Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerobienie pługa podorywkowego

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 08:00

Przerobienie pługa podorywkowego Witam
Zastanawiam się czy jest możliwe przerobienie pługa podorywkowego 3 skibowego w taki sposób by można było wykonać nim głęboką orkę . Przerobiony pług nie musi pięknie wyglądać ( powinien poprawnie przewracać skibę ).
Czy wystarczy dopasowanie i założenie odpowiedniej odkładnicy?
Czy ktoś próbował przerobić pług podorywkowy?
" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerobienie pługa podorywkowego Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 14:06

Przerobienie pługa podorywkowego kombinuj a masz ścinacze listwowe ?

#3 Share mateusz1575m1

mateusz1575m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 14:17

Przerobienie pługa podorywkowego A nie lepiej kupić nowy bez żadnych przeróbek i zabaw koszt nowego może wyniesie tyle samo co przeróbka

#4 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 14:18

Przerobienie pługa podorywkowego Zależy co to dla ciebie orka głęboka. W naszych stronach praktycznie nie używa sie innych pługów tylko podorywkowe. Sam mam 5 z bometu i orkę wykonuje na 30 cmm, sam nie wiem po co tak głeboko. Ale pomijając sam fakt miernego odwracania skiby pozostaje zbyt delikatna konstrukcja samej ramy. W tym roku notorycznie urywa mi sie belka zaczepowa w pługu, kółko podporowe rozleciało sie już dawno i praktycznie wszystkie mocowania śrubowe sie luzują. Odwracanie skiby polepszyłem stosując najszersze lemiesze jakie udało mi sie znależć i przedłużyłem pierś dospawując stare lemiesze

#5 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 16:56

Przerobienie pługa podorywkowego U nas facet wykonuje orkę głęboką 5 skibowym podorywkowym zetorem 5211 i mówi że lepiej orze niż trójkami pług nie jest wcale mocno przerabiany odkładnie ma trochę mocniej wygięte ale pług siedzi w ziemi prawie po ramę wtedy to może wyjdzie głębokość 30cm

#6 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 17:30

Przerobienie pługa podorywkowego

W naszych stronach praktycznie nie używa sie innych pługów tylko podorywkowe. Sam mam 5 z bometu i orkę wykonuje na 30 cmm,

Na jakich ziemiach pracujesz tym pługiem 5 skibowym i z jakim ciągnikiem pracuje ten pług?
Może to i fakt , że niepotrzebnie bym brał się za przerabianie , może wystarczy mi ten podorywkowy.
" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

#7 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 12:43

Przerobienie pługa podorywkowego Gleby średnie 2-4 klasa troche piachow sporadycznie glina, ogolnie mozajka bez wybitnie ciężkich. Ciągnik to mtz, szerokość ciągnika 197 cmm, zabiera cały ślad. Podorywkowy ma ten problem, że są za niskie słupice i jak jest dużo słomy albo wysokie rżysko to lubi sie zapchac pod ramą. po przeróbkach jest lepiej i o wiele lepsze krycie. Miałem kawałek nieskoszonego żyta z groszkiem, przyorałem je na zime to praktycznie wszystko zakryte, podobnie z kukurydzą na kiszonke dosyć wysoko koszoną. Niestety pierś ma taką jakąs konstrukcję że mimo wszystko lekkie i krótkie pozostałości po rżysku wyrzuca na wierzch. Mam coś takiego plus 5 korpus http://www.allegro.p...?item=443636577

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 15:11

Przerobienie pługa podorywkowego To jest zwykły pług do orki głębokiej. ;)

http://www.allegro.p...odorywkowy.html A to jest pług podorywkowy

#9 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:26

Przerobienie pługa podorywkowego mój sąsiad ma podorywkowy i dospawał do niego ścinacze od zwykłego do głębokiej orki i orze nim gorczycę i przykrywa ładnie tylko pozostaje problem zapychania pługa.bo spróbuj zaorac takim na 20cm. gdy na polu masz słomę albo poplon

#10 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:45

Przerobienie pługa podorywkowego U mnie w instrukcji jest napisane że to pług podorywkowy ale sie nie sprzeczam

#11 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:55

Przerobienie pługa podorywkowego Tak odbiegając od tematu może ktoś chce kupić pług 3x25 ;) Pługiem była robiona podorywka jak i orka glęboka wszystko zalerzy od ziemi i od tego czy był kładziony obornik czy nie
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 22:13

Przerobienie pługa podorywkowego rzeczywiście to może jest pług podorywkowy w końcu pewnie nowy ? Spójrzcie na jego odkładnie sa dość krotkie i to może być przyczyną słabego odkladania za krótka odkladnia ,a lemierze masz zwykłe normalne jak do innych plugów (do orki)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share ROPA

ROPA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:sprzęt zielonkarski

Napisany 20 listopad 2008 - 09:04

Przerobienie pługa podorywkowego ja orze pługiem podorywkowym głebokie orki ale to jest niemiecki pług ma długie odkładnie i przedpłużki ale wiżyczka nie wytrzymała