adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

memphis1205    14

Patrze teraz na pogode dlugoterminowa iiii powiem Wam, ze ten rok duzo lepiej sie zapowiada. Od konca kwietnia ma byc od 18stopni. I niewiele opadow. Maj bez przymrozkow. Ale to wiadomo, pogode najlepiej jest sprawdzac codziennie bo czesto sie nie sprawdza. A Wy na jakiej pogodzie sprawdzacie? Macie jakas sprawdzona ktora dobrze przepowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1
Ja dziś skończyłem kryć. Każdy teraz się spieszy żeby przed weekendem przykryć. Co do podlewania to u mnie na prostym terenie woda z mauzera 1000L spokojnie dolatuje do końca taśmy 150 metrów i cala długość jest dobrze zmoczona. Trzy takie pojemniki po 1000L podlewaja u mnie 14rzędów ogórków po 150metrów. Jak widzę że mało to robię dodatkowy kurs. Dziennie trzy kursy i pięknie mokro. Raz na trzy dni wystarcza. Żadnej pompy tylko pojemniki na przyczepie i cisnienie pcha wodę. Do godziny czasu i wszystko schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1
Tak ale jest bardzo czysta. Naciagana pompa z filtrem i puszczana przez dodatkowe sitka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
1 godzinę temu, memphis1205 napisał:

Patrze teraz na pogode dlugoterminowa iiii powiem Wam, ze ten rok duzo lepiej sie zapowiada. Od konca kwietnia ma byc od 18stopni. I niewiele opadow. Maj bez przymrozkow. Ale to wiadomo, pogode najlepiej jest sprawdzac codziennie bo czesto sie nie sprawdza. A Wy na jakiej pogodzie sprawdzacie? Macie jakas sprawdzona ktora dobrze przepowiada?

ja sprawdzałem jakiś tydzień temu na accuweather to było że cały maj do 15 stopni a teraz już się zmieniło że powyżej 20. Nie ma co się sugerować bo pogoda w tych czasach robi się coraz mniej przewidywalna. Będą występować choroby systemu korzeniowego przez co będzie obniżka w plonie, za dużo wody spadło po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Dobrze ze sniegu napadalo:) zawsze to bezpiecznej na plantacji. Jakie nawozy stosujecie i w jakich dawkach do fazy owocowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Stosował ktoś adiuwanty do herbicydów doglebowych np. Atpolan Soil Maxx lub Remix ,

 

czyli Devrinol + Stomp + Atpolan Soil Maxx

Wiem , że można zmniejszyć dawkę herbicydu lecz z drugiej strony dłużej pozostaje w glebie ...

W młodych chyba się nie nadają , bo żle  wpływają na wzrost rozłogów np. przy zagęszczaniu Honeoye              

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 15.03.2018 o 16:25, Samson1 napisał:

Ja dziś skończyłem kryć. Każdy teraz się spieszy żeby przed weekendem przykryć. Co do podlewania to u mnie na prostym terenie woda z mauzera 1000L spokojnie dolatuje do końca taśmy 150 metrów i cala długość jest dobrze zmoczona. Trzy takie pojemniki po 1000L podlewaja u mnie 14rzędów ogórków po 150metrów. Jak widzę że mało to robię dodatkowy kurs. Dziennie trzy kursy i pięknie mokro. Raz na trzy dni wystarcza. Żadnej pompy tylko pojemniki na przyczepie i cisnienie pcha wodę. Do godziny czasu i wszystko schodzi.

co ile masz te kroplowniki na taśmach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ja używam włókniny z Geocover w tym roku kupiłem p23. Truskawki podmarznięte. W jakimś stopniu może się to odbić na plonie. Pewnie gorzej z tymi sadzonymi późna jesienią. Poniżej korzeń roxany.

 
roxana.thumb.jpg.6165674e268ee875f3cce87249a72cf1.jpg
Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, memphis1205 napisał:

Jak tam Wasze truskawki? Pod sniegiem?😀

 

Jedzą, piją, lulki palą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko pincet plus nie biorą  :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Hahaha ja sprawdze dopiero na poczatku kwietnia czy przezimowaly pod agrowloknina p23. 

A mozna sadzic truskawki np 2tygodnie po oborniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Teoretycznie obornik powinien iść pod przedplon. Ale nie raz widać było jak ludzie dają obornik przed sadzeniem i jakoś to rośnie. Druga sprawa skoro chcesz teraz sadzić i nie dałeś wcześniej obornika to już nie masz wyjścia i musisz dać przed sadzeniem. Bo następna szansa na to będzie za 2-4 lata. Zależy na jak długo ją zostawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

No wlasnie tez slyszalem od ludzi ze rozrzucili obornik i posadzili truskawki i ladnie rosly. Wtedy azotu im nie trzeba chyba sypac  nie? :P 

Ja truskawki zostawiam na 3lata pelnego owocowania. Pierwszego roku od wsadzenia nie licze. Wiadomo ze im dluzej sie trzyma plantacje tym bardziej trzeba o to zadbac zeby nie zaroslo i bylo cokolwiek widac :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro12    10

Jakie ceny przewidujecie w tym roku? Ja myślę że będą trochę wyższe lub podobne do tego co mieliśmy rok temu z uwagi na mokrą jesień i ostatnie mrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Rozmawiałem z jednym skupowym to powiedział, że na rozpoczęcie sezonu-4-4,5 zł/kg odszypułkowanej. Więc szykuje się powtórka z ubiegłego sezonu. Chłodnie ponoć puste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

To nie zostaje nam nic jak tylko zadbac o truskaweczki i zarobic troche😊 

Duza roznica jest w truskawkach pryskanych terra sorb complex a niepryskanych? Bo niewiem czy kupowac oprysk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj