adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Loverboy    8
3 minuty temu, racyl napisał:

Jak nic nie było eliminowane odrostów i wszystkie nowe sadzonki się rozrastały to w ostatnim roku mogło tak byc

Zostawione byly po 3 czasem 4 nowe sadzonki na jedna rosline mateczna a reszta zmielona glebogryzarka i wycieta recznie sekatorami. Woda i odpowiednie nawozenie to podstawa w uprawie oraz organizacja pracy przy zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
7 godzin temu, focus2 napisał:

stomp aqua 455 i fusilade forte,  mozna mieszać czy lepiej zastosować dwa opryski pojedynczo w odstępie kilku dni?

 

Nie można ich łączyć. 

1 godzinę temu, ardjan94 napisał:

Ruszyly u was truskawki w gruncie? 

Ruszyly i to calkiem ladnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Dostaly teraz "kopa" to ruszyly😜 pod koniec tygodnia sypie druga dawke yara mila i jeszcze krede musze wysiac. Mozna razem wysiac to i to? Czy odczekac pare dni? 

Jak taka pogoda bedzie to za 2tygodnie powinny byc kwiatki z gruntu spod okrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Pryskacie juz truskawki od przedziorka? Polecacie jakis srodek na przedziorka? W tamtym roku pryskalem ortusem i wypadalo by chyba zmienic na inny. Truskawki ladnie sie ruszyly jak z procy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Ja dzis wjechalem glebogryzarka troche ja zmodyfikowalem pod truskawke ale gdzieniegdzie zahaczylo i lezy truskawa z korzeniami, jutro przejde sie po polu i je powsadzam, chyba nie bedzie tragedii jak ja wsadze ponownie za 24h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
11 godzin temu, Loverboy napisał:

Pierwsze truskawki jakie sadzilem kilka lat temu to byla Roksana w systemie jednorzedowym co 125 cm. Wydajnosc jaka osiagnalem to prawie 40 t/ha deseru wiec nawet przy takim "ekstensywnym" systemie uprawy przy odpowiedniej agrotechnice mozna uzyskac satysfakcjonujacy plon.

Hahaha, 40t/ha toż to bedzie rekord. Ktoś da więcej ? Ludzie zejdzcie na ziemie bo ktoś kto nie zna sie na uprawie jeszcze w to uwierzy ;) Pozdrawiam

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

parę lat do tyłu 40 ton wyciągnąłem na hanojce w dywanie. Nie zbierane do końca (z 5 ton zostało) bo cena wtedy ostro spadła

w tunelu 7x30 Kimberly dała 1000 kg. Też prawie dywan

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8
8 godzin temu, sosyn94 napisał:

Hahaha, 40t/ha toż to bedzie rekord. Ktoś da więcej ? Ludzie zejdzcie na ziemie bo ktoś kto nie zna sie na uprawie jeszcze w to uwierzy ;) Pozdrawiam

 

Nie chcesz to nie wierz. Nie uzywam herbicydow,wszystko uprawione mechanicznie+fertygacja+odpowiednia odmiana+odpowiednie stanowisko+odpowiednia organizacja pracy przy zbiorach i masz efekty. Jak to mowia jak dbasz tak masz. W innych odmianach plon mam w granicach 30-35 t/ha ale Roksana jest nie do pobicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

To jest tylko i wyłącznie moja opinia wiele w życiu widziałem ale żeby 40ton zebrać to słysze pierwszy raz ;) to jest tylko i wyłącznie moja opinia prosze sie nie spinać ;) życze każdemu takich plonów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Loverboy napisał:

Nie chcesz to nie wierz. Nie uzywam herbicydow,wszystko uprawione mechanicznie+fertygacja+odpowiednia odmiana+odpowiednie stanowisko+odpowiednia organizacja pracy przy zbiorach i masz efekty. Jak to mowia jak dbasz tak masz. W innych odmianach plon mam w granicach 30-35 t/ha ale Roksana jest nie do pobicia.

 

Pełna ekologia. to pewnie i żadnych oprysków od grzyba no bo po co jak rosną daleko od siebie to i przewiew jest

Pewnie jakbyś zrobił rozstaw co 1,40 to plon doszedlby do 50ton z 1 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Podczas kolejnych dni, w czasie których odwiedzane są plantacje truskawek, w różnych rejonach kraju. Zaobserwowano obecność przędziorka chmielowca, na spodniej stronie blaszki liściowej. Więcej informacji i zaleceń dotyczących ograniczenia populacji tego szkodnika, można będzie znaleźć na stronie doradcajagodowy.pl/truskawka, w zaleceniach agrotechnicznych.

 

 

 

Jaki srodek polecacie na przedziorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie jakis tydzień temu popryskałem devrinol + stomp  pole wydawało sie czyste było tylko troche chwastnicy   teraz po deszczu poszła w góre i już nie  jest tak pieknie   moge teraz poprystać na jednoliścienne czy to za wczesnie ? połowe mam 3 letnich i połowe wrzesniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Na ochronie nie oszczedzam no i opryskiwacz psp ale jak ktos cale zycie mial plon 15 t/ha to faktycznie trudno uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
20 godzin temu, memphis1205 napisał:

Dostaly teraz "kopa" to ruszyly😜 pod koniec tygodnia sypie druga dawke yara mila i jeszcze krede musze wysiac. Mozna razem wysiac to i to? Czy odczekac pare dni? 

Jak taka pogoda bedzie to za 2tygodnie powinny byc kwiatki z gruntu spod okrycia.

Poruszalem temat kredy pare dni wczesniej i podobno krede mozna mieszac z ow npkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Loverboy napisał:

Na ochronie nie oszczedzam no i opryskiwacz psp ale jak ktos cale zycie mial plon 15 t/ha to faktycznie trudno uwierzyc.

szerokie odstępy to i rzedów jest mniej. chyba że są tak szerokie jak dwa normalne. tylko że do szerokich rzędów to potrzeba 2 taśmy na jeden rząd

 

Wszystko co rośnie w kupie to zazwyczaj drobica jest bo jest konkurencja między roslinami o wodę i pierwiastki .

Jakoś trudno mi sobie to wyobrazić że gdzie jest mniej rzedów jest tyle samo plonu a nawet więcej

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Rozsypalem krede i  npk druga dawke. Teraz czekac na deszczyk. U mnie Honey juz kwiatki puscila w gruncie. Wiec w polowie maja spodziewane pierwsze zbiory. A jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanko otóż w tamtym roku na jesieni pisałam ze mam problem z brakiem wapnia najprawdopodobniej co było widac po lisciach.po kilku opryskach wapnowitem i innymi nadeszla jesien i myslalam ze po problemie a tu niestety znowu listki pozwijane ,i to ksiazkowy brak wapnia.stad moje pytanie jakim wapnem podsypac ?i ile na ha?mam dwa pola i tylko na jednym tak sie dzieje.pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

czy truskawki sadzone w listopadzie można już opryskać devrinolem? czytałem w literaturze, że po wytworzeniu korzeni przybyszowych, a na etykiecie tylko jest że po czterech miesiącach od posadzenia.... to jak w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Ja jutro mam zamiar sadzić truskawkę bo właśnie przywiozłem sadzonkę. Szczerze to dawno nie czytałem etykiety devrinolu, a miałem zamiar od razu po posadzeniu opryskać.

Jak to jest z praktyką? Można ?

No i jaką rozstawę lepiej co 120cm czy pasowo 60 na 100cm? W honejce mam standardowo co 70cm. Grandarosa ma dużo silniej rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3
13 minut temu, Agrest napisał:

Ja jutro mam zamiar sadzić truskawkę bo właśnie przywiozłem sadzonkę. Szczerze to dawno nie czytałem etykiety devrinolu, a miałem zamiar od razu po posadzeniu opryskać.

Jak to jest z praktyką? Można ?

No i jaką rozstawę lepiej co 120cm czy pasowo 60 na 100cm? W honejce mam standardowo co 70cm. Grandarosa ma dużo silniej rosnąć.

Daj im się jakoś przyjąć to mniej go odczują. Zamawiałeś ją jesienią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj