Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:57

Prawo jazdy "T" Ile razy to wałkować. Mając B +E możesz ciągnąć traktorem wszystko co mieści się w kategorii T.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 10:34
  •  

#1522 Share adam519

adam519

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 08:40

Prawo jazdy "T" Panowie mam takie pytanie mógł by mi ktoś opisać jak wygląda cała część praktyczna egzaminu na ciągnik?

#1523 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 13:02

Prawo jazdy "T" w tym temacie już było to opisywane wystarczy poszukać pozd.
AF - to Jest To:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share adam519

adam519

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:27

Prawo jazdy "T" no ale w tym temacie jest głównie więcej o niczym niż o prawo jeździe na T. Może by ktoś zebrał to w całość i napisał jak powinien wyglądać krok po kroku. Wydaje mi się że większości kolegów zdających będzie zadowolona.

#1525 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 16:26

Prawo jazdy "T" Ja zdawałem prawo jazdy ok rok temu więc wybaczcie mi jak coś ominę, ale egzamin wygląda tak:
1. wsiadasz do ciągnika z egzaminatorem, przedstawiasz się do kamery, losujesz zestaw pytań tzn to co masz pokazać np światła, klakson itp, oraz to co masz zrobić na placu ( tutaj są do wyboru chyba 2 zestawy jak się nie mylę, górka-parkowanie skośne lub parkowanie prostopadłe przodem i tyłem- losujesz 1 z tych dwóch zestawów),
2. rozłączasz zestaw - najpierw zabezpieczasz przyczepę (kliny, hamulec ręczny), odłączasz przewody- światła, przewód hamulcowy, wyciągasz zawleczkę i bolec. Przewody odwieszasz na wypustki na dyszlu przyczepy.
Pamiętaj o zaciągniętym hamulcu postojowym w ciągniku wtedy powietrze ci nie będzie uciekać- za to można oblać, i o zgaszonym ciągniku, nie możesz wychodzić z ciągnika jeżeli jest na chodzie- za to też można oblać
Odjeżdżasz ciągnikiem i ustawisz się równolegle do przyczepy.
3. Następnie sczepiasz zestaw, to samo co powyżej tylko w odwrotnej kolejności, masz chyba na całe zadanie rozczepiania i sczepiania 10min czasu jak się nie mylę,
4. Pokazujesz to co wcześniej wylosowałeś tzn światła, sygnał itp, może być u ciebie tak że będziesz to pokazywał przed procedurą rozłączania zestawu. To jest w zasadzie obojętne.
5. przygotowujesz się do jazdy po łuku, czyli ustawiasz lusterka, jeżeli jesteś gotowy dajesz znać egzaminatorowi, jazda po łuku jest obowiązkowa przodem i tyłem, na wykonanie zadania jest określony czas chyba 15 min,
6. po jeździe po łuku robisz górkę i parkowanie lub samo parkowanie zależy który zestaw wylosowałeś, tam nie ma określonego czasu, nie wolno wyjechać za lnie, uderzyć pachołka, trzeba się odpowiednio ustawić do parkowania, i robić parkowanie z używaniem kierunkowskazów tzn ustawiasz się do manewru, włączasz kierunkowskaz, wykonujesz manewr, tzn parkujesz wyłączasz kierunkowskaz, gdy zamierzasz już wyjeżdżać z "parkingu" włączasz ponownie kierunek, wyjeżdżasz wyłączasz,- myślę że nie zagmatwałem. Zresztą twój instruktor powinien ci zwrócić na to uwagę podczas szkolenia.
7.Jeżeli masz zdany plac wyjeżdżasz na miasto, jeżeli nie zdany możesz też wyjechać na miasto. Nie wiem jak u ciebie będzie ale u mnie egzaminator przed wyjazdem na miasto sprawdzał światła czy są w przyczepie, tzn ja włączałem a on krzyczał że są.
To nie jest częścią egzaminu,tylko dla bezpieczeństwa. Później jeździsz po mieście i wracasz na plac i tyle. Koniec egzaminu. Myślę, że napisałem to w miarę czytelnie. Szerokości życzę i powodzenia
p.s.
Z jaką przyczepą u was zdaje się egzamin, w układzie tandem czy zwykła dwuosiowa.

#1526 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 25 listopad 2011 - 19:01

Prawo jazdy "T" wie ktoś może czy mając kategorie C+E można się poruszać ciągnikiem z przyczepami?

#1527 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 19:54

Prawo jazdy "T" Można. C+E spełnia wymogi kat. T

#1528 Share Tom85

Tom85

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny Rolnicze (ZETOR)

Napisany 02 grudzień 2011 - 16:24

Prawo jazdy "T" Jak Zdasz C+E to T też masz w prawku. Mój kolega tak zdawał żeby kilka razy niezdawać najpierw B potem C+E i T samo doszło

Edytowany przez Tom85, 02 grudzień 2011 - 16:27.

#1529 Share buhaj1975

buhaj1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 14:59

Prawo jazdy "T" Ja także zdałem egzamin za pierwszym razem. Po jeździe na mieście bałem się, że mnie obleje bo zapominałem wyłączać migaczy ale wynik pozytywny.

Musiałem pokazać klakson i światła pozycyjne, na placu manewrowym oczywiście fajka no i parkowanie prostopadłe tyłem i parkowanie skośne.

Przed egzaminem miałem obawy co do fajki, gdyż nie wychodziła mi zbyt dobrze, ale udało się i jestem zadowolony ;)

#1530 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 grudzień 2011 - 15:12

Prawo jazdy "T" Masz na myśli łuk czy co innego? :huh:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:57

Prawo jazdy "T" ja robiłem na T dwa miesiące temu zdałem za pierwszym razem wylosowałem garaż przodem i tyłem spr.stanu oleju i ruszanie ze wzniesienia .
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

#1532 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 11 grudzień 2011 - 22:24

Prawo jazdy "T" Ja zdałem dopiero za czwartym razem. :lol:

#1533 Share szybkitosiek95

szybkitosiek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 12 grudzień 2011 - 08:23

Prawo jazdy "T" a zdawałem kilka dni temu . łuk i parkowanie ok ale na górce ciągnik stanął mi dęba . egzaminator zaczął się śmiac że zaraz zrobilibyśmy stójkę . zdałem za pierwszym razem

#1534 Share Krzysiek7211

Krzysiek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Gry

Napisany 16 grudzień 2011 - 14:24

Prawo jazdy "T" Panowie szukam nauki jazdy kat zachodniopomorskie najlepiej blisko od choszczna

Jestem młodym zaczynającym rolnikiem i prowadzę gospodarstwo rolne po dziadkach o powierzchni 10 ha które mam zamiar powiekszyć :)

#1535 Share LoniczekR

LoniczekR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:21

Prawo jazdy "T" Witam, czy to co mówili w telewizji i radiu, że jednak zmiany w egzaminie na prawko zostaną przełożone na 2013r.? Mam nadzieję, że tak, bo chciałbym załapac się na starych warunkach.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/46830-moj-ciagnik-sam/

#1536 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:33

Prawo jazdy "T" tak, to juz potwierdzone. Prezydent musi teraz odkrecic ustawe ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1537 Share LoniczekR

LoniczekR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:22

Prawo jazdy "T" Uff to mi ulżyło. Mam jeszcze pare pytań ile aktualnie mniej/więcej kosztuje kurs na prawko T na podkarpaciu (najlepiej Łańcut/Rzeszów) mogą byc też inne miejscowości. Jak wygląda egzamin praktyczny?

#1538 Share rafcio515c

rafcio515c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:10

Prawo jazdy "T" Witam. Mam pytanie czy mozna zrobic prawko kat.B i T jednoczesnie tnz. zdajac jeden egzamin teoretyczny a pozniej zdac praktyczny kat.B i T??
Poniewaz moj brat w tym roku bedzie robic prawko i czy jest takie cos mozliwe?????

#1539 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:24

Prawo jazdy "T" Panowie mam 17 lat i chce zdac prawko kat T, ponieważ 18 lat koncze 3 stycznia 2013 a jak kazdy wie wtedy juz beda nowe przepisy,I tu mam pytanie czy jesli w 2012 zdam prawko na ciagnik to zdajac w 2013 prawko kat B to bede musiał zdawac wszystko od nowa czy tylko bede musiał zaliczyc jazde,lub teorie? Czy może wszystko bede musial zaliczać od nowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:32

Prawo jazdy "T" Można testy jednocześnie, wtedy jest aby połowę pytań z kat.t.
Na obie kategorie są inne pytania, więc jak myślisz że ominiesz zdawanie teori i praktyki? Jedynie chyba jak być teraz zrobił na b1 to musiał byś aby zaliczyć jazdy a pytań już nie(jakos tak) :D

Dodaj odpowiedź