TomMak

strajk rolników!

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

@lukotek - to raczej ty nie porównój zwykłego gospodarstwa do gospodarstwa specjalistycznego - moze i ceny na materiał siewny sa wusokie ale nie z powodu tego ze tak ma być tylko dlatego że koszty w tego typu produkcji są wyzsze niż w standardowej

 

- nasiona trzeba wyczyscić po zbiorze co wiaze się z kosztem czyszczenia (ok 25% tego co sie wymłoci idzie na pasze bo na siew sie nie nadaje) poza tym koszty zwiazane z samymi licencjami hodowlanymi są dość spore (na dzień dzisiejszy jest to ok 150 zł na ha) dochodzą koszty selekcji w trakcie wegetacji (selekcja czyli trzeba recsznie wyrwać na polu te rosliny których na polu nie powinno być - dziennie 10 ludzi jest w stanie zrobić ok 10 ha a każdemu trzeba zapłacić po te 10 zł na godzine --> (10 ludzi * 12 godzin* 10zł/h)/10 ha = 120 zł/ha) , cała procedura kwalifikacyjna danej partii nasion również wiaze się z kosztami, nasiona trzeba jeszcze zaprawic i zapakowac w worki po 50 kg a to też kosztuje --> wiec sam widzisz że takie niby gigantyczne dopłaty OBSZARNIKA jak mnie nazwałeś idą na konkretny cel

 

PS - chwała ci za to ze kupujesz kwalifikowany materiał - i bez urazy nie pisze tych postów aby cie zdenerwować tylko zeby przedstawic swoje zdanie w tym temacie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
@lukotek - to raczej ty nie porównój zwykłego gospodarstwa do gospodarstwa specjalistycznego - moze i ceny na materiał siewny sa wusokie ale nie z powodu tego ze tak ma być tylko dlatego że koszty w tego typu produkcji są wyzsze niż w standardowej

 

- nasiona trzeba wyczyscić po zbiorze co wiaze się z kosztem czyszczenia (ok 25% tego co sie wymłoci idzie na pasze bo na siew sie nie nadaje) poza tym koszty zwiazane z samymi licencjami hodowlanymi są dość spore (na dzień dzisiejszy jest to ok 150 zł na ha) dochodzą koszty selekcji w trakcie wegetacji (selekcja czyli trzeba recsznie wyrwać na polu te rosliny których na polu nie powinno być - dziennie 10 ludzi jest w stanie zrobić ok 10 ha a każdemu trzeba zapłacić po te 10 zł na godzine --> (10 ludzi * 12 godzin* 10zł/h)/10 ha = 120 zł/ha) , cała procedura kwalifikacyjna danej partii nasion również wiaze się z kosztami, nasiona trzeba jeszcze zaprawic i zapakowac w worki po 50 kg a to też kosztuje --> wiec sam widzisz że takie niby gigantyczne dopłaty OBSZARNIKA jak mnie nazwałeś idą na konkretny cel

 

PS - chwała ci za to ze kupujesz kwalifikowany materiał - i bez urazy nie pisze tych postów aby cie zdenerwować tylko zeby przedstawic swoje zdanie w tym temacie

A jaka c zęść wyprodukowanego u was materiału siewnego trafia na polski rynek a ile na zachód i po jakiej cenie tam sprzedajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

na polski rynek trafia 99% produkcji a to co idzie na zachód to są sporadyczne przypadki


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

to po co specjalizujecie się w nasiennictwie - jak z tego nie ma korzyści - nie lepiej było za tę suszarnię postawić TUCZARNI i zamiast 4000 tuczników rocznie sprzedawać 10000 - coś nie chce mi się wierzyć że nic WAM nie zostaje

 

PS> a po za tym jaki materiał produkujecie - może doradzisz jaką odmianę jęczmienia zasiać wiosną - PASZOWĄ i z dobrym plonem!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

tego ze nie ma z tego zysku to nie napisałem - poprostu jest on mniejszy niż sie wszem i wobec wydaje B) a co do odmian jęczmienia to moze napisz na PW bo to akurat nie ten temat B)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

tak to tu czytam i śmiać mi sie chce naprawde ciekawe kto ci kupi twoje zboże do siewu jak ludzie niebedą mieli zaco kupić materiału siewnego niewspominając już o nawozach na świniach sie twojego zboża niedokupią a pozatym to co twierdzisz ze na polski rynek trafia 99% produkcji a to co idzie na zachód to są sporadyczne przypadki to chyba sobie kpiny z nas urządzasz czemu niepowiesz prawdy ze Polskie elewatory zbożeow są gołe i wesołe ze ostatnie co mieli to czechą sprzedali po konkurencyjnych cenach i to jest te twoje 99%. Pozatym powiadają tylko przetrwają gospodarstwa ielko obszarowe po 400h i więcej to też nieprawda prędzej przetwają ci co mają po 50 h bedą mieli małe rozchody. poczekajcie tylko dowiosny jak paliwo pjdze wgórę to automatycznie zdorżeją środki ochrony rolin i wszystkie inne rzeczy. a ci duzi niech nieskakają bo oni bedą ściany drapać polska to nie emiraty arabskie w polsce dziś jesteś a jutro cie niema jedne podwinięcie nogi i po tobie jak niejedni sie przekonali już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

po pierwsze to jak tak sobie czytasz to zrozumienie tekstu tez by sie przydało - ja mówie o tym ze 99% naszego materiału siewnego trafia na polski rynek a ten 1% to jest eksport (przewaznie francja, niemcy) - i jakos dziwi mnie twoja wypowiedź że nuikt od nas nie kupi skoro sprzedaz oficjalnie zaczynamy za tydzień a lista nabywców jest już zamknięta z powodu braku towaru (wszystko na pniu poszło)

 

kpin z userów AF sobie nie urzadzam bo przekonałem się (po tych 10 miesiacach co jestem na forum) że spora ich część to ludzie którzy wykonuja swój zawód z pasja i niekoniecznie dla zysku - ludzie dla których rolnictwo to nie zawód a styl życia

 

a co do sytuacji w elewatroach to mnie to akurat za ta sytuacje nie wiń bo nie jestem ich włascicielem - a swoja droga to co sie dziwic elewatorom - była dobra cena to sprzedali zboze - na co mieli czekać ??

 

co do tego które gospodarstwa przetrwają to nie chce byc wróżka czy jasnowidzem - ale przewiduje taką sytuację że zostanoą wieksze gospodarstwa a te małe kilkuchektarowe beda sie sukcesywnie wykruszać z rynku - nie wiem czy to dobrze czy źle - czas pokaze

 

a co do tego że "duzi nie mają podskakiwać" to po pierwsze nie tym tonem a po drugie to sam byłem świadkiem jak w naszej okolicy zbankrutowało gospodarstwo (były PGR) który gospodarował na blisko 3000ha (powód - właściciel chciał maksymalnie duzo wyciagnać przy jak najmniejszych inwestycjach)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
po pierwsze to jak tak sobie czytasz to zrozumienie tekstu tez by sie przydało - ja mówie o tym ze 99% naszego materiału siewnego trafia na polski rynek a ten 1% to jest eksport (przewaznie francja, niemcy) - i jakos dziwi mnie twoja wypowiedź że nuikt od nas nie kupi skoro sprzedaz oficjalnie zaczynamy za tydzień a lista nabywców jest już zamknięta z powodu braku towaru (wszystko na pniu poszło)

 

kpin z userów AF sobie nie urzadzam bo przekonałem się (po tych 10 miesiacach co jestem na forum) że spora ich część to ludzie którzy wykonuja swój zawód z pasja i niekoniecznie dla zysku - ludzie dla których rolnictwo to nie zawód a styl życia

 

a co do sytuacji w elewatroach to mnie to akurat za ta sytuacje nie wiń bo nie jestem ich włascicielem - a swoja droga to co sie dziwic elewatorom - była dobra cena to sprzedali zboze - na co mieli czekać ??

 

co do tego które gospodarstwa przetrwają to nie chce byc wróżka czy jasnowidzem - ale przewiduje taką sytuację że zostanoą wieksze gospodarstwa a te małe kilkuchektarowe beda sie sukcesywnie wykruszać z rynku - nie wiem czy to dobrze czy źle - czas pokaze

 

a co do tego że "duzi nie mają podskakiwać" to po pierwsze nie tym tonem a po drugie to sam byłem świadkiem jak w naszej okolicy zbankrutowało gospodarstwo (były PGR) który gospodarował na blisko 3000ha (powód - właściciel chciał maksymalnie duzo wyciagnać przy jak najmniejszych inwestycjach)

Jak już wspomniałeś jesteś tylko pracownikiem w wielkim gospodarstwie to co ty możesz wiedzieć o prowadzeniu i zarządzaniu

na swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no i co z tego ze jestem tylko pracownikiem ???

 

a o prowadzeniu gospodarstwa na swoim i o zarzadzaniu pewnie wiem więcej od ciebie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
no i co z tego ze jestem tylko pracownikiem ???

 

a o prowadzeniu gospodarstwa na swoim i o zarzadzaniu pewnie wiem więcej od ciebie

Wiedzieć a robić to tak jak dzień a noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@amnowak no to jak jesteś taki bystrzacha to się pochwal jak ci idzie w tym zarzadzaniu co - jakie masz duze to swoje gospodarstwo i jakie masz głowne kierunki produkcji - bo robic coś a nie wiedzieć dlaczego i po co to "jak dzień i noc"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

no wcale sie niedziwie bo ci co kupią to są zmuszeni kupic zboże dosiewu. Niechce sie z tobą kłucić ale poweiem ci wprost ty pracujesz a nie prowadzisz gospodarstwa i wiesz jaka jest różnica ty dostajesz wypłate co miesiąc my a my dostajemy ją jak coś sprzedamy a ostatnio bywa i tak ze praktycznie o zapłate za swoją robote możemy zapomnieć bo wszystko ładujemy w gospodarstwo aby utrzymać sie ponad wodą

 

marcin974 sie tu tak wypowiada

tak narzekamy na te unie ale z drugiej strony patrząc to ile nowych maszyn pojawiło sie na podwórkach rolników po wejściu do UE?? to chcę cie poinformowac ze na te maszyny większośc kredyt leci albo są na kreche brane z firm je produkujące bo niezapomnij ze kombajn za 300tysięcy to 150 ci unia da a drugie tyle sam spłacasz co robisz bierzesz kredyt a znam takiego co za 200tysięcy kupił ciągnik połowa mu unia dala drugą spłacał kredyt zostało mu dosłpłacenia 40 tys z tej kwoty podwineła mu sie noga przyszedł pan z banku rozpisał przetarg i ciągnik poszed za 40tys do brzega praktycznie rok stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

moze i dostaje wypłate co miesiąc - ale pomyśl sobie o tym że w rolnictwie gdzie by ono nie było to napracować się trzeba tak samo i efekt jest z tego marny - głownie chodzi mi o to że - zamiast pisać jak to wam jest źle w obecnej sytuacji to zastanówcie się jak tą sytuacje zmienić bo to bedzie dla was tylko z korzyścią

 

a wracając do unijnego dofinansowania to dziwię sie twojej wypowiedzi - wynika z niej że wolisz nie mieć nowej maszyny wcale niz jak ci się ktoś do niej dołoży - czy to ze twojemu znajomemu zlicytowali ciągnik to jest wina tego ze mu do niego unia dołożyła czy to ze popełnił jakis bład i "noga mu się podwinęła" - zarzadanie gospodarstwem jest jak rosyjska ruletka - ale właśnie wiedza (ja podobno tylko wiem a nie umiem w waszej opini) pomaga ograniczyć ryzyko "strzelenia sobie w łeb"

 

PS - a tak na marginesie to jak który chętny to ja z pocałowaniem w rekę zamienię z wami


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
moze i dostaje wypłate co miesiąc - ale pomyśl sobie o tym że w rolnictwie gdzie by ono nie było to napracować się trzeba tak samo i efekt jest z tego marny - głownie chodzi mi o to że - zamiast pisać jak to wam jest źle w obecnej sytuacji to zastanówcie się jak tą sytuacje zmienić bo to bedzie dla was tylko z korzyścią

 

a wracając do unijnego dofinansowania to dziwię sie twojej wypowiedzi - wynika z niej że wolisz nie mieć nowej maszyny wcale niz jak ci się ktoś do niej dołoży - czy to ze twojemu znajomemu zlicytowali ciągnik to jest wina tego ze mu do niego unia dołożyła czy to ze popełnił jakis bład i "noga mu się podwinęła" - zarzadanie gospodarstwem jest jak rosyjska ruletka - ale właśnie wiedza (ja podobno tylko wiem a nie umiem w waszej opini) pomaga ograniczyć ryzyko "strzelenia sobie w łeb"

 

PS - a tak na marginesie to jak który chętny to ja z pocałowaniem w rekę zamienię z wami

 

