Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągniki JCB Fastrack

205 odpowiedzi na ten temat

#181 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:37

ciągniki JCB Fastrack przy 2200 obr to spalanie pewnie wzrasta porządnie, ja myślałem że spokojnie przy 1800 obr gdzieś wyciąga max prędkość. To jestem ciekaw ile tak na max poleci Fastrac jakby go tak podkręcić i na wyższych oponach. A nie huczą te opony przy tych 80? A wogóle na ile wam starczają opony w transporcie?
A wiecie jak ta wydajność na hydraulice jest podawana? Bo piszą tam x litrów ale to jest na każdym obwodzie czy na wszystkich w sumie?

@koses a u Ciebie jak spalanie w transporcie?

Edytowany przez dawidg2, 01 kwiecień 2011 - 20:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągniki JCB Fastrack Dzisiaj, 18:48
  •  

#182 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 06:37

ciągniki JCB Fastrack Dawid żeby max prędkość przy 1800obr to motor co najmniej 300KM a i może jeszcze to by było mało patrząc na samochody ciężarowe co mają 460 KM i więcej.Mam continentale i przy 70km/h to już zaczyna je trochę słychać jednak co do żywotności to za mało po asfalcie latam żeby się jakoś bardziej zużywały ,jednak poprzedni właściciel zdarł prawie na łyso przedni komplet .Spalanie -temat rzeka ilu ludzi tyle prawd ,ja wiem jedno że każda maszyna mogła by spalać mniej ale to tylko pobożne życzenie ,jednak nie ma co się oszukiwać spalanie w fastracu będzie zawsze mniejsze niż w porównywalnym ciągniku o takiej samej mocy bo nawet jeśli z ładunkiem nie będziesz pędził z prędkością max tylko 40-50 to powroty będą na max i tu mamy poważną oszczędność.

#183 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2011 - 10:30

ciągniki JCB Fastrack Witam,
przepraszam że piszę dopiero dziś ale miałem wiele roboty. Aby nie zaśmiecać fotami forum wsadziłem zdjęcia na moją stronę:Mój odnośnik
tam będzie można łatwiej i w wiekszym formacie zobaczyć "to cudo". Jest to ta dżwigienka przywiązana plastykowymi trytami, jeśli je odczepię to po przejechaniu 25-50 m silnik zgaśnie! Jeżeli go odpalę zrobi to samo po tej samej drodze.
Jeśli zaś chodzi o prędkość, to najpierw wyskalowałem licznik w/g instrukcji a nastepnie mierzyłem w porównaniu z 2 innymi samochodami. Opony to 480/70 R 30, średnica opony:154 cm, średnica felgi to 81 cm.

#184 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 11:00

ciągniki JCB Fastrack Bo to dźwigienka od gaszenia silnika. Przynajmniej u mnie w ładowarce z Perkinsem i z ta samą pompą wtryskową tak działa.
Mierzenie samochodem jest tak trochę niemiarodajne bo każdy licznik w autach trochę oszukuje chyba że ciężarówkami z cyfrowymi licznikami.

Co do tego spalania to moze jest coś z pompą wtryskową, wtryskami, moze rozrząd przestawiony.

@koses dzięki, ALe nie ma Fastraców pow 300KM mocy Chyba że 7270 stuningować to pewnie ponad 300 by wyskoczyło ale tam prędkość max 70 a ja chce tego szybszego.

Żeby szło gdzieś wynająć taki ciągnik to chętnie bym to zrobił i sprawdził jak się by spisywał w moim przypadku. Bo ostatnio mierząc spalanie w aucie ciężarowym to na 210L zrobił 300Km ale dodatkowo silnik chodzi na 800obr i napędza pompę od HDSa, w sumie godzin może chodził 25-30 zegarkowych. Trasy to tak w koło komina do 50km w jedną stronę.

#185 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2011 - 18:09

ciągniki JCB Fastrack

Żeby szło gdzieś wynająć taki ciągnik to chętnie bym to zrobił i sprawdził jak się by spisywał w moim przypadku. Bo ostatnio mierząc spalanie w aucie ciężarowym to na 210L zrobił 300Km ale dodatkowo silnik chodzi na 800obr i napędza pompę od HDSa, w sumie godzin może chodził 25-30 zegarkowych. Trasy to tak w koło komina do 50km w jedną stronę.

Gdzie mieszkasz w Wielkopolsce?

#186 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:03

ciągniki JCB Fastrack Zajrzałem pod maskę i ta dźwigienka u mnie jest bez podłączenia z czymkolwiek ale cały czas jest w takiej pozycji jak u ciebie przypięta, gdyż utrzymuje ją tak sprężyna umieszczona na osi tej dźwigni.Jednak ten rozmiar twoich opon to mi nie pasuje wprowadź tu swój rozmiar opon bo mi wychodzi że podałeś za dużą średnicę http://www.oponeo.pl...zamienniki-opon

#187 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:10

ciągniki JCB Fastrack @EGLS Na zachodzie, między Lesznem a Gostyniem. Tylko znowu jest ten problem że bym potrzebował przyczepę z HDSem żeby dokładnie sprawdzić co i jak. Czy da rade uciągnąć po lesie 2 przyczepy o łącznej masie 42 tony z ładunkiem na 5 osiach.

