Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2921 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 maj 2013 - 11:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie trzeba być w krus aby korzystać z mgr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 11:32
  •  

#2922 Share lucjano

lucjano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 maj 2013 - 07:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy mam pytanko odnośnie tablicy informacyjnej.
Mój cel operacji(paragraf 3, pkt 2 umowy):
"Celem realizowanego przedsięwzięcia jest uruchomienie pozarolniczej działalności gospodarczej dotyczącej świadczenia usług na rzecz gospodarstw rolnych, co wpłynie na na wzrost dochodów inwestora"

Jak myślicie na tablicę wrzucić cały ten tekst? Jak dla mnie to ten pogrubiony by lepiej wyglądał?
Jak to jest u Was?

#2923 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2013 - 09:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja mam tak: Europejski Fundusz na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa Inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt pn.: Wzrost dochodu z działalności pozarolniczej objętej wsparciem poprzez uruchomienie działalności.
Współfinansowany ze środków UE w ramach działania Różnicowanie w kierunku działalności pozarolniczej PROW na lata 2007-2013.
Mnie to facet, który wyrabia takie tablice sam spisał z umowy co musi być napisane na tej tablicy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2924 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:13

Jak myślicie na tablicę wrzucić cały ten tekst?

dokładnie, na tablicy musi być wskazany cel jednobrzmiąco z zapisami na umowie

#2925 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:22

lekki, prowadzisz EŚT oraz KPiR i to wszystko

W tym tyg rejestruje działalność, na ryczałt oczywiście. I tu rodzą się takie pytania.
VAT - wszystko do działalności i do gospodarstwa w rozliczeniu miesięcznym (bo tak składam deklarację) wpisujemy w jedną deklarację?
Aby dostać zwrot podatku należnego trzeba wykazać sprzedaż, czy aby dostać zwrot vat-u z działalności to muszę wykazać wykonanie usługi czy też może być jakaś inna sprzedaż?
Podatek dochodowy (ryczałt od przychodów) - chcę to rozliczać kwartalnie, byłem dziś w US i niby można ale coś tam kręcili. Pytanie, można vat rozliczać miesięcznie a dochodówkę kwartalnie?
Podatek dochodowy ze stawką 8,5 % od usług samemu się wylicza i wpłaca (np. kwartalnie) do US, czy robi się coś w rodzaju deklaracji jakiejś, czy też tylko się wylicza wpłaca i koniec zabawy. A na koniec roku rozliczeniowego PIT - 28.
Trzeba prowadzić tylko ewidencję przychodów ?
Ewidencję środków trwałych do gospodarstwa musi być oddzielna i do działalności oddzielna?
Jaka jest stawka VAT-u na usługi w rolnictwie ?
Czy usługi w rolnictwie wszystkie są traktowane tak samo: orka, kombajnowanie, sianie itd ?
Kod PKD to 01.61.Z
@kissmy. masz skrzynkę zapchaną.

#2926 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej vat traktuje się łącznie (gospodarstwo + działalność), sprzedaż może być dowolna, składa się jedną deklarację vat, EŚT najlepiej jest prowadzić dwie

na ryczałcie się nie znam, stawka vat dla kodu 01.61.Z to 8% dla wszystkich usług w ramach tego kodu

#2927 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 08 maj 2013 - 18:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie, czy na różnicowanie mogę kupić używany do 5 lat tak jak jest w przypadku modernizacji?

#2928 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 08 maj 2013 - 18:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie - tylko nowe

#2929 Share lucjano

lucjano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 maj 2013 - 17:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy kilka pytań do Wniosku o płatność, a dokładniej do załączników:
Czy należy dołączać:
1. dowód rejestracyjny (w przypadku zakupu ciągnika) pkt 8 str. 8 wniosku o płatność?
2. pkt 15 str 9 "Informacja dotycząca parametrów zakupionej maszyny/urządzenia"?
3. pkt 18 str 9 "Oświadczenie o wyodrębnieniu osobnych kont..." dla działalności jest oddzielne konto czyli to oświadczenie musi być?
4. pkt 19 str 9 "Zestawienie faktur...., gdy na podstawie odrębnych przepisów Beneficjent nie jest obowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych-oryginał", o co w tym chodzi nie wystarczy to zestawienie faktur z punktu IV str 4 wniosku?

#2930 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 12 maj 2013 - 20:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 1,2, 4 tak;
3 nie;

zestawienie faktur to właśnie ta tabela i sprawdzają to w czasie kontroli, więc należy ją przechowywać razem z fakturą, aby nie było problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2931 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 maj 2013 - 20:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam takie pytanie. Jakie dane do faktury są potrzebne (dane nabywcy),
Nazwa firmy
Imię i nazwisko
NIP
Adres też jest potrzebny ??

#2932 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 19 maj 2013 - 21:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam takie pytanko zlozylismy już wszystkie papierki o zwrot i mija miesiąc i niema kontroli .Ile oni maja czasu na kontrole i wyplate pieniędzy??

#2933 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 maj 2013 - 18:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej teoretycznie 3 miesiące, u mnie kontrole zawsze przedłużały termin do co najmniej 4 miesięcy, także nie ma reguły

Mam takie pytanie. Jakie dane do faktury są potrzebne (dane nabywcy),
Nazwa firmy
Imię i nazwisko
NIP
Adres też jest potrzebny ??

im więcej danych tym bezpieczniej, dopytaj w swoim bwi

#2934 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, ja z pewnie dla większości banalnym pytaniem. Otóż dopiero zaczynam realizację "Różnicowanie.." od maja jestem vatowcem i mam pytanie, bo jestem zdezorientowany, czy mam za usługi wystawiać faktury vat, czy prowdzić tylko ewidencję usług wykonanych zakupionym sprzętem. W ARiMR mówią faktury, księgowa książkę usług, w US powiedzieli mi, że nie bardzo wiedzą, musielby dokładnie poczytać wytyczne w tej kwesti...kissmy pomożesz?

#2935 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tak za usługi wystawiasz faktury vat (usługi 8%). Czy na wszystko będziesz wystawiać faktury, od ciebie zależy. Ewidencję od strony vat-u prowadzisz, ewidencję nabycia towarów i usług. A od dochodówki zgodnie z wybraną formą opodatkowania.

#2936 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzięki SOKAN :)

#2937 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy a jakiej kwoty nie należy przekroczyć żeby czasami z Krusu nie przejsc na zus prowadzac dzialalność pozarolniczą? cos tu wyczytalem ze 2929zł tylko nie wiem czy to jest na rok czy na miesiac.....

#2938 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej na rok właśnie :( 3tys coś tam jest
a jest jakaś mozliwość zeby przekroczyć i zostać na Krusie?

#2939 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2013 - 13:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kwota podatku należnego od przychodu z prowadzonej działalności nie może przekroczyć 3011 zł (kwota graniczna) za 2012 rok (art. 5a ust.4, 6,8 o ubezpieczeniu społecznym rolników z dn. 20 XII 1990 r.). Jeszcze pytanko: dlaczego taki rolnik ma obowiązek zapłacić należny podatek dochodowy za 2013 r. w terminie do 31.05.2014 a nie jak "wszyscy" do końca kwietnia? Przekroczyć i zostać w krus - impossible

Edytowany przez leghorn, 30 maj 2013 - 13:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2940 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 30 maj 2013 - 17:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Aha czyli suma tego vatu z wszystkich faktur z calego roku bo ja juz myslalem ze wartosc brutto wszystkich faktur nie moze przekroczyc tej kwoty...