kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Panowie czy macie jakiś wzór albo gotowe druki umowy dzierżawy? Chodzi mi o taką, w której będzie opisane kto pokrywa podatek, ustalona wartość czynszu, kto pobiera dopłaty za taką ziemię. I określony odpowiedni okres wypowiedzenia takiej umowy?? Na necie jest pełno takich umów ale może ktoś ma taką pasującą pod program młody rolnik 2017?

I jak to jest z tym poświadczeniem w gminie czy jest to konieczne? Czy np takiego poświadczenia może dokonać jakiś prawnik / notariusz??

Poświadczone mają być podpisy złożone na umowie czy cała umowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    466

co wy z ta umowa tak cudujecie najwazniejsze to zeby byla data pewna na 10 lat i te najwazniejsze rzeczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

idziesz do natariusza, który bedzie potwierdział podpisy i zrobisz to od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mam pile pytanie, czy wymiana pokrycia dachowego z eternitu na blachę na stodole to inwestycja budowlana i dostanę za to 2 pkt? Doradca z ODR mówi że to remont a nie budowa i punktów nie dostanę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11
Napisano (edytowany)

 

Dostał byś np jak byś budował płytę obornikową 

Edytowano przez pepe96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek złożony w czwartek 18 maja. Ot wawa 65 wniosek złożony osobiście( poczta nie liczona), kolejek brak. Dwie osoby w kolejce w innej sprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarcza swiadectwa potwierdzajace kwalifikacke R3 i R16 zeby naliczyli punkty za szkole czy musi byc dyplom z OKE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    4

Panowie wystarcza swiadectwa potwierdzajace kwalifikacke R3 i R16 zeby naliczyli punkty za szkole czy musi byc dyplom z OKE?

 

Musisz mieć tytuł w zawodzie, a ten daje zdany egzamin w OKE.

Wniosek złożony w czwartek 18 maja. Ot wawa 65 wniosek złożony osobiście( poczta nie liczona), kolejek brak. Dwie osoby w kolejce w innej sprawia

 

Zanosi się na bardzo małe zainteresowanie. Do dziś na Podkarpaciu w OR tylko 13 wniosków - 20% ubiegłorocznej sumy. Poczta i ostatni dzień wiele nie zmienią.

 

Chyba skończyli się w kraju kandydaci na młodych rolników i obniżanie wymogów nic nie pomoże. Za rok lub dwa środki pewnie powędrują na obszar D modernizacji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zdane egzaminy panstwowe na r3 i r16 i stosowne do nich dyplomy wyodrebnione w zawodzie technik rolnik. Wiem jednak ze OKE na ich podstawie i dodatkowo swiadectwa ukonczenia szkoly sredniej na wniosek benificjenta wydaje dyplom technika rolnika. Stad moje pytanie do osob w podobnej sytuacj czy wnioskowali o taki dyplom do OKE czy wystarcza zdane egzaminy za R3 i R16
Na taki dyplom czeka sie 2tyg. Gdyby okazalo sie ze jest niezbedny do naliczenia punktow to jest jeszcze 20 dni na samouzupelnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Czy jeżeli gospodarstwo nie jest przekazywane w całości to są naliczane punkty za różnice wieku? Doradca mówi że nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    4

Do ARiMR możesz złożyć świadectwa kwalifikacji wraz ze świadectwem ukończenia szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

ja z wnioskiem zalączylem ten dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe (R16) i suplement do tego dyplomu wydaje mi sie że o to im chodzi no bo do czego im świadectwo szkolne potrzebne ?? a jak sie mylę to trudno bedę musiał im podrzucić jak sie upomną :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    4
Napisano (edytowany)

ja z wnioskiem zalączylem ten dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe (R16) i suplement do tego dyplomu wydaje mi sie że o to im chodzi no bo do czego im świadectwo szkolne potrzebne ?? a jak sie mylę to trudno bedę musiał im podrzucić jak sie upomną :P

 

Załącznik do rozporządzenia jasno to określa, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

 

5. Dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe jest:

2) w zawodzie wymienionym w ust. 2:

A. świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem zawodowym albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, Dziennik Ustaw – 19 – Poz. 982

B. świadectwo ukończenia szkoły dającej wykształcenie średnie wraz ze świadectwami potwierdzającymi kwalifikacje w zawodzie,

3) w zawodzie wymienionym w ust. 3:

A. świadectwo ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom ukończenia szkoły z tytułem wykwalifikowanego robotnika albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,

B. świadectwo ukończenia szkoły dającej wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe wraz ze świadectwem (świadectwami) potwierdzającym kwalifikację w zawodzie wymienionym w ust. 3,

C. zaświadczenie wydane przez okręgową komisję egzaminacyjną o zdaniu egzaminu eksternistycznego z zakresu wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla zasadniczej szkoły zawodowej wraz ze świadectwami potwierdzającymi kwalifikacje wymienionymi w lit. b;

Edytowano przez SlawekSS86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    466

ARIMR Toruń dzis ok 14:20 złozony około 168 wniosek. poszlo szybko i gładko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Na ile wniosków w ogóle jest kasy? Bo coś teraz nie mogę znaleźć tych środków podzielonych na każde działanie z prow na 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Czy jeżeli gospodarstwo nie jest przekazywane w całości to są naliczane punkty za różnice wieku? Doradca mówi że nie. 

ktoś coś wie jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

ktoś coś wie jak to jest?

 

Doradca jest w błędzie. Nie trzeba przekazywać całości, aby dostać punktów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

za jaki czas można sie spodziwać że zaczną sprawdzać te wnioski ?? wie ktoś jak to było w ubiegłym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za jakiś miesiąc raczej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj