Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa

1101 odpowiedzi na ten temat

#181 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:04

Pompa wtryskowa no i pieknie o to mi chodziło...wielkie dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa Dzisiaj, 02:06
  •  

#182 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:23

Pompa wtryskowa Mi się wydaje (jestem prawie pewien), że nadmiar oleju wylatuje przez taką cienką rurkę która jest przykręcona do pompy od strony silnika. Koreczkiem wlewowum mi nigdy nie leciało, jest on szczelnie zakręcony. A co do ilości oleju, to powinna być miarka na koreczku wlewowym. Do pompy wlewa się 0,7l oleju i wymienia się go razem z wymianą oleju w silniku.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#183 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:28

Pompa wtryskowa Yhy rozumiem....wiem o co chodzi :lol:

#184 Share dante

dante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Majstrowanie

Napisany 20 styczeń 2009 - 11:17

Pompa wtryskowa Miarka nie jest w korku wlewowym ale pod taka śrubką wkręconą skośnie w pompę. Może być czerwona i odkręca się ją śrubokrętem płaskim. Według instrukcji obsługi w pompę i regulator obrotów wchodzi 1 litr. Nadmiar ucieka jak napisał xdxaxmxixaxnx cienką rurką z tyłu pompy.
Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.c...u/2/-My80dBQcp4

Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

#185 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 13:10

Pompa wtryskowa Jeżeli pompka zasilająca jest wypracowana to wtedy przepuszcza paliwo do oleju w pompie ,wycieka w tedy wyżej wspomnianą rurką mieszanina oleju paliwa. Jeżeli rurka jest niedrożna np ;zaklepana to nagromadzony nadmiar może spowodować rozszczelnienie uszczelniacza przedostawać się do oleju silnika ,dochodzi wtedy do rozcieńczenia oleju paliwem co jest bardzo szkodliwe dla silnika.

#186 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 08 luty 2009 - 13:28

Pompa wtryskowa Witam chiałem sie zapytać czy da rade zrobić samemy regeneracje pompy wtryskowej i czy ktoś ma może schemat jej. A jakby tak dać ją zrobić to ile wyjdzie mnie naprawa

#187 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 08 luty 2009 - 15:33

Pompa wtryskowa Zależy co w niej jest padnięte. Jak nie masz pojęcia o pompach to sie za naprawę nie łap bo biedy narobisz. Zawieź do pompiarza dobrego to Ci zrobi i wyreguluje. Nie zapomnij zawieźć razem wtrysków.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#188 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 09 luty 2009 - 19:36

Pompa wtryskowa wtryski mam ustawione a co do pomppy to potrzebuje chemat bo ,musze części pokupić i ją naprawić niema juz dlaniej ratunku a dopiero potem do pompomierza podłączyć

#189 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 10 luty 2009 - 11:17

Pompa wtryskowa Robiłem regenerację pompy do c330. Kosztowało mnie to rok temu 300 zł.

#190 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 11 luty 2009 - 18:06

Pompa wtryskowa AGRObombula z twoich wypowiedzi sądzę że niemasz stołu probierczego więc co ty chcesz w niej naprawić?? I gdzie po ewentułalnej wymianie sekcji i zaworków zwrotnych ustawisz dawkę paliwa oraz obroty?? I co to za pompomierz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 luty 2009 - 18:37

Pompa wtryskowa I o co chodzi z tym ustawianiem wtrysków? Co tam w nich ustawiałes?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#192 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 15 luty 2009 - 17:15

Pompa wtryskowa nie chce zakładać nowego tematu gdyż ten wydaje mi się odpowiedni do zadania mojego pytania :) Otóż do ilu rpm max kręci się C-360 ? bo moja gdy depnę gaz w podłogę osiąga 2000 rpm i wydaje mi się zamało chyba trzeba coś wyregulować :-P i jeszcze jedno przy ilu rpm silnik w C355 osiąga max moc ?

#193 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 luty 2009 - 09:47

Pompa wtryskowa Zalezy ile kto ma ustawione ale myśle żę około 2200, a odpowiedz na drugie pytanie to przy maksymalnych :) :)

#194 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 17 luty 2009 - 11:47

Pompa wtryskowa max moment obrotowy nie osiągany jest przy max obrotach silnika, max moment dla silnika 60 to bodaj 2tyś obr/nim a co do obrotów jakie można ustawić przy depnieciu do dna to jak sie uprze to i 2,4 tyś wyciśniesz ale poco? myślę ze na max obr. wystarczy wstawić 2.2obr albo zostawić tak jak jest i tak momentu obrotowego większego nie bedzie, chyba że zalezy ci na obrotach WOM?
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#195 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 luty 2009 - 13:50

Pompa wtryskowa u mnie 2500obr/min i to chyba jest maksymalna moc wtedy to czuć power ale ja nie jeżdżę an takich obrotach bo wał pęknie i wtedy co remoncik a ja prawie wszystko jeszcze w oryginale tylko głowice pierścienie i pompa wtryskowa.a co do tematu to moim zdaniem sam tego nie zrobisz tylko jeszcze coś zepsujesz i wtedy będzie większy wydatek a jak nawet byś zrobił to i tak na pompie dobrego ciśnienia nie będzie.ja do swojej c-360 za pompę na niby nowych częściach dałem 220zł

#196 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 17 luty 2009 - 17:25

Pompa wtryskowa

max moment obrotowy nie osiągany jest przy max obrotach silnika, max moment dla silnika 60 to bodaj 2tyś obr/nim a co do obrotów jakie można ustawić przy depnieciu do dna to jak sie uprze to i 2,4 tyś wyciśniesz ale poco? myślę ze na max obr. wystarczy wstawić 2.2obr albo zostawić tak jak jest i tak momentu obrotowego większego nie bedzie, chyba że zalezy ci na obrotach WOM?

Wiem że nie opłacalna jest jazda z całym gazem w podłodze ale wiesz jak ma silnik przez fabrykę zgóry ustalone że się kręci do iluś tam max rpm to niech tak jest :) Bo ja mam w swoim c355 max 2000 rpm a wydaje mi się że fabryka przewidziała więcej :) Więc chciałbym żeby było ile powinno oryginalnie być :)

#197 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 17 luty 2009 - 18:34

Pompa wtryskowa Dotarłem do danych co do silnika i z góry przepraszam za niedokładne dane w moim poprzednim poście. a wiec tak: silnik S-4003 MAX moc 52km osiągana przy 2208obr/min a wiec myślę że o ile masz w swoim 55 silnik 60 to konieczne jest podniesienie obr. max tak aby wykorzystać max moc, moja 60 przy depnieciu w podłode kręci sie do 2,4 tyś ale nigdy nie pracuje na takich obrotach
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#198 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 17 luty 2009 - 19:41

Pompa wtryskowa mam oryginalny silnik nie od 60tki. I znalazłem takie dane odnośnie silnika S-4002 a taki właśnie posiada c355
więc wg tego co tu pisze to chyba dla niego standardowo max rpm to 2000 Jeżeli źle interpretuje te dane to mnie poprawcie :)

Dane

Typ - S-4002,
Rodzaj - wysokoprężny, chłodzony cieczą,
Ilość cylindrów - 4,
Pojemność - 3121 cm³,
Moc znamionowa - 33 kW (45 KM) przy 2000 obr./min,
Max. moment obrotowy - 175 Nm przy 1500 obr./min,
Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej - 270 g/kWh.

#199 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 17 luty 2009 - 19:49

Pompa wtryskowa A więc wszystko się wyjaśniło dla seryjnego silnika od 55 obroty max to 2tyś bo przy nich osiągana jest max moc więc myśle że niama co podkręcać wyżej silnika :) wjększej mocy czy momentu obrotowego i tak nie wyciśnie :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 17 luty 2009 - 22:24

Pompa wtryskowa Czyli mam w swoim dobrze ustawione obroty :) bo mam max 2000rpm. Moja niepewność wiązała się z tym że wcześniej posiadałem C4011 z silnikiem właśnie S-4003 i tamten kręcił się wyżej i nie byłem pewien czy te 2000 to jest dobrze :) dzieki za pomoc. :)