adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Majster90    4

Nie było do tej pory problemu ze zbiorem. Wręcz przeciwnie zbieraczom się podobało bo mieli co 2 metry łubiankę.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, memphis1205 napisał:

Oo no to niezle. Czyli jednak mozna na glinie miec wysoki plon. Jakie odzywki stosowales? 

Tak u mnie truskawki po sezonie wygladaly. Chyba nie jest najgorzej co nie?

20170918_181749.jpg

 mi to na glinę nie wyglada

6 minut temu, Majster90 napisał:

Nie było do tej pory problemu ze zbiorem. Wręcz przeciwnie zbieraczom się podobało bo mieli co 2 metry łubiankę.

no tak tylko bez strumienia powietrza to ciężko je zabezpieczyć od grzyba

masz różne odległości to czym glebogryzarkujesz w nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Do tej pory był tylko raz problem z grzybem jak był mokry rok, a tak to wszystko ok bo były dobrze zabezpieczone.

Co do glebogryzarkowania to mam glebogryzarkę z napędem i regulowanym rozstawem i jakoś się mieszczę w te węższe rządki a w szerszych jak trzeba to robię 2 przejazd.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Majster90 napisał:

Do tej pory był tylko raz problem z grzybem jak był mokry rok, a tak to wszystko ok bo były dobrze zabezpieczone.

Co do glebogryzarkowania to mam glebogryzarkę z napędem i regulowanym rozstawem i jakoś się mieszczę w te węższe rządki a w szerszych jak trzeba to robię 2 przejazd.

a czym to ciągniesz ?

co stosujesz na szarą w tych najstarszych truskawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Do tej pory stosowałem Switch/Mythos i wczesną wiosną coś na Tiuramie, ale ostatnio przerzuciłem się na Lunę Sensation i Switch doraźnie w razie zwiększonej ilości opadów i już tak zostanie bo taka kombinacja sprawdza się bardzo dobrze.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

właśnie lunę musze wypróbować w tym roku. 2 razy luna ? czy jakis jeszcze przerywnik między nimi ?

bez mythosa to w malinie chyba się nie obejdzie bo szarą nieżle przegania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Tylko 2 razy luna. A tak to tylko nawozy i stymulatory i antystresanty.

Mythos fakt dobrze działał w malinie, ale narazie z maliną powiedziałem dość. Za tę cenę niech se sami sadzą i zbierają.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a no właśnie nawet sadzonki sugany potaniały z 2zł do 0,80zł

do tej pory to też wiosną tiuram/topsin a potem zato, signum. jak dla mnie to , signum słabo radzi sobie

niektórzy chwalą sobie Yamato( topsin+domark) warte to coś ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Domark  parę lat temu stosowałem to był zarąbisty na białą plamistość liści truskawek i mączniaka, a  kosztował grosze. Zato też super działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117
27 minut temu, Majster90 napisał:

Tylko 2 razy luna. A tak to tylko nawozy i stymulatory i antystresanty.

Mythos fakt dobrze działał w malinie, ale narazie z maliną powiedziałem dość. Za tę cenę niech se sami sadzą i zbierają.

Kiedy stosujesz tą lunę mniej więcej pierwszy i drugi raz? I nic poza nią przeciwgrzybowego i jest ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zato stosowałem, byc może nie wstrzeliłem się dobrze w odpowiedni czas i było za póżno zapobiec mączniakowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

@racyl to Twoim zdaniem co to za ziemia? 

To jak teraz 2rzadki mi sie mieszcza pomiedzy kolami to zrobie jeden i pielnik ustawie inaczej tak zeby na srodku robil duzego rzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Domark super sprawa na plamistość i mączniaka i taniutki. Signum nie wart tych pieniędzy. Lune stosuje zgodnie z etykietą i aktualnym programem ochrony.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, memphis1205 napisał:

@racyl to Twoim zdaniem co to za ziemia? 

To jak teraz 2rzadki mi sie mieszcza pomiedzy kolami to zrobie jeden i pielnik ustawie inaczej tak zeby na srodku robil duzego rzeda.

sadzarka od ziemniaków sadzi co 67,5-70cm. Mnie zawsze interesuje  czym glebogryzarkuje w tych truskawkach  a to wiadomo zależy od ciągnika. to co masz na fotce to jest ciężko nie deptać owoców. ciemna ta twoja ziemia. sam mam miejscami gline to bardziej brązowa jest

w tym roku przymierzam sie do odległości 70 i 90

10 minut temu, Majster90 napisał:

Domark super sprawa na plamistość i mączniaka i taniutki. Signum nie wart tych pieniędzy. Lune stosuje zgodnie z etykietą i aktualnym programem ochrony.

Mam takie samo wrażenie o  signum. A jak switch bo go nigdy nie miałem ?,

jakieś produkty syngenty mnie zawiodły i trochę mam uprzedzenie do tej firmy

Ponoć super na macznika działa Aliette co o tym myślicie ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Juz wczesniej mowilem ze nie mam gryzalki. Slome zbieralem i palilem a potem pielnikiem wjezdzalem. Wiem ze jakbym wymieszal slome z ziemia to byla by lepiej uprawiona. U mnie jak wyschnie pole po orce to ciezko jest rozbic te skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Switch zaraz po Lunie najlepszy według mnie. Ma szerokie spektrum działania bo nie tylko na szarą, ale i antraknoze oraz zgniliznę działa. No i ma działanie interwencyjne, jak widzimy, że szara się zaczyna panoszyć przy dużej wilgotności (deszcz a potem upał) to pryskamy dokładnie najlepiej opryskiwaczem plecakowym spalinowym aż będzie ciec po roślinach i jak ręką odjął.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, memphis1205 napisał:

Juz wczesniej mowilem ze nie mam gryzalki. Slome zbieralem i palilem a potem pielnikiem wjezdzalem. Wiem ze jakbym wymieszal slome z ziemia to byla by lepiej uprawiona. U mnie jak wyschnie pole po orce to ciezko jest rozbic te skiby.

 chodzi mi o to że przy takim wąziutkim rozstawie wolniej się zbiera owoce i się je niszczy. pielnik czy glebogryzarka jeden czort bo liczy się rozstaw kół ciagnika by ich nie pognieść a co dopiero pryskać jak kwitną

ile masz między osiami rządków ?  mi wygląda na 60cm

3 minuty temu, Majster90 napisał:

Switch zaraz po Lunie najlepszy według mnie. Ma szerokie spektrum działania bo nie tylko na szarą, ale i antraknoze oraz zgniliznę działa. No i ma działanie interwencyjne, jak widzimy, że szara się zaczyna panoszyć przy dużej wilgotności (deszcz a potem upał) to pryskamy dokładnie najlepiej opryskiwaczem plecakowym spalinowym aż będzie ciec po roślinach i jak ręką odjął.

przerabiam nie raz pryskanie zwykłym plecakowym kwazarem.

zwiększasz dawki czy takie jak są na etykietach bo czasem też w tym tkwi skuteczność ?. używasz może wynalazków do lepszego pokrywania liści ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,możecie mi podpowiedzieć co było by lepsze;taśmy czy węże kropelkowe?taśma wiadomo dużo tańsza kupując na 20 ar robi różnice.Ma ktoś z was już wyrobione zdanie?Było by miło jakbyście pomogli,Yamato zrobiło dobrą robote z mączniakiem w minionym sezonie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Czy ja wiem czy wolniej. Nie mialem innej opcji zeby zrobic wieksze rzedy.

Ani jednej truskawy nie zniszczylem. A co do pryskania to pryskam plecakowym opryskiwaczem. Jeszcze nie dorobilem sie takiego sprzetu.

A ile jest miedzy osiami to niewiem ale bedzie cos kolo 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Staram się stosować dawki z etykiet. W tym sezonie zacząłem używać adiuwanta i chyba jest lepiej z nim. Ciecz lepiej pokrywa liście i tak nie spływa.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
2 godziny temu, thor1984 napisał:

tomn95 jakim ciągnikiem uprawiasz w tych truskawkach co wczoraj zapodałeś zdjęcie i jakich maszyn ogólnie używasz?

C330 pielnik z podsiewaczem, zmodernizowana glebogryzarka grudziadzka, scielarka i fragaria. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, memphis1205 napisał:

Czy ja wiem czy wolniej. Nie mialem innej opcji zeby zrobic wieksze rzedy.

Ani jednej truskawy nie zniszczylem. A co do pryskania to pryskam plecakowym opryskiwaczem. Jeszcze nie dorobilem sie takiego sprzetu.

A ile jest miedzy osiami to niewiem ale bedzie cos kolo 60

 

Może azotu miały nie wiele i mogłeś spokojnie zbierać ale w tym roku już nie będzie Ci tak łatwo. jaki traktorem wjeżdzasz w te 60cm ?

Na tą co chcesz sadzić florence to 70 sprawia problemy

8 minut temu, Majster90 napisał:

Staram się stosować dawki z etykiet. W tym sezonie zacząłem używać adiuwanta i chyba jest lepiej z nim. Ciecz lepiej pokrywa liście i tak nie spływa.

 

jest sporo tych wynalazków, od kilku złotych do kilkudziesięciu.

jakie chwasty dominują Ci na tej glinie ?

12 minut temu, tomn95 napisał:

C330 pielnik z podsiewaczem, zmodernizowana glebogryzarka grudziadzka, scielarka i fragaria. 

czemu nie masz glebogryzarki z podsiewaczem ? do tych truskawek ze zdjęcia to jaki masz rozstaw rządków ? chyba podwójnie chodzisz co drugi rzadek tą grudziądzką ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4
14 minut temu, racyl napisał:

 

jakie chwasty dominują Ci na tej glinie ?

 

Wszystkie ;) Serio. Na wiosnę Stomp Aqua a potem doraźnie coś na jednoliścienne i motykol.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Majster90 napisał:

 

Wszystkie ;) Serio. Na wiosnę Stomp Aqua a potem doraźnie coś na jednoliścienne i motykol.

 

z tymi na jednoliścienne to jest problem, zaczyna truskawka kwitnąć i już nie ma czym opryskać bezpiecznie. u mnie stomp+devrinol ładnie hamował te jednoliścienne, nawet te co powschodziły to uschły jak zrobiło się ciepło

venzar +devrinol też spoko mieszanka szczególnie na rumiany

 

jak chwast przerośnie to nie ma innego wyjścia jak motykol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Azotu chyba bylo wystarczajaco. Mysle ze gdzie niegdzie nawet za duzo.

Wjezdzam T25A w te rzadki. Rozstaw kol sobie wyregulowalem. 

To najwyzej florence wsadze juz w wieksze rzadki. A marmolada nie bedzie dobra na moja ziemie? Podobno w glinie dobrze plonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj