej.,mniej zaboty
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#9 Share adam519

adam519

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:09

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa ja też jakoś sobie nie mogę wyobrazić c-360 z tuzem... jak zrobisz to dodaj zdjęcia na af. jak wspomniał @talek48 to co zrobisz z przednimi kołami zmienisz czy znowu jakiś nowy patent??

#10 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:32

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Po co wom ? wystarczą silniki hydrauliczne, i dodatkowy roździelacz/sekcje lub elektrozawory.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:40

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Tylko ciekawe jak długo posłuży pompa hydrauliczna w ciągniku, przy takim obciążeniu....

Ciekaw jestem po co sobie utrudniać życie, zakładając TUZ, przedni WOM, zamiast kupić porządną w miarę szeroką dyskową zawieszaną na tył, bądź pół zawieszaną (ale to droższy wydatek).
Masz jakieś konkretne powody dla takiego rozwiązania, czy temat do luźnych dywagacji??

#12 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 18 grudzień 2008 - 12:55

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa bardzo ciekawy pomysl tylko ogrom roboty zeby to ogarnac, zamiast WOM silnik hydrauliczy byl by idealny tylko nie sądzę zeby wydajność pompy ogarnęła taki silnik a jesli juz to jak dlugo by wytrzymała, tuz zrobic to nie problem wystarczy miec stal i gary zeby to pociąć, tylko według mnie za duzo zachodu, kup zwykła dwu talerzowa kosiarke na tyl i tez bedziesz robil hektary :)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#13 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 18 grudzień 2008 - 13:32

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa osobiście miałem też taki pomysł jak autor żeby zamontować do 60 przedni TUZ i przedni WOM(silnik hydrauliczny) do tego zamontować pompę od cyklopa napędzana z wału silnika tak jak jest tutaj która by obsługiwała ten TUZ, WOM, wspomaganie i TUR w przyszłości

miało by to służyć np. :
kosiarka czołowa a z tyłu szajbus do siana
albo dmuchawę i śnieg rozpierniczać zimą
no i wiele innych
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#14 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 13:06

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa http://pl.youtube.co...h?v=c5dCergcdKs
jeszcze pewnie do tego chcesz dać przedni tuż ??
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#15 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 19 grudzień 2008 - 15:18

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Kurcze narobiliscie mi smaku na ten przedni TUZ do 60siatki :) mi tez sie marzy zorganizować cos dla swojej 60 tylko brak materiału, chcialbym wykorzystywać go do pracy z wałem strunowym, tylko wtedy to i inne kola i wspomaganie by trzeba, jedna modyfikacja pociąga kolejne :)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#16 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 19 grudzień 2008 - 23:21

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa nie no ten ta 40 to dość fajna tylko wizualnie to jakoś nie ogarnięte ale mnie teraz intryguje jak zrobił wyjście ze skrzyni na przodek

kombajn- jeśli masz gdzieś w pobliżu złomowisko to ruszaj tam może będzie jakaś kopareczka czy cuś i już można rozebrać zawsze to tanie niż kupić ze sklepu
ja głównie zaprzestałem na rozrysowaniu planu poprzez brak kapitału na siłowniki itd.
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2008 - 19:19

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Na wiosnę mam zamiar ją troche odmalować juz mam załozone błotniki na przednie koła trzeba tylko jeszcze dach wyprostować bo jak układałem stug z bel to jedna się zwaliła na dach dobze ze jest kabina bo pewnie byłoby po mnie juz

#18 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:37

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa a ciekawe jak by założył wał z ostrówka on jest silniejszy i szajba jest na wieloklinie jakaś przekładnie i może byłby przedni WOM??kurde ale najbardziej bym się bał o wał bo to było by duże obciążenie przy kosiarce.

#19 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 00:30

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Skoro kolega gintek założył przedni napęd do 60 to myślę że i ten pomysł doprowadzi do końca. Powodzenia życze. To rozwiązanie napewno sprawdziło by się, bo na przednim tuzie lepiej by się pracowało (obciążenie, zwrotność) i na tył zawsze można coś zaczepic
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 styczeń 2009 - 16:37

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa ja myślę że jak ma sie takie pomysły to lepiej zainwestować więcej kasy i kupić jakiś ciągnik co będzie wyposażony w takie bajery.myślę że nie warto zakładać do 60 przedniego TUZu i WOMu.wątpię aby poczciwa 60 to na dłuższą metę wytrzymała.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)