Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa ssąco tłocząca.

177 odpowiedzi na ten temat

#101 Share kwiatek

kwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 06 czerwiec 2010 - 21:13

Dmuchawa ssąco tłocząca. Witam. Chciałbym kupić dmuchowe ssąco-tłoczący i nie wiem która wybrać, Dozamech czy Pom Augustów .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa ssąco tłocząca. Dzisiaj, 23:37
  •  

#102 Share kibix

kibix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 09:18

Dmuchawa ssąco tłocząca. Zakupiłem w tym roku dmuchawę konskilde suc 200 za 22 000. W kuplecie byle 2 węże metalowe i jeden elastyczny. Teoretycznie wydajność powinna być kolo 18 ton/h. Narazie sprawdziłem tylko czy działa. Jak będzie używana to napisze mniej więcej jaka mi wychodzi wydajność.

#103 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 20:37

Dmuchawa ssąco tłocząca. Podłącze się do tematu , a mianowicie czy dmuchawa ssąco - tłocząca Pom Augustów 11 kw odpali na zabezpieczeniu 40 A o charakterystyce B, obecnie mam 32 A charakterystyka B ( w instrukcji jest ze charakterystyka C i starcza 32 A) i wysadza, złożyłem wniosek na 40 tylko mam pewne obawy czy to starczy, a mój zakład energetyczny nie zakłada teraz charakterystyki C :D i każe sobie płacić 130 zł za każdy kw mocy ... a ze trzeba czekać 2 tygodnie na założenie nowych zabezpieczeń mogę nie zdążyć na żniwa ;[ jakby się okazało ze musi być jednak 50A

#104 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 19:52

Dmuchawa ssąco tłocząca. Ja rozwiązałem ten problem ale nie mogę napisać jak na forum zapraszam na PW

#105 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:21

Dmuchawa ssąco tłocząca. 40 powinna sobie poradzić
Lepiej nie kombinuj poczekaj zapłać i bez problemu
w razie jakiegoś zwarcia i pożaru-odpukać możesz mieć problem z odszkodowaniem jeśli masz większe zabezpieczenie główne niż w umowie

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:51

Dmuchawa ssąco tłocząca. Może coś takiego?. Spory koszt, ale przynajmniej dostępny od ręki i nie trzeba wchodzić w d*** enerdze.

#107 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:22

Dmuchawa ssąco tłocząca. Panowie a co sądzicie o tych dmuchawach ssąco-tłoczących produkcji jugosławiańskiej takiej jak ta http://allegro.pl/dm...1415224757.html
Gra warta świeczki ?
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#108 Share torpedo

torpedo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 luty 2011 - 11:25

Dmuchawa ssąco tłocząca. Na temat jugoslowianskich nie moge sie wypowiadac, bo sie z takim sprzetem nie spotkalem. Ta z linka wyglada troche szrotowato :blink:
Ale musze przyznac, ze w bylej Jugoslawii produkowalo sie kiedys solidne sprzety (np. Agromehanika, Torpedo).
Osobiscie jestem zwolennikiem dmuchaw napedzanych od WOMu ciagnika. Bo silnik w takim szrocie moze nie byc w najlepszym stanie, a ciagnik zawsze masz sprawny. POM Augustow produkuje takie sprzety:
Przenośnik ssąco-tłoczący T 470
Przenośnik ssąco-tłoczący T 449 i T 449/1
Wydajnosci calkiem konkretne, zaladunek silosow taka dmuchawa to bajka. Cena troche kosmiczna, ale moze warto rozwazyc zakup takiej dmuchawy na PROW-a.
A tak przy okazji, ktore rozwiazanie jest lepsze: zawieszana na trojpunkcie, czy ciagana na kolach (mniejszy model ma takie opcje)i dlaczego? Na razie wzialem oferte na ta zawieszana, ale zawsze moge zmienic. Cena 28 000 netto.
Przepraszam, ze nie uzywam polskich znakow, ale mam angielska wersje systemu operacyjnego.

#109 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 17 lipiec 2011 - 13:21

Dmuchawa ssąco tłocząca. ja mam ofertę złożoną na tą zawieszaną ale teraz nie wiem czy przypadkiem śrubki w ciągniku nie będą się odkręcać

#110 Share piechur

piechur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 15:30

Dmuchawa ssąco tłocząca. ja mam z augustowa i mi chodzi ładnie 6t przez 40 min
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 20:23

Dmuchawa ssąco tłocząca. Użytkuje może ktoś dmuchawę ssąco-tłoczącą Neuro o silniku 7,5kW? Jak one się spisują i jaką mają wydajność?

