Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#761 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 12:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) http://ohler.pl/inde...1:ohler&lang=es

Tutaj można chyba zobaczyć.

Czytałem właśnie że do końca roku Rosja wprowadziła zakaz exportu zbóż. Na pewno odbije się to na cenach zbóż.
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 04:29
  •  

#762 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 08 sierpień 2010 - 18:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Coś mi się wydaję że w tym roku będą brali co popadnie?,byle było co kupować?

#763 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 18:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dzis mowili w agrobiznesie ze gielda matif szaleje,w sezonie 2007-08 jak pszenica byla po 800zl skupowali wszystko w tym moze byc podobnie,ja mowie zawsze lepiej jak jest mniej towaru a lepsza cena mniej sie nawoze przyczep a lepiej zarobie zobaczymy jutro czy matif pojdzie dalej w gore.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 09 sierpień 2010 - 06:59

Coś mi się wydaję że w tym roku będą brali co popadnie?,byle było co kupować?

no tak tylko że ja zdążyłem zkosić 30% pszenicy, a pszenżyto nawet nie ruszone, teraz ciągle pada, i wszystko zaczyna porastać w kłosie, podejżewam że ztależuje wszystko

#765 Share lukaso100

lukaso100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 11:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) U mnie za pszenży to dają 520-550 zł a pszenica sięga prawie 800.

#766 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 11:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Wiecie co dziś mnie wku*wiło- wypowiedź "naszego" ministra rolnictwa, który namawia polskich rolników aby wyzbywali się zboża bo w przeciwnym razie podrożeje chleb, mąka itp. Dziwny koleś. Przez ostatnie kilka sezonów dostawaliśmy marne pieniążki za naszą pracę, a niekiedy nawet dokładaliśmy. W tym roku nadarza się okazja aby wynagrodzić sobie wspomniane kilka sezonów wstecz. Niech się zatem martwią ludzie z miasta, którzy nie szanują polskich rolników o ceny żywności. Mieszkaniec wsi sobie poradzi... :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#767 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 09 sierpień 2010 - 15:42

Wiecie co dziś mnie wku*wiło- wypowiedź "naszego" ministra rolnictwa, który namawia polskich rolników aby wyzbywali się zboża bo w przeciwnym razie podrożeje chleb, mąka itp. Dziwny koleś. Przez ostatnie kilka sezonów dostawaliśmy marne pieniążki za naszą pracę, a niekiedy nawet dokładaliśmy. W tym roku nadarza się okazja aby wynagrodzić sobie wspomniane kilka sezonów wstecz. Niech się zatem martwią ludzie z miasta, którzy nie szanują polskich rolników o ceny żywności. Mieszkaniec wsi sobie poradzi... :)

prawda

#768 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 15:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) tez slyszalem jak sawicki mowil ze niechcialby zeby sie powtorzyla sytuacja z sezonu 2007-08 i to mowi nasz minister rolnictwa co za burak jeden z niego, on dbac o nasze interesy niedba

#769 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 09 sierpień 2010 - 16:16

Wiecie co dziś mnie wku*wiło- wypowiedź "naszego" ministra rolnictwa, który namawia polskich rolników aby wyzbywali się zboża bo w przeciwnym razie podrożeje chleb, mąka itp. Dziwny koleś. Przez ostatnie kilka sezonów dostawaliśmy marne pieniążki za naszą pracę, a niekiedy nawet dokładaliśmy. W tym roku nadarza się okazja aby wynagrodzić sobie wspomniane kilka sezonów wstecz. Niech się zatem martwią ludzie z miasta, którzy nie szanują polskich rolników o ceny żywności. Mieszkaniec wsi sobie poradzi... :)

Mam to centralnie w d*pie!! Jak pszenica była po 800zł to cena chleba automatycznie wzrosła,a jak rok temu była po 500zł to jakoś cena chleba nie spadła.Niech sie lepiej dobiorą do d*py piekarza i innym pośrednikom a nie nam rolnikom którzy utrzymują ten cały burdel!!
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#770 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 17:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja tez mam w du..ie wszystkich piekarzy bo jak cena sopada po 400 zł pszenica to mowia ze maka to maly procent w kosztach produkcji chleba a jak drozeje to oni odrazu ceny w gore podnosza
a ministra to dac mu widly i niech gnoj od swin wyrzuca a nie polityka sie zajmuje zobaczymy wtedy jakie by mial zdanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share kornel

kornel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 18:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Panowie a ja mam pytanie czy ktos z was współpracował z firma Diamant Polska i czy jest zadowolony ze współpracy i oczywiscie czy sa oni wypłacalni??

#772 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 sierpień 2010 - 18:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Animex woj Opolskie Grodków pszenica 620zł tona.Jęczmień 456zł tona.

#773 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:03

Sawicki namawia żeby rolnicy pozbyli się zboża bo na tym zarobi jego kolega Komorowski własciciel młynów w polsce i nawet jakby chłopi sprzedali teraz wszystkie zboze i tak chleb podrozeje bo plota juz poszła o słabych zbiorach a dobra kase zarobi kto inny. Ludzi spod znaku zielonej koniczyny juz dawno przestałem słuchać bo PSL juz dawno nie jest partia chłopską

#774 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jeszcze troche to PSL sprzeda rolników za stołki w nastepnej kadencji. Wypowiedz Sawickiego nie wskazuje o jego zainteresowaniu losem rolników.

#775 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Chemirol pszenica kons. 680 zł/t, paszowa 650 zł/t

#776 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Minister chce żeby rolnicy sprzedali teraz pszenicę po 600 do elewaru a jego kolesie z partii sprzedadzą ją piekarzom po 1000zł na zimę/wiosnę.60proc zysku w pół roku to żadne fundusze nie dają.

#777 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) a kto zbijał cenę zboża w tym sezonie pieprzył o 5mln zapasach Sawicki i spółka .A teraz zboża nie ma mąka i chleb podrożeje.A jak fosforan amonu był po 3 tysiące to Sawicki cicho siedział.

#778 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:52

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) No niestety ktoś musi robić na szlachtę. Według Sawickiego tymi pachołkami chyba jesteśmy MY ...

Rolnik zapierdziela od rana do nocy, smród nie smród, kurz nie kurz, a pośrednicy zarabiają. Co do ceny żywności to jest faktycznie chore.

Jeszcze mam taką ciekawostkę. W mojej gminie (nie wiem czy nie w każdej) podatek rolny zależny jest od ceny żyta. Kilka lat wstecz gdy zboża biły rekordy cenowe, wójt bez zastanowienia podniósł ponad dwukrotnie podatek. Gdy w latach kolejnych (m.in w zeszłym sezonie cena żyta była porażająco niska, ów wójt nawet nie kwapił się aby obniżyć podatek. Z żywnością jest tak samo, jeśli podrożeje już nigdy nie stanieje. No cóż jak nie ma kto zastrajkować, pogonić wójta to rządzący będą mieli NAS w d*pie.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#779 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jak rok temu ludzie sprzedawali pszenicę po 400-450zł to stale była mowa o plonach i zapasach i że nic nie da się zrobić,to teraz wali mnie taka gatka ministra żeby sprzedawać.Trzeba czekać na rozwój sytłacji ,ale myślę że nie będzie mowy o tanim zbożu???.Tylko żeby dało się to jakoś suche zebrać?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share megarolnik4

megarolnik4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 20:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Zgadzam się, Sawicki to demon polskiego rolnictwa, a jego reforma zniechęca rolników do ciężkiej pracy.