Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2119 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 22:24

Ciągnik na 15 ha

Czesto widze w UK stare zetory ciezkiej serii z lat 80 za cene na zl ok 4-5 tys (bez napedu)ale co z tego jak to stoi wrosniete po brzuch i zgnite od wilgoci totalny zlom .Zetory seri 52xx 72xx wychodza na nasza kase ok 20 tys .Ursusa 4512 z przebiegiem 1200 mth widzialem za 31 tys na zl .Takie ciagniki jedynie sa do wyrwania od malych lokalnych farmerow ,duzi za nowsze zabawki doliczaja sobie VAT i wychodzi jak u nas albo i drozej .Handlarze biora stare zetory i po umyciu glonow cenia sobie 10 tys przebitki Tam jak u niemca nie kupisz nic dobrego i tanio .Stary plug 4 skibowy Kv.ok 3 tys zl a taki sam skrzywiony i pordzewialy na okraglej ramie kupuje sie za cene sciagacza do lozysk czyli jakies 300 zl 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 15:06
  •  

#1562 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 12:08

Ciągnik na 15 ha

Uważam że trzeba mieć jakiś zakres poszukiwań jeśli chodzi o maki ciągników bo można oszaleć przeglądając wszystko. Oczywiście warto porównać różne rozwiązania ale na coć trzeba się nastawić i nie ma tu dobrych i złych wyborów wszystko zależy od egzemplaża. Ja naprzykład nie ograniczama sie do 100km od domu ale trzeba mieć cierpliwość i świadomość konieczności przejecania nawet kilku tys kilometrów nim się coś znajdzie.

A zastanawiam się jakie udziwnienia przy silniku ma Major jeśli nawet cewki do gasznia nie ma w pompie tylko dalej za wajchę ciągniesz:)

#1563 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 13:26

Ciągnik na 15 ha

Nie piszę akurat o majorze... Chociaż silnik DFa który jest już kładzony do majora ma koło dwumasowe.... :/ No i nie zapominajmy o większych ciągnikach gdzie standardem jest filtr DPF... A on jest tak potrzebny że hoho :P

#1564 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 17:46

Ciągnik na 15 ha

To nie bardzo rozumiem na czym polega błąd zakupu Majora. Może jestem upierdliwy ale w twoich postach czytam że odradzasz zakup starych Ursusów i Zetorów nowych to już broń Boże nowego Claasa też byś nie kupił....... co ty zrobisz jak kiedyś skończą się Renaulty? Oszczędzaj je :) bo Muszą do emerytury starczyć Ha Haha

#1565 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:11

Ciągnik na 15 ha

martw się o swoje graty, bo starsze renie robią po dziś dzień u francuza  :P

Polska B

#1566 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:21

Ciągnik na 15 ha

Ale żeś się wspiął na wyżyny ...........szok porostu niewiem czy godzien jestem dokonywać wpisu na tym forum hahaha

Widzę że niektórym strasznie poślady zaciska jak przeczytają słowo krytyki bądź nawet porosu inny punkt widzenia.

A ty izydor6280 co kupisz za 10 lat?

Edytowany przez pit81, 16 listopad 2015 - 18:26.

#1567 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:30

Ciągnik na 15 ha

Kumpel jeździ do starego niemca do roboty, mają porsche przy pompie do nawadniania, od nowości ponad 55 lat i jemu wystarczy , kup indyjskiego jd czy perkinsa i zobaczysz ile wytrzyma 

#1568 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:34

Ciągnik na 15 ha Za 10 lat będę pewnie miał te same renault co mam.

#1569 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:39

Ciągnik na 15 ha

Ja to rozumiem ale kiedyś niestety skończą te wieczne maszyny i co wtedy bo wszystko nowe jest złe: Zetory ursusy- złom zachodnie- plastik fantastic, luke16 nie kupi zetora bo to błąd więc co kupić?

Wiec miałem rację do emerytury :) taki jesteś krytyk tych wszystkich betonów którzy do dziś jeżdzą c360tkami a sam jesteś taki sam tylko 15 lat później :) ale to nie to samo bo w renaulcie hahaha

#1570 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1217 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:47

Ciągnik na 15 ha

A ja proponuję zakończyć tą dyskusję. Pit81 mam dla Ciebie super propozycję kup sobie ten nowy ciągnik a Luke16 będzie dalej pracował starą Renią tylko zobaczymy komu pierwszemu się coś popsuje i wtedy się po śmiejemy. Bo jak Ci w nowym coś wysiądzie to nic sam nie zrobisz przyjedzie serwis wymieni daną część skasuje parę tyś albo i więcej a Luke16 weźmie młotek dwa klucze i wymieni tą część za kilka złotówek. Zobaczymy kto się będzie wtedy śmiał się i z kogo.
hahahahahaha... 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:49

Ciągnik na 15 ha Przynajmniej będę słyszał, kręgosłup nie będzie bolał a i w portfelu trochę grosza zostanie z paliwa... i jak kredyt z majora sie skończy to stanie też albo renault albo mf...
Brawo brawo dobrze napisane. Serwis przyjedzie podlaczy kompa i skasuje kilka tysi. Ja już wiem ile kosztuje maska do majora... ponad 5 tysi

Edytowany przez Luke16, 16 listopad 2015 - 18:51.

#1572 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:51

Ciągnik na 15 ha

A od majora boli i zrujnował Cie finansowo

#1573 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:06

Ciągnik na 15 ha Pisałem wady i zalety majora. Czy to normalne że ciągnik majacy 500mth się poci? Czy pękają same z siebie blotniki które kosztują 470zl netto? W renowce mam 11500mth silnik, skrzynia czy mosty są suche, w małej też. Więc ja czegoś nie rozumie? To ma być jakoś? Tak samo jak mi tył podniosło osłony się podjęły. Wujek też ma majora to znowu odpadają plastiki z wnętrza a jego ma raptem 300mth, dzisiaj ze znajomym gadalem to robili mu na gw sprzęgło zas w innym sprezarke. Sam serwisant mówił że nie są chwalone te ciagniki.

#1574 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:10

Ciągnik na 15 ha

Ja też już o tym pisałem kupiłeś ciągnik za 100 tys i porównyjesz z innym za 500. A kto bogatemu zabroni kupić nowej maski czy błotnika jak ktoś szuka oszczędności kupi żywicę i naprawi pomaluje stary za parę złotych

Ja nie każe nikomu kupywać nowego to indywidualny wybór prawda jest taka też to już pisałem że firmy zdobyły renomę na ciągnikach z przed 25 lat i dziś zarabiają na serwisie a nie sprzedaży pojedynczych sztuk, a te niżej postawione marki cięgle próbują zyskać pozycję na rynku i podnoszą jakość.

prędzej czy później przyjdzie dzień kiedy będzie trzeba kupić nowy i co wtedy za 15lat kupić stary który teraz jest nowy?

A gdzie do Majora podłącza się kompa....?

Edytowany przez pit81, 16 listopad 2015 - 19:28.

#1575 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:33

Ciągnik na 15 ha

Sasiadowi w Renówce 113-14 zablokował się rewers w pozycji do przodu - trzeba rozbierać skrzynię, bo inaczej nieda się rozblokować...

@Luke jeszcze niedawno zapierałeś się rękami i nogami na majorem.

#1576 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:40

Ciągnik na 15 ha W każdym coś może nawalic w starych ursusach czy zetorach żeby wymienić mikropompke trzeba pół ciagnika rozebrać. Co do majora czas pokazał... nowy każdy jest fajny...

A ty pit81 nie lap mnie za słówka... jakoś każdy kto przesiadl się na zachodni sobie chwali... kolejna sprawa po co mam zmieniać za 15 lat na nowy? Dla idei? Jakoś c330 miałem z 1971 roku do 2010 roku i była chodziła i pewnie chodzi po dziś dzień

I jeszcze jedno weźmy nowe auta. Ile te nowe silniki wytrzymają 200 tyś km? Może i stać mnie by było na nowe ale wole jeździć starą renowka która wiem ze dociagnie do 500 tys km

Edytowany przez Luke16, 16 listopad 2015 - 19:48.

#1577 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:47

Ciągnik na 15 ha

Luke16 jest szczęśliwym posiadaczem renaultów i ja go nie krytykuję ja ma zetory i też się z nich cieszę i jeśli tylko uda mi się uzyskać dofinansowanie sprzedam 9540 i kupię proksę bo to ta sama konstrukcja. Masz rację łapię Cię za słówka ale nie ze złośliwości poprostu krytykujesz wszystko co nie pochodzi z zachodu, głosisz populistyczne hasła a niczym się nie różnisz ode mnie betona co jeździ zetorem

Ja zmieniam maszyny nie dla idei porostu nie stać mnie na nowe a cieszy mnie jak kupię coś fajnego nie zniszczonego. Taka ludzka natura szczgólnie męska, żeby coś zdobywać i mam do dzego dążyć przy zachowaniu rozsądku oczywiście

Edytowany przez pit81, 16 listopad 2015 - 19:53.

#1578 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:55

Ciągnik na 15 ha Widzisz ja miałem zetory i jednego mam do tej pory i mam porownanie do zachodnich. I dzieki temu porównaniu wiem że do zetora bym już nie wrócił.

I nie piszę o nowych zetorach ale i innych nowych ciagnikach. Wiem z okolicy bardzo duzo o nowych nh a sporo ich pojechało na lawecie do serwisu... w starym pgrze w kilkuletnim fentdzie poszedł silnik przy przebiegu 7 tys mth zas staruszek z konca lat 80tych chodzi az milo a ma 15tys mth. Wcześniej nowe mfy posprzedawali bo rady nie mogli sobie dac z nimi został z czterech jeden 65KM.

#1579 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:58

Ciągnik na 15 ha

ale weźmy pod uwagę realia polskiego rolnictwa. Mając powiedzmy gospodarstwo 30-40 hektarowe to wybaczcie ale przy dzisiejszych cenach czy żywca, wołowiny, mleka i płodów rolnych niestety nie powalają na kolana. Co za tym idzie nie mając innego źródła dochodu tylko z gospodarstwa kupno nowego ciągnika bez środków zewnętrznych (mama unia) wiąże się zaciągnięciem kredytu. Ale tutaj pojawia się pytanie jeśli potrzebujemy ciągnika o mocy ok 100 KM to wiąże się z wydatkiem ok 150 tyś (w zależności od tego co dobierzemy z wyposażenia dodatkowego). Do tego dochodzą koszty serwisu i utrzymania tego ciągnika. I teraz spłacamy kredyt i nich coś padnie toż to robi się skarbonka.

@Luke16 kupił majora i okazuje się że nie powala jakością i wykonaniem (sorry ale 5 tyś za maskę to lekkie przegięcie) a Renie już dawno pełnoletnie i chodzą aż miło.

A fascynacja nowym mija wprost proporcjonalnie do szybkości pokazywania się awarii i usterek.

Powiem tak wszystko się psuje nie oszukujmy się ale ważne jest to jak szybko i za jakie pieniądze można to naprawić. Co do nowego to każdy liczy że nowe to nowe i powinno trochę posłużyć a czasami zderzenie z rzeczywistością może być bardzo bolesne.

Z własnego doświadczenia jak szukałem dla siebie ciągnika. Co ja się objeździłem naoglądałem. Potem załapałem się na MR i koncepcja się zmieniła. Po przemyśleniu sprawy i przeczytaniu wielu stron i tematów na forum odszedłem od zakupu ciągnika z MR bo akurat nie miałem z czego dołożyć. Zainwestowałem w sprzęt a dopiero później  szukałem ciągnika pod maszyny. Rozważałem MF z serii 3xxx, MTZ, Renault i oczywiście Ursusa/Zetora.

Stanęło na Renault i jestem zadowolony. Najważniejsze że robi robotę a ja nie muszę się męczyć no i z beczki tak nie zapierdziela.

Teraz szukam czegoś ok 60-70 KM do pomocy za c-360 i t25 ale do wiosny jest jeszcze czas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 20:07

Ciągnik na 15 ha

Więc sam widzisz że konieczny jest kompromis albo godzisz się na pękające błotniki albo wybory miss lawet albo betonujesz się w starym.

A niewiem czy wiecie odnośnie "beczki" że zetor proksima w niezależnym teście TopAgr ma najniższe spalanie a jeśli dodasz do tego że poza maską niewiele się tam zmieniło od 20 lat... Może jestem niepoprawnym fascynatem czeskich koni ale mam wrażenie że to jest jakiś kompromis między 20 a 21 wiekiem a kiedyś trzeba przejść tą granicę