#188 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2011 - 23:06

ciągniki JCB Fastrack

@EGLS Na zachodzie, między Lesznem a Gostyniem. Tylko znowu jest ten problem że bym potrzebował przyczepę z HDSem żeby dokładnie sprawdzić co i jak. Czy da rade uciągnąć po lesie 2 przyczepy o łącznej masie 42 tony z ładunkiem na 5 osiach.

Trochę daleko, ale miło by zobaczyć prawie rodzinne strony ;) (Moja rodzina pochodzi z Konar a ja z Sułowa). Myślę że dałbym sobie radę, teraz ciągnełem przyczepę i 24 mp S4 dębowego do Zielonej Góry i nawet dymku nie puścił a górki u nas są niezłe! W ubiegłym tygodniu wyciągałem MAN-a z ładunkiem S2 w lesie z bagna to nawet nie zdążył wgramolić się do kabiny a już go wyrwałem! W sierpniu jadę do Wroclawia na koszenie łąk to może uda się nam spotkać.

#189 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:59

ciągniki JCB Fastrack Wiem znam Okolice Zielonej Góry też trochę. Kusi mnie ten Fastrac ale cena powala. Ech

#190 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2011 - 15:37

ciągniki JCB Fastrack

Wiem znam Okolice Zielonej Góry też trochę. Kusi mnie ten Fastrac ale cena powala. Ech

To zależy ile proponujesz... ;)Niestety bez przyczepy, bo właśnie sprzedałem, we wtorek odbierają.

Edytowany przez Profil usunięty, 03 kwiecień 2011 - 15:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 16:03

ciągniki JCB Fastrack Nie chodziło mi o Twojego akurat, a że spytam chcesz sprzedać go? Ale ogólnie bo nówka 3230 to ponad 400tys więc kiedy to się zwróci, pięcioletni kosztuje połowę tego ale to i tak dużo.

#192 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2011 - 23:53

ciągniki JCB Fastrack

Nie chodziło mi o Twojego akurat, a że spytam chcesz sprzedać go? Ale ogólnie bo nówka 3230 to ponad 400tys więc kiedy to się zwróci, pięcioletni kosztuje połowę tego ale to i tak dużo.

Miałem go na Allegro wraz z przyczepą KESLA, 8 ton na tandemie i dołożonymi kłonicami co 80 cm + żuraw 6,20m z chwytakiem 0,20 za 120 000,00. Kilka telefonów było ale poszła tylko przyczepa. Czekam do 8.04 na decyzję jednego Pana z pod Gdańska.
Dla mnie mój 3155 jest za duży, wolałbym coś z serii 21.. chetnie WS ale głównie zależy mi na przednim TUZ-ie do kosiarki Classa
Pozdrówki z Trzebiechowa

#193 Share Cooler2010

Cooler2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 06 maj 2011 - 13:07

ciągniki JCB Fastrack Mam wielką prośbe do użytkowników JCB otóż znalazłem na Allegro http://otomoto.pl/jc...czy-A59113.html i nie wiem czy jest wart uwagi. A jeśli ktoś jest z okolic Bydgoszczy to byłbym bardzo wdzięczny jeśli by podjechał i oglądnoł ponieważ do Bydgoszczy mam 500km z hakiem i nie chciałbym jechać na marne

#194 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:33

ciągniki JCB Fastrack Witam mam pytanie jak wyglada spalanie w fastracu 185-65 lub 155-65 w porownaniu z t-150 k tzn mam t 150k ale zastanawiam sie nad ktoryms z tych fastracow i ile to paliło głownie w polu
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#195 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 07:10

ciągniki JCB Fastrack Porównania do "iwana" nie mam żadnego ale moje jcb o mocy 168KM spala w orce około 13-15l/ha w pługu rabe verk 5 skibowym ale spalanie jest typowe jak na perkinsa i zależy w gównej mierze od operatora.

#196 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:15

ciągniki JCB Fastrack a ty masz tego fastraca 155 ? to on ma 168KM? myslałem ze 155 a jak kupowac to z jakim silnikiem ? Perkinsa czy tego cuminis czy cos takiego

Edytowany przez ZetorPower, 07 styczeń 2013 - 18:16.

zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#197 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 06:44

ciągniki JCB Fastrack Tak mam155 jednak on jest po lifcie i i ma 168 a starsze miały 150 wybór silnika to zależy od ciebie ,mój perkins cyka jak zegarek ale cumisy też są podobno bardzo dobre tylko moc mają większą .

#198 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:27

ciągniki JCB Fastrack a z ktorego roku ten twoj jest po lifcie ?? A miał ktos z was styczność z firmą F.M.U Martin z łochowa oni sie ogłaszaja min na allegro i zajmuja sprzedazą nowych i uzywanych fastracow warte te ich maszyny cos czy nie ??

Edytowany przez ZetorPower, 17 styczeń 2013 - 17:33.

zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#199 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:48

ciągniki JCB Fastrack Śledzę ich ogłoszenia i dużo się u nich Fastraców przewija. Serwis i części gwarantują to nie jest tak źle jak i pomoc telefoniczną po zakupie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 17:54

ciągniki JCB Fastrack Mój jest z 97 ,a co do firmy martin to jak szukałem dla siebie o byłem u nich ale oni dopiero zaczynali z jcb przygodę a na tamten czas to słabe i zniszczone sprowadzali a jak jest teraz to nie wiem ?