Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agresywne byki

175 odpowiedzi na ten temat

#21 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 07 październik 2008 - 09:00

Agresywne byki no to fakt HF są zawsze groźniejsze od ras mięsnych ale to nie problem wyszkolić byka, trzeba pokazać kto jest szefem. Mam 12 sztuk i niema problemu z agresywnością wiszą za rogi bo na szyj się zrywały, za słabe łańcuchy hehe. Do byków trzeba być surowym od początku a nie głaskać od małego potem agresywne a poza tym jak dostanie trzy razy przez grzbiet to za czwartym razem nie trzeba bić bo już sam wie o co chodzi, wystarczy krzyknąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agresywne byki Dzisiaj, 06:14
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 październik 2008 - 16:36

Agresywne byki ja tam wole głaskać :o Jak zasłuży to czasem oberwie ale to trzeba odrazu żeby wiedział za co dostał.

PS AGRObombula uważaj jak piszesz posty...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 październik 2008 - 18:05

Agresywne byki My dajemy bykom koncentrat provit czy jakoś tak taki jak prosiakom nie wiem czy od tego się ma ale nie chce mu się za bardzo kopulować , wiązane są za szyje i to takie kluski a nie bydło z werwą poleżą napiją się popatrzy się, mówię wam takie są to wina tego koncentratu tak ja myślę :o
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#24 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 październik 2008 - 18:19

Agresywne byki Byki mają tak po 400kg i jeszcze takich nie miałem jak wchodzę do chlewa to jeden strasznie wyje na mój widok, choć powiem wam ze nawzajem się nie bodą tak bardzo czasem jakieś małe potyczki.

#25 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 07 październik 2008 - 19:08

Agresywne byki My mieliśmy 2 byki(już sprzedane) miały ponad 500kg HF to były jeden(czarny nazwany był Fernando)był spokojny jak baranek można z nim było jak z psem chodzić jak go ładowaliśmy na wózek to były przygotowane linki ale to nie było potrzebne szedł z boku a na wózku nie stawiał oporów sam opuścił łeb żeby go przywiązać, mi aż żal się troszku zrobiło
a z kolei ten drugi(łaciaty nazwaliśmy tego Maurycy) szajbus ni z tej ziemi szalał w chlewie i jak miał iść na wózek to makabra ja ze szwagrem brata trzymaliśmy linkę i to nie pomogło szwagier brata miał całą rękę rozwaloną, a dziada na wózku nie szło przypiąć tak szalał
następne są jeszcze małe ale zobaczymy co będzie później
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#26 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 20:25

Agresywne byki

Gdzieś temat o agresywnych bykach juz był, bynajmniej tak mi sie wydaje

to był temat o szkodach wyrządzonych przez byki. ;)

#27 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 01 lipiec 2009 - 14:54

Agresywne byki Ja tam wszystkie byki wiąże za szyję na grubym łańcuchu i jeszcze na dodatek za rogi i wtedy nie ma prawa się rzucać

A poza tym od małego je przyzwyczajam kto jest szefem i kto tu rządzi czasem im przyleje czegoś mocniejszego a czasem pogłaszcze jak zasłużą

Niedawno słyszałem że jakaś babka hodowała marichuane żeby podawać ją narowistej jałówce ciekawe czy to poskutkowało :D :) :) :) :) :) :) :)

#28 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 07:03

Agresywne byki Ja bykom od jakiegoś czasu wypalam rogi tak jak jałówkom i wtedy nie ma już takiego ryzyka podchodząc do byka. Jak ma 300-400kg zaprawiamy kółko do nosa i wtedy są zawsze pokorniutkie, można ich prowadzić za kółko na sznurku. Według mnie ważną sprawa jest żeby nie lać byka bo to chyba negatywnie wpływa na jego zachowanie.

#29 Share tomai

tomai

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 08:16

Agresywne byki Ja mam 15 sztuk luzem ale podzielone na 2 kojce 5 większych tak po 500-600 kg i reszta mniejszych tak 400-500. Byki są jak byki wiadomo jak coś im odbije to wariują ale jeszcze się nie zdarzyło żeby coś sobie albo komuś zrobiły. Ale tak jak ktoś napisał z nimi trzeba krótko jak wariuje byk albo zaczyna drugiego obskakiwać to zaraz z wideł po grzbiecie i pasuje. I jak przychodzi np do wyrzucania obornika i trzeba je przegonić i zamknąć na jednej stronie kojca to same zwiewają wystarczy krzyknąć a jak który się jeszcze stawia to stanowczo... z wideł przez grzbiet ale nie wolno się cofać podobno byki wyczuwają strach <_< pozdrowionka

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 09:40

Agresywne byki Sterach wyczuwają wszystkie zwierzęta.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 10:40

Agresywne byki http://www.polnet-we...y-rob-set-90-cm
To mój sposób na byki na niektóre jest to nie potrzebne ale czasem trafi się jakiś wykolejeniec, na to nie mam mocnych... jak taki delikwent usłyszy już tylko dźwięk to ucieka gdzie pieprz rośnie ...

#32 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 18 lipiec 2009 - 18:29

Agresywne byki Niedawno dziadka kolegi poturbował byk <_< Rzucił go o chodnik i dusił go łbem a następnie przerzucił go przez pół obory i wrzucił do kojca dla świń <_< Na szczęście koleś przeżył, a byk teraz podczas karmienia zawsze dostaje pałką w łeb ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#33 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 19:06

Agresywne byki Ja miałem spokojne byki i tego co dziś sprzedawałem na skupie to też był spokojny, tylko przy zdejmowaniu z klatki nie wiem co mu odbiło, ale rozwalił górną część klatki trochę dolnej połamał i tylko palce przygniótł i trochę się poobijałem bo chciał górną wyskoczyć no i mu się udało <_< zawsze był spokojny i nie ma co takim ufać

#34 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 11:06

Agresywne byki My mieliśmy byka miały około 600kg rasy HF. Jak stał na łańcuchu w oborze to był spokojny, a jak go ładowaliśmy na wózek to oszalał i wyskoczył przednimi nogami przez przód przyczepki ale na szczęście zawiesił się na tej barierce z przodu wózka i nie dał rady z niej wyskoczyć.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#35 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:35

Agresywne byki Mieliśmy byki i z bykiem trzeba ostro od początku byk to samiec i walczy o dominacje trzeba pokazywać kto tu rządzi a jak coś odpiernicza to pałą po grzbiecie

#36 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:48

Agresywne byki U mnie wystarczy że szybko wejdę, wbiegnę do obory i już byki wiedzą kto że coś cię szykuje i zaraz jest spokój ojciec mówi że trzeba z kijem do nich ale ja przeważnie bez bo zależy od byka niektóre agresywne a niektóre nie to leży już w ich naturze i chyba nic tego nie zmieni

#37 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 14:01

Agresywne byki Zwierze wyczuwa osobę i w zależności czy sie go boji czy nie tak reaguje. Trzeba mówić do nich stanowczym głosem. Wtedy w miarę słuchają.

bullet_black.png

#38 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2009 - 14:48

Agresywne byki może to co napisze będzie trochę nie w temacie ale też ciekawe. Tydzień temu ksiądz w kościele ogłosił, że zginęła krowa, okazało się że to mięsna krowa z gospodarstwa we wsi obok. Facet trzyma ich luzem ze 20 sztuk. Kilka dni temu słyszałem że ta krowa przeszła przez las do następnej wsi i wlazła do obory, jak to zobaczył gospodarz zamkną ją w stodole i pojechał do księdza po numer telefonu do tego faceta żeby ją sobie zabrał. A w tym czasie krowa rozwaliła mu młynek, sieczkarnie i chyba śrutownik, jak usłyszeli huk chcieli zajrzeć do stodoły co tam się dzieje, uchylili wierzeje a krowa na nich, trochę ich poturbowała i poszła w las. od tamtej pory jej nie widziano. Słyszałem że urządzili na nią małe polowanie ale nieudane. Dodam jeszcze że krowa ta ma tylko jeden mały róg który w dodatku się rusza, także nie ma jak jej uwiązać.

#39 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 19 lipiec 2009 - 15:27

Agresywne byki

Zwierze wyczuwa osobę i w zależności czy sie go boji czy nie tak reaguje. Trzeba mówić do nich stanowczym głosem. Wtedy w miarę słuchają.

I używać ostrych słów zawierających głoskę R z mocnym akcentem na nią np: kur... , spier....odpier... <_<
Naprawdę pomaga, używam podczas ustawiania krów w oborze i jak delikwentka pomyli stanowiska to zaraz przeskakuje na swoje
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:05

Agresywne byki

Mieliśmy byki i z bykiem trzeba ostro od początku byk to samiec i walczy o dominacje trzeba pokazywać kto tu rządzi a jak coś odpiernicza to pałą po grzbiecie

Damian ty gadaniem coraz bardziej mi swojego ojca przypominasz. On tez bez przerwy udowadnia kto rządzi w oborze chociaż z drugiej strony chyba nie chodzi o takie "udowadnianie" żeby od lania żebra bykom pękały...

@Wiesz zwierzęta ogólnie są inteligentne i takie k.... na nie działa <_<
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)