Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3672 odpowiedzi na ten temat

#101 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:17

uprawa truskawek witam wszystkich plantatorów truskawki.... Truskawki uprawiam metodą ekologiczną i mam dość spory problem z chwastami, jak to w ekologi opryski odpadają, więc muszę niszczyć je mechanicznie lub ręcznie. może ktoś ma jakąś ciekawą maszynę do obrabiania międzyrzędzi która nie robi głębokich kolein i nie podrywa korzeni. Ja obecnie mam przerobiomy kultywator proszę o podpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 21:47
  •  

#102 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:01

uprawa truskawek Jedyna szansa to glebogryzarka rzędowa. Albo przerobienie zwykłej glebogryzarki, ustawienie zębów tak żeby szły w międzyrzędziach.

#103 Share juchaf

juchaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 maj 2010 - 19:27

uprawa truskawek hejo!!! jak tam truskaweczki? kwitna na całego a przez ta pogode deszczowa nie da sie ich pryskac na plesń. a tak na marginesie stało by sie co kwiatom ,ogólnie truskawką gdyby tak pryskac je na plesn gdy całkiem nie obeskły z deszczu, gdy na lisciach i kwiatach jest jescze rosa. Moze oprysk taki jak np. rovel czy teldor albo inny, je spalic?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 maj 2010 - 11:03

uprawa truskawek juchaf na szarą pleśń możesz pryskać od początku do końca fazy kwitnienia także wstrzymaj się z tymi opryskami bo na pewno nie pomogą, lepiej poczekać na lepszą pogodę. Ja osobiście pryskam Signum ewentualnie Switch, 2 opryski i zero pleśni nawet w bardzo ulewny sezon. U mnie jeszcze truskaweczki nie kwitną ale za to mam inny problem bo śliwy przekwitły a cały czas pada i nie mogę zrobić oprysku na owocnice :)

#105 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 07 maj 2010 - 18:08

uprawa truskawek Kolego @aro321 ja proponowałbym drapakowanie truskawek koniem najlepszy sposób(u mnie po tym nie ma żadnego ziela)Dawaliscie juz nawozy pod truskawki?

#106 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 maj 2010 - 19:22

uprawa truskawek Ja już miesiąc temu sypałem nawozy, teraz podczas kwitnienia będę sypał drugi raz i dodatkowo nawożenie dolistne :)

#107 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 08 maj 2010 - 06:35

uprawa truskawek ja tez już sypałem nawoz (saletra i na lepszy rozkwit) i za jakieś 1,5 tyg druga dawkę będę sypał

#108 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 maj 2010 - 07:05

uprawa truskawek Kolego Ziomek1994 a jakie masz odmiany? i na ilu ha ?

#109 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 08 maj 2010 - 08:12

uprawa truskawek

Kolego @aro321 ja proponowałbym drapakowanie truskawek koniem najlepszy sposób(u mnie po tym nie ma żadnego ziela)Dawaliscie juz nawozy pod truskawki?

A jak ten biedak tymi kopytami ma drapać?

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#110 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 09 maj 2010 - 07:09

uprawa truskawek Jest specjalna maszynka do konia by drapakowac truskawki ^Truskawki mam na dwóch polach jedno ma 20 arów a drugie 15 arów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 maj 2010 - 22:07

uprawa truskawek Orientuje się ktoś po ile chodzą ładne sadzonki truskawek? :lol:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#112 Share szczytrus

szczytrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 maj 2010 - 14:44

uprawa truskawek

Orientuje się ktoś po ile chodzą ładne sadzonki truskawek? :lol:

Cena sadzonki truskawek zależy od odmiany truskawki, ale ogólnie kształtuje się w okolicach od 0.20 - 0.35 za sztukę. Zamów wysłkowo na Szczytrus.pl

Edytowany przez szczytrus, 09 luty 2011 - 13:42.

Szczytrus.pl - Owoc truskawki i sadzonki

#113 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 maj 2010 - 20:01

uprawa truskawek wszystko zależy od odmiany im nowsze tym droższe. I też zależy od kogo kupujesz, czy z firmy licencjonowanej u której podpisujesz zaświadczenie na zakaz rozmnażania czy od przysłowiowego sąsiada :lol: Przykład najnowsza odmiana bardzo wczesna kosztuje 1 zł poniżej 10 tyś nie sprzedają :lol:

#114 Share juchaf

juchaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 maj 2010 - 19:09

uprawa truskawek

wszystko zależy od odmiany im nowsze tym droższe. I też zależy od kogo kupujesz, czy z firmy licencjonowanej u której podpisujesz zaświadczenie na zakaz rozmnażania czy od przysłowiowego sąsiada :lol: Przykład najnowsza odmiana bardzo wczesna kosztuje 1 zł poniżej 10 tyś nie sprzedają :lol:

jacekP82 co to za odmiana nowa tych truskawek ze tak sobie ja cenia i trzeba az 10 tys kupic? i gdzie w Małopolsce to mozna nabyC?

#115 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 maj 2010 - 09:14

uprawa truskawek juchaf jest to odmiana Zumba bardzo wczesna, odmiana holenderska dostępna tylko w firmie FlevoPlant woj. lubuskie. Teraz może coś potaniała ja dzwoniłem do nich we wrześniu jak się tylko ta odmiana pokazała no i tyle sobie zażyczyli za nią. Po prostu dzwonisz zamawiasz i przysyłają Ci piękną sadzonkę, warto od nich kupować :lol:

#116 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 14 maj 2010 - 13:33

uprawa truskawek najlepsze są deserowe jak dojrzewają to owoce są duże i szybko zapełnia sie koszyk ^

#117 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 maj 2010 - 18:28

uprawa truskawek Przecież teraz są wszystkie odmiany deserowe B) kto teraz sadzi przemysłówkę....

#118 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 15 maj 2010 - 18:21

uprawa truskawek u mnie są przemysłowki ;/ nie ma jak ojca przekonac na deserowe

#119 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 maj 2010 - 09:44

uprawa truskawek Ziomek1994 i co z nią robicie?? gdzie sprzedajecie do przetwórstwa czy na skupy ? Pewnie masz odmianę Senga Sengana B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share juchaf

juchaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 maj 2010 - 13:12

uprawa truskawek

juchaf na szarą pleśń możesz pryskać od początku do końca fazy kwitnienia także wstrzymaj się z tymi opryskami bo na pewno nie pomogą, lepiej poczekać na lepszą pogodę. Ja osobiście pryskam Signum ewentualnie Switch, 2 opryski i zero pleśni nawet w bardzo ulewny sezon. U mnie jeszcze truskaweczki nie kwitną ale za to mam inny problem bo śliwy przekwitły a cały czas pada i nie mogę zrobić oprysku na owocnice B)

a mozesz podac ich numer telefonu i namiary? a tak wogóle to jak tam u was truskawki? masakra. leje jak niewiem, woda w rzadkach juz niektórych stoi- tyle dobrze ze wyscielone juz słoma to nie robi sie błoto jak sie chodzi. owoce zielone sie gna a tu zimno i ani nie rosna ani nie dojrzewaja:-(