#112 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1190 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 07:39

Dmuchawa ssąco tłocząca. Mam takie cudo ale z silnikiem chyba 9kW... Ale jeszcze jej na ssaniu nie używałem bo mi to nie potrzebne.. Głównie ją kupiłem bo ma dozownik, zrzuciłem z niej cyklon i dorobiłem kosz zasypowy i daje koło 10t/h, ale w tym roku może sie skusze na użycie ssania :D Sprzęt ogólnie wściekły ^^

#113 Share mysza103

mysza103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 19:56

Dmuchawa ssąco tłocząca. ma ktoś dmuchawe ssąco tłoczącą z pom augustów T 450/1 z napędem z WOMu ciągnika .jaką ma realną wydajność przy ładowaniu zboża na tira z pryzmy .ssawny 10 m - tłoczący 4 m wgóre . gdyby ktoś znał aktualne ceny , to poprosze.

#114 Share mkw

mkw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 14:29

Dmuchawa ssąco tłocząca. Witam!

Dołączam się z podobnym zapytaniem do kolegi z postu wyżej. Również przymierzam się do zakupu dmuchawy ssąco-tłoczącej T450/1 (POM AUGUSTÓW) napędzanej przez WOM ciągnika i interesują mnie następujące aspekty:

1. wydajność przy załadunku tira, wąż ssawny 10 m, podający 5 m, na wysokość 3-4 metrów;
2. moc ciągnika, czy C-360 wystarczy do obsługi tej maszyny i jakie jest jej spalanie (ilość paliwa potrzebna do załadunku 24 ton)?
3. jak jest z jakością wykonania urządzenia oraz z jej trwałością?
4. czy jest jakaś alternatywa dla tego urządzenia na polskim rynku?
5. ile kosztuje maszyna o tej samej wydajności, ale produkcji Kongskilde?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam!

#115 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 czerwiec 2012 - 09:21

Dmuchawa ssąco tłocząca. miałem już 2 dmuchawy ssąco - tłoczące ale elektryczne, tak więc odpowiem ci tylko cząstkowo.
Długie ssanie bardzo mocno ogranicza wydajność - nie ma tu większego znaczenia czy wąż elastyczny czy rura.
Kolanka bardzo mocno ograniczają wydajność - jak dobrze kojarze instrukcję obsługi to jedno kolano redukuje wydajność o 20%, tak więc trzeba dobrze pomyśleć jak ustawić sobie rury.

Ostatnią dmuchawę mam już 3 sezon i nie widać większych śladów zużycia - troszkę kolanka przytarte na zakrętach.
U mnie jest silnik 15kw, przy w miarę optymalnym ustawieniu (2m rury rozpędowej, kolanko 90st, 3m rury podnoszącej do góry, kolanko 90 bądź kolanko 60st i rura 1m) osiągam nią ok 10 ton pszenicy na godzinę. Dla jęczmienia będzie to odpowiednio ok 9ton).
Wąż ssący jest standardowy ok 3m

Wydajność teoretyczna dla tej maszyny to 15ton pszenicy na godzinę.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#116 Share Marcin7340

Marcin7340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:35

Dmuchawa ssąco tłocząca. Mam dmuchawe kongsklide i brakuje ,i cyklopu ssacego i mam pytanie czy z pom-augustów będzie pasował ???

#117 Share jjf

jjf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 11:38

Dmuchawa ssąco tłocząca. cześć.
poszukuje używanej dmuchawy ssąco-tłoczącej NEURO .proszę okontakty do sprzedających ;)

#118 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 10:32

Dmuchawa ssąco tłocząca. Witam chcę przerobić dmuchawe jugoslowianską pt-200 na wom, moze ktośma zdjecia takiej przerobki?

#119 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 21:44

Dmuchawa ssąco tłocząca. Mam Neuero na sprzedaż, ale duży silnik elektryczny. 200kw. Jeśli ktoś zainteresowany....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:04

Dmuchawa ssąco tłocząca. 200kw to jaką ona ma wydajność i gdzie ją można podłączyć.Do elektrowni ?

Dodaj odpowiedź