Skocz do zawartości

Reklama

Słoma za obornik

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
67 odpowiedzi na ten temat

#1 tadzio

tadzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 19:05

siemano wszystkim, Ile u was trzeba dać obornika za słomę, czy to się liczy np w tonach obornika za ilość słomy, czy z 1 ha. nie wiem ile można dać np obornika za 6 ha pszenżyta

#2 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 19:04

u nas za 20 rozrzutnikow z kurnika dawalo sie 200 bali slomy .pomiot trzeba bylo samemu zaladowac i pozamiatac kurnik a slome balowana zawiesc na miejsce.wszystko zalezy od umowy i checi obu stron.mysle ze z ha slomy to jakies dwa rozrzutniki obornika dobrze zaladowane

#3 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 19:10

to jacuś coś strasznie cenia u was za ten pomiot ja w tamtym roku za ziemie po pieczarkach i pomiot płaciłem po 30-40 zł za rozrzutnik z roztrzęsieniem, fakt że to znajomy a moje pole było obok kurnika ale znajmy brał praktycznie tylko za załadunek i roztrzęsienie i to się cieszył że miał gdzie to gó*no wywieźc bo nawet jak już są chętni i za większe pieniądze to jak ma wozic po 15km to mu sie nie opłaca, a z małym rozrzutnikiem tylko mieści się do peczarkarni a z dużym 8t się nie zmieści więc wiadomo wszystko do dogadania

jak ktoiśceni 300zł za rozrzutnik 4 t to klijenta na taką usługę ma pierwszy i ostatni raz moim zdaniem ;)

#4 zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 21:41

Ja słyszałem że trzy ha. słomy za 1 ha. obornika Słome prasuje i zbiera  ten co zabiera słome a obornik zabiera sobie ten drugi i rozwala

#5 kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 10:17

@ferdek
A liczyłeś może ile warta jest tona obornika przy dzisiejszych cenach nawozu? Bo mi się wydaje że na pewno więcej niż 300zł/4t. Ktoś na forum pisał(chyba nawet @deer) że tona słomy ma wartość nawozową około 100-120zł. Myśląc logicznie to obornik powinien mieć wyższą wartość. Poza azotem, potasem, fosforem, magnezem.... Są jeszcze takie rzeczy które ciężko przeliczyć na pieniądze. Próchnica w glebie, wyższa aktywność biologiczna, makro i mikro elementy...
Moim zdaniem powinieneś się cieszyć ze masz możliwość wykorzystania takiego "darmowego" obornika :) .

#6 rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:48

Znacie kogoś, kto sprzedałby słomę w belach okrągłych w woj. Podlaskim lub Warmińsko-Mazurskim.

#7 dddpp

dddpp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 07:07

Ja dwa lata temu za 8 bali 120/120 dawałem tone obornika, teraz już tylko kupuje słome, obornik wole na swoje pole wywież

#8 saimon199

saimon199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • 8421010

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:33

Ile może być ton  obornika z 490 małych kostek ?

Edytowany przez saimon199, 26 sierpień 2011 - 19:34.

#9 mariuszmtz

mariuszmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:36

z 5 rozrzutnikow
zima trwa juz za dlugo

#10 maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 04 listopad 2011 - 18:29

a co myslicie jakbym zamienil slome  dobrze zrolowana  na przyczepe wejdzie 10 szt bel  i w zamian  na ta sama przyczepe dostalbym zaladowanego obornika moglo  to by tak byc?

#11 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5384 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 listopad 2011 - 09:37

Zobacz postrower56, o 14 lipiec 2011 - 08:48, powiedział:

Znacie kogoś, kto sprzedałby słomę w belach okrągłych w woj. Podlaskim lub Warmińsko-Mazurskim.
pamiętaj że to cena decyduje o ilości towaru na rynku ;)
Jak cena niska to i towaru mało, ja mogłem sprzedać słomę z 50ha łacznie a wszystko poszło w szarpacz (na upartego to i by znajomy z 50ha też sprzedał).
Po prostu potrzeba mi sensownej ceny (i równie sensownie szybkiej zapłaty) i szybkiego uprzątnięcia pola.
Prasę idzie skołować, TUR do zwiezienia z pola jest, fakturę VAT wystawię tylko wtedy każdy chce cenę dać taką że prasy się nie opłaci nająć.
Lepiej niech słoma zostanie jako materia organiczna w glebie, trochę azotu + często siany rzepak ozimy i ładnie się rozłoży.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#12 chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • 6953279

Napisany 05 listopad 2011 - 17:40

Zobacz postmaxiben, o 04 listopad 2011 - 18:29, powiedział:

a co myslicie jakbym zamienil slome  dobrze zrolowana  na przyczepe wejdzie 10 szt bel  i w zamian  na ta sama przyczepe dostalbym zaladowanego obornika moglo  to by tak byc?

Ja tak wymieniam obornik. Ktoś przywozi 10 belek, wraca z przyczepą obornika. Inny mieści na swoją 14 (większa) tez wraca z pełną przyczepą. Myślę że tak jest w miarę sprawiedliwie, chociaż pewnie jakby to porządnie przeliczyć to byłbym na tym w plecy.

#13 Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 18:09

Ja za 100 bali słomy z pszenicy jarej dałem 25 ton obornika bale 170x120 słome sam belowałem

#14 magdziarz

magdziarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 18:20

u mnie za patelnie kurzaka trzeba dać 1500zł/25 ton
jest jeszcze możliwość wzięcia podłoża z pieczarek 250 zł za skład(cena transportu lub odebrać go za darmo samemu użytkownik pietras 892 przywiózł tego jakieś 300 ton za darmo mówił ze spalił 600 litrów paliwa

Zobacz postKarolt, o 05 listopad 2011 - 18:09, powiedział:

Ja za 100 bali słomy z pszenicy jarej dałem 25 ton obornika bale 170x120 słome sam belowałem
u nas nikt by nie poszedł na taki układ słoma jest bardzo w cenie 200zł za tone 15ton to nawet na hektar nie starczy żeby dobrze dać więc co to za wyjcie

#15 Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 18:25

u nas nikt by nie poszedł na taki układ słoma jest bardzo w cenie 200zł za tone 15ton to nawet na hektar nie starczy żeby dobrze dać więc co to za wyjcie

tylko tyle ze chcial pozbyc sie slomy bo szarpacz w claasie mu sie popsuł a ziarno bylo mu potrzebne bo niemiał co dac swinką trafia sie okazja a tak normalnie to za 10 bali  chcą 5 ton obornika

#16 TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 18:25

Zobacz postchwiolas, o 05 listopad 2011 - 17:40, powiedział:

Myślę że tak jest w miarę sprawiedliwie, chociaż pewnie jakby to porządnie przeliczyć to byłbym na tym w plecy.
A ja odwrotnie myślę.
Słoma jest droga jak chole...a, na dodatek jak na lekarstwo tego towaru na sprzedaż.

Bo jak policzysz przeciętną belę ok. 300 kg x 10 = 3 tony x 150 = 450.

Podejrzewam, że bele przywozi na maksymalnie 6 tonowej przyczepie.
I niech załaduje 5 ton obornika (zależy czy słomiasty, świerzy czy jednolita masa, oraz od jakiego gatunku zwierząt), to 5 t x 60 = 300.

I nie mówię wcale, że obornik to nic w porównaniu ze słomą.
Takie prawa rynku jak to gadają maklerzy.

#17 Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 05 listopad 2011 - 18:30

zgadza się każdy chce zarobić, ja sprzedaje słomę po żniwach i za te pieniądze które utarguje kombinuje obornik i pochodne przez resztę roku na spokojnie... na wymianach słabo wychodziłem

#18 LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • 4003629

Napisany 13 listopad 2011 - 09:06

Ja tnę słomę od 5-6 lat. Kiedyś rolnik, który brał ją ode mnie za darmochę  stwierdził, że przyorana słoma to "dziadostwo". Kazałem mu się puknąć w głowę i nie przekonywać mnie do swoich jakże głupich przemyśleń.
Dziś ten sam człowiek cierpi na deficyt słomy, prasuje resztki po kukurydzy, słomę z rzepaku itp. Nikt nie chce sprzedać a co dopiero dać za darmo!!
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#19 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 13 listopad 2011 - 21:17

U mnie też idzie  10 bel słomy za dużą przyczepę obornika. Z tym, że osoba biorąca obornik belowała słomę i przywoziła również na miejsce, to chyba nawet korzystny układ

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 dawgar

dawgar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 15:51

Posiadam na sprzedaż pomiot kurzy(czyste odchody bez słomy) zainteresowanych prosze o kontakt na poczte dawgar92@gmail.com albo gg 3577545

Zobacz także