Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 21 sierpień 2013 - 20:54

którą prasę zwijającą wybrać czyli będziesz robić około 600 bel na taka ilośc spokojnie wystarczy warfama lub sipma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 04:24
  •  

#1582 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 23:39

którą prasę zwijającą wybrać Z ilości areału to mi wychodzi bardziej w okolicach 400szt ;) ale tak czy inaczej to nie ma co się pchać w zachodni sprzęt na ten areał.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1583 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 09:32

którą prasę zwijającą wybrać No właśnie też tak sobie z tatą rozmawiałem że tak naprawdę to polski sprzęt ze względu na wydajność raczej nie będzie tak wypracowana jak zachodnia ok 10 lat starsza. A tak w ogóle to miałem okazję jej użytkować i bardzo mi się podobała.
I najważniejsze na co oprócz stanu łańcuchów i zębatek zwracać uwagę podczas zakupu ?

Edytowany przez Artur321, 22 sierpień 2013 - 09:56.

#1584 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 10:22

którą prasę zwijającą wybrać Tylko trzeba wziąć pod uwagę że zachodni sprzęt po 10 latach mimo większej liości godzin przepracowanych możebyć miimej zużyty niż polski po 5 latach pracy.
Z innej strony to do polskiej prasy części raczej będą tańsze ale za to raczej częściej kupowane.
Ja mając podoby areał i budrzet kupiłem zachodnią używaną prasę.

#1585 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 14:03

którą prasę zwijającą wybrać @katopo ty masz prasę pasową a ja nie chcę zmiennokomorowej prasy. Według mnie to na areał 15ha to polska prasa będzie dobrym wyborem. Nie wiem czy robisz ma zarobki ale ja będę ją miał wyłącznie na użytki własne. Więc mi wystarczy Warfama Z-543.
Co myślicie np. o tej http://allegro.pl/pr...3461682224.html Czy jest warta swojej ceny? Opłaca się jechać nią obejrzeć?

#1586 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 22 sierpień 2013 - 14:31

którą prasę zwijającą wybrać Jak ktoś chce się męczyć niech kupuje "polską myśl techniczną".
Po pierwszy sezonie wykorzystywania zachodnie, używanej, jak mówicie "10 letniej) prasy Vicona (RV 1601) powiem jednoznacznie i bez jakiejkolwiek wątpliwości ... koniec z Polskim złomem. Przez 6 lat szwagier męczył się z kupioną, nową prasą Metal-facha i decyzja o jej zmianie była trudna (bo w końcu posiadał ją od nowości), ale zarazem była najlepszą decyzją zakupową jaka została podjęta w tym roku.
1. W obecnie prasowanego balota spokojnie mieści się 1,5 balota ze starej.
2. Wreszcie baloty po 3 dniach leżenia na poló i nie daj Bóg deszczyku nadal są okrągłe, a nie jajowate.
3. Wreszcie sianokiszonka jest sprasowana i pozbawiona powietrza.
4. Wreszcie na pola opłaci się wyjechać bo prasuje się 2, a w niektórych warunkach nawet 3 razy wydajniej.
To, że prasa jest starsza nic tu nie znaczy. Liczy się stan techniczny, a jak tu już ktoś napisał, niejedna prasa zachodnia po 50.000 balotów będzie wyglądała lepiej niż niejedna Polska po 1.000.
Decyzja zawsze należy do kupującego, ale warto jednak dłużej pomyśleć niż kupić i pluć sobie w brodę.
Pozdrawiam
Rafał

#1587 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 15:05

którą prasę zwijającą wybrać kolego @Artur321 jak nie chesz zmienno komorowej to jest pełono stało komorowych zachodnich w tej kasie:

Welger RP 200: http://otomoto.pl/pr...00-A342983.html
New Holland 5930: http://otomoto.pl/ne...ka-A326197.html
Claas Roland 46: http://otomoto.pl/cl...ut-A327870.html
JD 575: http://otomoto.pl/jo...75-A218781.html

Śmiem twierdzić że każda z powyższych będzie lepsza niż Warfama.

Na te 15 ha będzie można się przemęczyć Warfamą tylko pytanie po co?

#1588 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 sierpień 2013 - 15:37

którą prasę zwijającą wybrać Mnie od zachodnich maszyn starszych niż 2000 r.zawsze odstrasza wizja braku szybkiego dostępu do części.

#1589 Share krzysztofcvb

krzysztofcvb

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 16:35

którą prasę zwijającą wybrać Zastanawiam się nad kupnem prasy tak max do 18 tyś. Czy za tą cenę można dostać coś w miarę porządnego głównie prasował będę siano oraz słomę prasa będzie współpracować z ciągnikiem 75km i pracować na okolo 30 ha rocznie .

Zastanawiałem się nad:
- claas 44, 46, 62
- john deere 450, 550

MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

#1590 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 17:21

którą prasę zwijającą wybrać @katopo a ile belek rocznie robisz swoją prasą ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 22 sierpień 2013 - 17:42

którą prasę zwijającą wybrać @janusz20 ... Wydaje mi się, że jednak łatwiej dostać części do 20-letniej prasy John Deere (nawet mimo ich ceny) niż do 3 letniej Sipmy czy Metal-Facha, która niejednokrotnie w obrębie jednego modelu i nawet jednego rocznika potrafi się znacznie różnić (np. łożyskami montowanymi na przestrzeni czasu).

@krzysztofcvb ... Obawiam się, że w tej cenie będzie ciężko choć nie ma rzeczy niemożliwych tylko trzeba pojeździć, pooglądać, popytać, nie napalać się zanadto na zakup już pierwszego egzemplarza jaki wpadnie w oko. Z doświadczenie polecałbym raczej JD 550 niż stare Rolanty, ale oczywiście tylko pod warunkiem zdrowych pasów.

#1592 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 18:01

którą prasę zwijającą wybrać Mojej prasy jest pierwszy sezon więc nie mogę odpowiedzieć. Pracuje na około 30ha pól i 10ha łąk. Plus jak się uda to trochę usług ale to sporadycznie śladowe ilości.

#1593 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 19:16

którą prasę zwijającą wybrać nooo kolego to my nie mamy takich samych areałów jak to wyżej napisałeś. Ty masz prawie 3 razy więcej. To duża różnica. A miałeś kiedyś @katopo polską prasę że tak je opisujesz ?

#1594 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 20:51

którą prasę zwijającą wybrać Polskiej prasy nie miałem ale 3 osoby miały w mojej okolicy. I została już tylko jedna która robi kilka belek rocznie. Pozostali wymienili je na starsze ale lepsze zachodnie prasy.
Jasne że na mniejszy areał może by i polska wystarczyła ale jest większe rezyko że coś sięzłego z nią będzie dziać. Oczewiście przy zakupie zachodniej też trzeba się wykazać żeby nie wpakować się w bagno.

Proponuje jednak nie sugerować się sugestiami z forum (choć mieć je w pamięci) i dacydować po rozmowach z osobami pracującymi takimi prasami i wtedy podejmować decyzję mając na uwadze to że każdy chwali to co ma choćby nie do końca było super.

Pamiętaj że jakakolwiek by twoja decyzja nie była to ty i tylko ty poniesiesz jej konsekwencje.

#1595 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 13:03

którą prasę zwijającą wybrać No i padł wybór....... kupiliśmy Warfamę Z-543 z 2004 roku obwiązywanie siatką lub dwoma sznurkami stan bdb

#1596 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2013 - 17:57

którą prasę zwijającą wybrać Zastanawiam się nad kupnem prasy rolującej i nie wiem co mam wybrać Sipme 279/1 czy Krone kr130B/130S?
Prasa bedzie prasowała z Ursusem C-360.

#1597 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 22:37

którą prasę zwijającą wybrać marinkolamd a w jak szybkim tempie chcesz zabić c-360?? mniejszy ból to sipma... do prasy jakiejkolwiek ciągnik minimum 70KM musi być ...

Nawiązując do powyższej jeszcze debaty polska prasa czy zachodnia... Mam JD 550 od ok. 5 lat ... prasuje rocznie ok. 500 belek a to sianokiszonka a to siano czy słoma... Nie ma tutaj mowy nawet co porównywać jej do polskiej... Awarie?? Chyba jedynie łańcuszek na podbieraku który po prostu zerwał się ze starości o ścisku nawet nie wspomnę ... Wujek ma sipme i jak kupowaliśmy słomę to prasowałem swoją 120x120 i proste porównanie jego belka po sipmie starczała na 1 dzień a po mojej na 3 dni ... jak po sipmie sam ją sam dotoczył do obory to po mojej prasie musiał używać do tego tura bo się nie dało... w tamtym roku ważyłem suchą słomę pszenną balot ok.97/99cmx120cm ważył 220kg ... Więc takie porównanie... co jeszcze siatka wujek w sipmie przeklina na czym świat stoi jak wiatr wieje wszystko mu zwiewa z podajnika w JD nawet nie wiem kiedy się siatka uruchamia :P ma być obwiązany i już...

#1598 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2013 - 14:25

którą prasę zwijającą wybrać też tak myślę że zachodni sprzęt to zachodni

Edytowany przez Marinkoland, 11 maj 2014 - 19:33.

#1599 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 18:31

którą prasę zwijającą wybrać mam od dwóch sezonów metal-fahahaha serdecznie odradzam ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:07

którą prasę zwijającą wybrać

marinkolamd a w jak szybkim tempie chcesz zabić c-360?? mniejszy ból to sipma... do prasy jakiejkolwiek ciągnik minimum 70KM musi być ...

Nawiązując do powyższej jeszcze debaty polska prasa czy zachodnia... Mam JD 550 od ok. 5 lat ... prasuje rocznie ok. 500 belek a to sianokiszonka a to siano czy słoma... Nie ma tutaj mowy nawet co porównywać jej do polskiej... Awarie?? Chyba jedynie łańcuszek na podbieraku który po prostu zerwał się ze starości o ścisku nawet nie wspomnę ... Wujek ma sipme i jak kupowaliśmy słomę to prasowałem swoją 120x120 i proste porównanie jego belka po sipmie starczała na 1 dzień a po mojej na 3 dni ... jak po sipmie sam ją sam dotoczył do obory to po mojej prasie musiał używać do tego tura bo się nie dało... w tamtym roku ważyłem suchą słomę pszenną balot ok.97/99cmx120cm ważył 220kg ... Więc takie porównanie... co jeszcze siatka wujek w sipmie przeklina na czym świat stoi jak wiatr wieje wszystko mu zwiewa z podajnika w JD nawet nie wiem kiedy się siatka uruchamia :P ma być obwiązany i już...

Grunt to mieć fantazję i pisać takie bzdury :P
Też uważam że zachodnie są lepsze , ale 3 razy więcej słomy w beli :blink: :D , z wagi też spuść bo jest z czego :D :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P