Znam kilka takich osób co pracują w pobliskim byłym PGR i tak samo by sie zamieniły. I wieże Ci bo w pracy to różnie bywa i na różnych ludzi natrafiasz. Jeżeli ktoś by mi zaproponował taką wymianę to za żadne skarby.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

więc sam widzisz że lepiej mieć mniej na swoim i nikt ci d... nie zawrac niż uzerac się codziennie z kimś innym o pierdoły - dzięki za poparcie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Rozumiem Ciebie bo kilka osób znam co w takiej robocie robią i jeszcze w ogrodnictwie (pokrewne) i widzę jak muszą użerać się z kierownikami (szefami). Np w pobliskim PGR pracownicy nie mają wolnego weekendu (nawet w zimie) lub poza sezonem. Muszą być w robocie i hu*. Nie ważne że jakieś naprawdę ważne święto gdzie większość odpoczywa a oni siedzą i pracują.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no wiemy wiemy - B) tylko to nie my zaczeliśmy "dryfować"

 

a wracając do tematu to blokady to nienajlepszy pomysł :D


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Dzisiaj był u nas gościu z paszą i mówił że 13lutego jakiś strajk ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1
Dzisiaj był u nas gościu z paszą i mówił że 13lutego jakiś strajk ma być

 

też o tym słyszałem... niby Warszawe rolnicy będą blokować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

może nie na temat ale jeśli zakłady mięsne sprowadzają wieprzowinę z zachodu to my zacznijmy sprowadzać nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Tylko ja się tak zastanawiam bo jeśli rolnicy (my) wyjadą na blokady to jak powyjeżdżają niektórzy JD Caseami i NH to potem społeczeństwo miastowych będzie miało pretensje że mamy tak mało mało zarabiamy że świnie tanie a w sklepach mięso drożeje (do nich nie dociera fakt że my nie ustalamy cen na "haku") ciągniki mamy zjebist* a powiemy że się nam źle powodzi.... I czy jest sens wyjeżdżać starymi URSUSami i Zetorami na droge bo powiedzą że się wcale nie rozwijamy....

Tak źle tak niedobrze.... :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Kiedyś słyszałem w telewizji (ja dla mnie) totalną bzdure: "teraz na blokadzie dróg nie zobaczymy starego poczciwego Ursusa i bron, tylko zachodnie samochody i ciągniki rolników". Jak to usłyszałem to myślałem , że mnie ch** strzeli. A później to mieszczuch ogląda i pier**li, że rolnicy to mają jak pączek w maśle bo ma dopłaty i wogóle... :angry: Tylko niech zważą na to, iż rolnik ma warsztat pracy pod chmurą, a nie tak jak mieszczuch pod dachem. Czy rolnikowi ktoś zapewnia warsztat pracy??? Rolnik żeby żyć musi się rozwijać bo inaczej zaginie... Ale mieszczch powie, że i tak wie swoje i wypnie się d*pą na rolnika... :D Sory, że troche OT zrobiłem...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie ma za co przepraszać - bo to prawda co napisałes

 

więc po co robić blokady które i tak skończą się na głupich komantarzach ze strony ludzi z miasta - nie lepiej załatwic to jakoś dyplomatycznie ???

 

a odnośnie "zapewniania warsztatu pracy" to nie do końca rozumiem o co ci chodzi - taka jest charakterystyka pracy w rolnictwie i nic tego nie zmieni - gdyby świnie kosztowały po 10 zł/kg to tak czy siak pola będą pod chmórką - i zeby było sprawiedliwie to nie wszyscy którzy pracują w miescie to pracuja pod dachem - pracownik wodociągów czy gazowni też nie ma lekko - pęknie rura w 20 stopniowym mrozie a on musi to naprawiać - to samo górnicy - osobiście za chiny ludowe bym pod ziemie nie zjechał - wiec moze nie potempiaj wszystkich którzy pracują w miastach bo niektórzy to mają nawet gorzej od rolnika

 

taka mała dygresja


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja o zadnym protescie ale jak ma byc to zjednoczmy sie i idzmy na ten protest bo ilesz mozna tak zyc ku..a okradaja nas w bialy dzien inikt nie nic nie robi i niech mi nikt zaraz nie pisze ze nic nie mozna zrrobic wszystko idzie do gory z cena paszy to jusz ochu,,li a jak przywiozł nawozy pytam sie co takie drogie a on zboze drogie to i nawozy moza byc drogie

CHŁOPY JEDNOCZMY SIŁY


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj