AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Lukasz82    3

mpopis dzięki za informację. Normalny termin zbioru na północy to kiedy wypada? W jakim terminie siewy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

KRISS melon napisał że fasola wypada, soja jak najbardziej zostaje :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Myślę, że przez to że będą teraz 2 grupy płatności i wypadła fasola to dopłata powinna wzrosnąć do soi. Ale szału też bym się nie spodziewał.
Myślicie już o nawożeniu? Ja na jesieni nic nie dawałem, jedynie mocznik na pociętą słomę i się zastanawiam co zakupić. Czy dać polifoskę 6 tak z 250-300kg czy szukać coś innego? Ktoś na forum czytał wcześniejsze linki z uprawą we Francji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

siew koniec kwietnia -początek maja a zbiór w 2015 był 20 IX, a w 2016 2-3 X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Myślę, że przez to że będą teraz 2 grupy płatności i wypadła fasola to dopłata powinna wzrosnąć do soi. Ale szału też bym się nie spodziewał.

Myślicie już o nawożeniu? Ja na jesieni nic nie dawałem, jedynie mocznik na pociętą słomę i się zastanawiam co zakupić. Czy dać polifoskę 6 tak z 250-300kg czy szukać coś innego? Ktoś na forum czytał wcześniejsze linki z uprawą we Francji? 

 

Ja właśnie daje polifoskę 6 300kg/ha i przed siewnie pójdzie 100kg saletrzaku lub 70kg mocznika ale sprawa jeszcze do przedyskutowania, potem dolistnie bor z cynkiem a Wy jakie macie pomysły??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja bede dawał około 150kg Polidapu przed siewem. Na moich polach pierwszy raz soja bedzie rosła wiec azot musi byc. Miałem juz doswiadczenie w ubiegłym roku. Soja bez azotu zaprawiona nitraginą. Plon marny. 1 t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Magnez pojdzie dolistnie. Pod pszenice sypie duzo magnez w postaci dolokornu i pozniej jeszcze dolistnie wiec nie powinno byc niedoboru. Ale dolistnie też prysnę Miedzy innymi jakimiś dobrymi odzywkami. Nie wiem jak sie ma mocznik dolistnie w soi? Nigdzie nie moge znalezc czy mozna dokarmiac soje mocznikiem dolistnie bo np łubiny to nie bardzo bo moze je poparzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A ile ten dolokorn kosztuje? Ja myślałem żeby do tego dodać ok 120kg siarczanu magnezu pod korzeń. Azot przedsiewnie podam jako RSM 26+ S bo nie chce się bawić w nitraginę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

640 zl tona. tam jest wapno i magnez. bardzo dobra rozpuszczalnosc. ja jestem zadowolony. efektow ubocznych nie zauwazylem. napewno dziala bo pszenica nie ma zoltych przebarwien albo zoltych pasow czyli wapno i magnez jest. pszenica rośnie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

siew koniec kwietnia -początek maja a zbiór w 2015 był 20 IX, a w 2016 2-3 X

 

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Słuchajcie siał ktoś z was odmiany Aligator albo Lissabon? Szukam coś na siew mam w tej chwili Merlina a chciałbym spróbować innej odmiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Poczytaj ten temat trochę wstecz.Jak się nie mylę to @mpopis i @pstaszek siał Aligatora i mogę się mylić ale Lissabona chyba też.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Tylko, że Pstaszek się odmeldował z forum.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie,jest na forum nie udziela się w temacie soi ale jego poczytać jego posty może.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam, co prawda nie udzielam się już w temacie soja, ale zabiorę głos, ponieważ niema sensu żeby kolega szukał w moich postach, ponieważ miałem siać Aligatora, ale nie dostałem nasion, więc nie siałem Lissabon też nie siałem

Z tego, co wiem to Aligator jest jedną z lepiej plonujących odmiana, ale jest późniejszą odmianą niż Merlin, choć z tej samej grupy wczesności, czyli 000 z tego, co się dowiedziałem niema rejestracji na północy kraju według COBORU, więc trzeba się liczyć, że nie będzie miał odpowiedniej wilgotności podczas zbioru

Lissabon też należy do grupy wczesności 000 ponoć wychodzi dobrze

Ja będę siał Ansera, bo u mnie dojrzał w zeszłym roku najwcześniej, dlatego posieje właśnie Ansera jest najdroższy z odmian Saatbau

Dodatkowo powiem, że Euralis ma oprócz Aligatora nową odmianę, czyli ES Comandor ponoć też bardzo dobrze plonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dzięki Pstaszek za odpowiedź :) 

Dzwoniłem dzisiaj do przedstawiciela Agri i mi zaśpiewał 159zł netto za jednostkę siewną i 5,5 jednostki na ha czyli nasiona ponad 1000zł na ha, kopara opada..

Na razie nie mają nasion, i nie wiedzą ile jednostka będzie ważyć, jakie mtz i zdolność kiełkowania. 

Spróbuję popytać w innych firmach.

 

Zainteresowałem się tymi odmianami ze względu, że w badaniach wysoko plonują i może w tym roku udałoby się złapać te 2,5t z ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

takie ceny nasion to koszmar. Koszty ogromne... Ludzie bedą szukac nasion z drugiej reki aby ciac koszty. Nakosic 2 tony z ha i wziąć za to prawie 3 tysie + dopłata z dopłata do straczkowych tj około 1450 zł = prawie 4500 zł. Odjąć nasiona 1000 zł i koszty paliwa, nawozow itp to wyjdzie bidnie że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Właśnie, dla tego szukam kogoś z forum kto "syfu" by mi nie sprzedał.. Nie ukrywam kwalifikat kupiliśmy tylko raz a reszta swoimi nasionami.. Jak już się zdecyduję to max 0,5 ha bo będę miał w tym roku taki kawałek i wszystko na rozmnożenie i ewentualnie na sprzedaż na siew. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klosek    2

W tym momencie dobrze z nasion wychodzi jeszcze Abelina i potwierdziło się to w naszych wynikach. Merlin oczywiście jak najbardziej, jednak clue to jest wczesność i naturalne że odmiany się różnią.  Z dodatkowych rzeczy też jest kwestia osadzenia strąków. Jeśli Merlin generuje najniższe piętro na wysokości ok 12 cm to Abelina ma je osadzone wyżej, dodatkowo większość strąków w Abelinie jest u góry, nie na dole.  Nie miałem u siebie Ansera na doświadczeniach więc nie będę sie wypowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, jak to jest teraz odnosnie nowych przepisów w sprawie dopłat do wysokobiałkowych? Trzeba mieć umowę kontraktacyjną? Czy wystarczy, że w czasie sprzedaży spisze się umowę?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

w poniedziałek jadę na szkolenie z wypełniania dopłat to pewnie coś powiedzą. Powiem szczerze, że nie słyszałem wcześniej o umowach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj