Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo zrównoważone

153 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:54

Rolnictwo zrównoważone moim zdaniem jak wymarza rzepak to w to miejsce powinien iść rzepak jary - wiadomo zależy od warunków i wiąże sie to z pewnym ryzykiem
ale to tylko moje zdanie i u siebie bym tak zrobił - na szczęście nie wymarzło
sianie czegos innego w miejsce gdzie był rzepak to decyzja indywidualna
jezeli wymarzł mi rzepak i posieję kukurydze w to miejsce to mam za duzo kukurydzy w danym roku a jak wczesniej nie siałeś kukurydzy i trafisz w kiepski rok to mozesz sie ostro przejechac ( miałem juz rok ze zebraliśmy 1,5 t z ha)
staram sie uprawiać co roku taki sam areał poszczególnych upraw i robiłem tak zanim weszłem w zrównoważone
dzieki temu jestem bardziej zabezpieczony od kaprysów pogody i koniunktury na rynku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo zrównoważone Dzisiaj, 16:24
  •  

#122 Share krystianenzo

krystianenzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:moto rolnictwo technika

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:02

Rolnictwo zrównoważone koledzy proszę pomóżcie jak wypełnić rejestr rolnośrodowiskowy? jestem pierwszy rok w rolnictwie zrównoważonym..
pilnie prosze o pomoc i pozdrawiam:)

#123 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 13:19

Rolnictwo zrównoważone

koledzy proszę pomóżcie jak wypełnić rejestr rolnośrodowiskowy? jestem pierwszy rok w rolnictwie zrównoważonym..
pilnie prosze o pomoc i pozdrawiam:)

Przyłączam sie do prośby.

#124 Share Kaczorro

Kaczorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 październik 2011 - 12:13

Rolnictwo zrównoważone Witam. Mam pytanko. Program zrównoważony realizuję już 3 rok. sadzę min. truskawki które wg załącznika nr 4 do rozporządzenia z 2009r. w sprawie ....programu rolnośrodowiskowego.... są roślinami wieloletnimi. Czy w związku z tym muszę spełnić obowiązek zastosowania trzech gatunków roślin na działkach na których rosną truskawki? Dodam że zanim wszedłem wrolnośrodowiskowe truskawki orałem po 4 latach, i robiąc tak dalej nie spełnię w/w wymogu. No chyba że się mylę. Może ktoś coś wie w tym temacie, bedę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

#125 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 15 luty 2012 - 22:52

Rolnictwo zrównoważone koledzy a jak wyglada sprawa jeśli zasiejemy przewódkę w grudniu zaliczy mi sie jako roślina jara??

#126 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:22

Rolnictwo zrównoważone wg agencji nasiennej jare zboża to te siane po 15listopada

#127 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 16 luty 2012 - 16:00

Rolnictwo zrównoważone A wiecie moze czy w tym roku beda jeszcze pieniadze na programy rolno srodowiskowe typu zrownowazone rolnictwo lub poplony scierniskowe? Juz w zeszlym roku jak sie pytalem w ODR to mowili ze jest to ostatni rok bo kasa sie konczy.

#128 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 24 luty 2012 - 15:24

Rolnictwo zrównoważone W tym roku ma być nabór na wszystkie pakiety więc do dzieła ja chyba pokoszę sie na zrównoważone i poplony
Rolnik z powołania :-)

#129 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 luty 2012 - 11:26

Rolnictwo zrównoważone Witam,
Chciałbym się kogoś z Was poradzić jak wyglądają dopłaty do rolnictwa zrównoważonego i rolnośrodowiskowego. Mam w tym roku plan objąć tymi dopłatami około 20 ha najgorszej ziemi jaką posiadam czyli gleby klasy VI i VI. Słyszałem że do zrównoważonego potrzeba trzech grup roślin. To więc sobie myslę ze w 1 roku zasieję żyto, w 2 roku np jakiś łubin albo mieszankę zbożowo z peluszką, (i tu jest pytanie ) co w 3 roku ?? zaznaczam że okopowe mnie nie interesują i mam problem bo na takiej słabej ziemi nie wiem co mam zasiać :(. Słyszałem że potrzebny jest plan zmianowania. Czy to musi robić go jakiś doradca czy można zrobić ten plan samemu.
Pozdrawiam

#130 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 28 luty 2012 - 13:28

Rolnictwo zrównoważone np. gryka na ta ziemie wystarczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 luty 2012 - 18:34

Rolnictwo zrównoważone A orientuje się ktos ile teraz można wyciągnąć dopłat na 1 ha z poplonów i zrównowazonego ??

#132 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja

Napisany 29 luty 2012 - 16:49

Rolnictwo zrównoważone jeśli chodzi o rolnictwo zrównoważone to objęte tym programem jest całe gospodarstwo czyli próby glebowe, plan nawożenia i wymogi dla wszystkich działek, a dopłaty otrzymujesz tylko do gruntów ornych.
plan przygotowuje doradca rolnośrodowiskowy

#133 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 18:25

Rolnictwo zrównoważone a jak wygląda sytuacja jeśli ojciec by wziął rolnictwo zrównoważone i poplony a po roku może 2 przepisał mi cześć ziemi na MR ?

#134 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:19

Rolnictwo zrównoważone O kurna to nie dobrze że trzeba objąć całe swoje gospodarstwo :( a więc pewnie będę musiał z tego zrezygnować . A poplony to chyba nie muszą być na całym gospodarstwie ?? I ciekawi mnie jeszcze jak są one przyznawane, czy dopłatę otrzymuję się co roku tylko do tych pól co sieję się gorczycę ??

#135 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 817 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:09

Rolnictwo zrównoważone Poplony+zrównoważone to mam chyba 780 zł do ha,plan robi raz doradca ,plan nawozowy co roku robi mi ta sama osoba co robiła pierwszym razem Zawożę wnioski ,ustalamy co sieję,on to wypełnia,płacę zanoszę do agencji i czekam na kasę.W zasiewach mam tak był owies, następnie owies+łubin,teraz będzie gryka i jeszcze 2 lata zboże.

#136 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 07 maj 2012 - 19:35

Rolnictwo zrównoważone Witam
Mam pytanie proszę o pomoc chcę w tym roku przejść na programy rolnośrodowiskowe poplony i zrównoważone.I nie wiem od czego zacząć teraz z tego co wiem to zawieść próbki na jakie składniki i na pewno pH jak to wygląda z doradcą który ma mi prowadzić mam sie spotkać dopiero w poniedziałek i jak to rozwiązać?? Pomocy może jakieś GG osób które są w temacie

#137 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:27

Rolnictwo zrównoważone rogerr33 ziemię daj do analizy wyniki do planu są potrzebne ,a do agencji idzie sam wniosek o płatność jpo upo zrównoważone ,poplony ,a doradca nie mówił co i jak zrobić ,plan na pięć lat , trzeba rozpisać te 3 gatunki roślin które chce się uprawiać taka tabela, plan nawozowy ,zwierzęta ale to doradca musi ten plan rolnośrodowiskowy zrobić

#138 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 08 maj 2012 - 11:32

Rolnictwo zrównoważone A na azot też potrzebne próbki są bo to dużo zabawy o wiele wiecej czy nie sa konieczne?? A nic sie nie stanie jak wyniki odbiorę ok5czerwca i dopiero wtedy sie plan ułoży a teraz wniosek??

#139 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 09 maj 2012 - 05:43

Rolnictwo zrównoważone ziemię do analizy trzeba oddać z każdej działki ,do planu nawozowego jest to potrzebne ,na sam azot to badań chyba się nie robi ,
chodzi o to żeby nie przekraczać 150 kg n ha niby w planie jak masz zwierzęta to też wyliczają ,a plan z doradcą musisz ustalić na kiedy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 maj 2012 - 19:38

Rolnictwo zrównoważone Mam pytanie czy przystępując do zrównoważonego i do poplonów ścierniskowych to muszę wszystkie działki wchodzące w skład gospodarstwa podawać tj własne i dzierżawy czy mogę tylko grunty własne? bo wiadomo dzierżawa może z różnych przyczyn się skończyć przed czasem.dodam że wszystkie grunty to są grunty orne. może ktoś miał podobną sytuacje . proszę o odpowiedź