Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kamil ja mam nie caly hektar i 10 ludzi co dzien (odpada niedziela) i ludzie dobrze zbieraja (srednio 1200kg dziennie) no i zprzedaj po 3zl za kg tp troche jest i oplaca sie nad tym chodzic:)

Opublikowano

u mnie zbiera sei codziennie z jedno rocznych i dwu letnich tyle ze po pol pola dziennie

sami sobie narzie dalemy rade bo szybko na mlodych idzie i jeszcze glownego wysupu nie ma

na sprzedaje z miejsca po 7zl

ale najlepsza kasa teraz jest na czersneiach bo po 6zl kg dla porznanai z zeszlym roku po 2zl a nawet 1.5zl

Opublikowano
u mnie zbiera sei codziennie z jedno rocznych i dwu letnich tyle ze po pol pola dziennie

sami sobie narzie dalemy rade bo szybko na mlodych idzie i jeszcze glownego wysupu nie ma

na sprzedaje z miejsca po 7zl

ale najlepsza kasa teraz jest na czersneiach bo po 6zl kg dla porznanai z zeszlym roku po 2zl a nawet 1.5zl

u mnie prwaie hektar jest i przy wysypie zbiera sie dziennie ponad 1100kg (przez okolo 2 tygodnie)

Opublikowano

u mnie tez sporo bedzie elae 3 i 4 letnie truskawki troche potrzebuja czasu aby weszly w pelnie plonowanie

a jakich srodkow uzywacie od szarej plesni ??

i jakich od chwastow??

Opublikowano

u mnie jeszcze kilka dni i koniec zbiorów. W tym roku zbieraliśmy z 60 arów (nowe nasadzenie na hektarze dopiero rośnie i będzie na przyszły rok :D ). Plon dużo niższy niż rok temu i dużo w pierwszym zbiorze było poobijanych od gradu. Płaciliśmy 1 zł od koszyka. Sprzedaż na początku po 6-7 zł a póżniej po 2,50-3 zł i taka cena jest do tej pory. Małe truskawki szypułkujemy i sprzedajemy do przetwórni po 2,50. Z tego roku mam jeden wniosek - na przyszły rok konieczna deszczownia !!!!!!!!!!!!!

Opublikowano

U mnie zaczął padac deszcze więc kilka dni dłużej będą, ale niedługo koniec. Płacą po 6,5 zł ( ostatnio ) za łubiankę.

u mnie jeszcze kilka dni i koniec zbiorów. W tym roku zbieraliśmy z 60 arów (nowe nasadzenie na hektarze dopiero rośnie i będzie na przyszły rok :D ). Plon dużo niższy niż rok temu i dużo w pierwszym zbiorze było poobijanych od gradu. Płaciliśmy 1 zł od koszyka. Sprzedaż na początku po 6-7 zł a póżniej po 2,50-3 zł i taka cena jest do tej pory. Małe truskawki szypułkujemy i sprzedajemy do przetwórni po 2,50. Z tego roku mam jeden wniosek - na przyszły rok konieczna deszczownia !!!!!!!!!!!!!

W ile osób zbieraliście??

U ciebie widac spada,u nas rośnie, pewnie dlatego, że mało osób zdecydowało się na zasadzenie.

Opublikowano

zbieramy średnio w 6-7 osób ale jak jest wysyp albo potrzeba szybko dużą ilość to i 10 osób na polu jest. Na początku zbieraliśmy w jeden dzień połówkę pola i w drugi dzień drugą połówkę i tak na przemian ale jak był okres największego owocowania to co dzień. Teraz znów połówkę na dzień i druga na drugi dzień.

Opublikowano

Co myślicie o ''podeście'' (jeśli już to z daszkiem ) do zbierania truskawek??

Byłby zawieszany do ciągnika. Leżałaby na nim jedna osoba, zzrywająca truskawki i druga zbierająca do łubianek.

Jak myślicie, bawic się w coś takiego??

Opublikowano
Co myślicie o ''podeście'' (jeśli już to z daszkiem ) do zbierania truskawek??

Byłby zawieszany do ciągnika. Leżałaby na nim jedna osoba, zzrywająca truskawki i druga zbierająca do łubianek.

Jak myślicie, bawic się w coś takiego??

Zależy ile masz tych truskawek. :)

Takie coś to bardziej się opłaca na większe plantacje. Facet z sąsiedniej wioski ma taki "samolot" i zbierają na nim ogórki ale on rocznie to ma 2 hektary tych ogórków (nie wiem jak w tym roku) ma też truskawki i ludzie zbierają je normalnie. Także chyba szkoda ropy. :(

Opublikowano

u mnie juz tydzien temu zbiory zakonczone zostaly

bardzo mile zostaelm zaskoczony podliczajac tonarz i uzyskana kase

sruskaweczki ida do kasaci bo juz 3 lata maja

ale i sa juz 2 i 1 roczne

za dwa moze 3 tyg kolejna praca czeka zbior wisni

Opublikowano

wita wszystkich plantatorów owoców krajowych truskawek, ja i moja rodzina jest już zaawansowana w uprawę tej rośliny nie mam jej dużo bo tylko 0,5ha ale wystarczy

jaka waszym zdaniem jest najlepsza odmiana truskawek???? bo moi zdaniem to pandora i pegazus, proszę o wasze propozycje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez michal33554
      Witam, mam około 3 ha ziemi i prawie wszystko to odłogi. Jedynie 0, 5 ha to czereśnie, ale już bardzo stare. Chciałbym zacząć uprawiać jakieś owoce. Tylko nie wiem co będzie najbardziej opłacalne. Sprzęty wszystkie potrzebne mam. Dodam, że prawie 1 ha to ziemia bardzo gliniasta o wysokim poziomie wód gruntowych -5 klasa pozostałe 2 ha łącznie z tymi czereśniami to ziemia bardzo dobra, przepuszczalna- 2 klasa, jedynie miejscami trochę gorsza. Proszę o rady.
    • Przez Matek_1264
      Witam, chcę w tym roku zasadzić truskawki w sierpniu i potrzebuje porad jak dalej postępować z polem i jak nawozić.
      Wyniki analizy gleby otrzymałem dziś.Są zalecenia nawozowe jednak nie wiem kiedy sypnąć nawóz i wapno.
       
       
      Sytuacja wygląda tak: pole do tej pory to dwa sąsiadujące kawałki ze soba które finalnie będą połączone.
       
      Kawałek 1- wiosną zasiana gryka, ztalerzowana i zaorana. Następnie posiana gorczyca która już kwitnie.
       
      Kawałek 2- późną wiosną zasiany owies który rośnie do tej pory.
       
      Do dyspozycji mam obornik od krów i owiec i nieco kurzaka.
       
      Powiedzcie jakie ruchy teraz poczynić bym za 3 tygodnie mógł wsadzać truskawkę w pole i żeby coś z tego wyszło.  
    • Przez migraj
      Witam. Proszę o radę bardziej doświadczonych kolegów. A mianowicie czym mogę usunąć Babkę Lancetowatą z plantacji truskawki?


    • Przez MateuszZienkowicz
      Witajcie, mam pytanko dotyczące sezonowej sprzedaży truskawek.
      Jestem rolnikiem, areał truskawek został powiększony do rozmiarów które wymuszają na mnie poszukiwanie nowej drogi sprzedaży. Chciałbym zacząć handlować truskawką w okolicznych miastach. Z tego co się dowiedziałem póki co potrzebuje zgodę od gminy na zajęcie pasa drogowego. 
      Co jeszcze od strony rolniczej? Sanepid? RHD? 
      Jak to zrobić żeby było full legal i jak przyjdzie straż miejska to nie bedą mogli mi nic zrobić. 
      Dziękuję za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v