Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz Czołowy TUR 3B

174 odpowiedzi na ten temat

#81 Share RaxPL

RaxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 21:00

Ładowacz Czołowy TUR 3B

A ja od razu założyłem wzmacnianą :D
Dzisiaj ułożyłem 3 bele słomy w pionie (na stojąco) turem 3b - sam się zdziwiłem :D

chwytakiem czy widłami lub krokodylem-i którego masz tego starszego czy nowego z euroramką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz Czołowy TUR 3B Dzisiaj, 17:15
  •  

#82 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 21:02

Ładowacz Czołowy TUR 3B Chwytakiem :D mam tego starszego :D :D

#83 Share RaxPL

RaxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 12:51

Ładowacz Czołowy TUR 3B a możesz mi powiedzieć który waż masz podłaczony do tylnego wyjścia oleju z ciągnika a który na powrót -wyjścia są z dwóch stron rozdzielacza -jedne z prawej drugie z lewej nie wiem gdzie które podłączyć-a może to nie ma znaczenia-jak ktoś wie niech odpisze

#84 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 08:36

Ładowacz Czołowy TUR 3B A krokodyl przy takim małym ładowaczu to dobra sprawa czy jednak już za dużo bajerów?
Warto dopłacać?
Jest duża różnica w ładowaniu obornika?

#85 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 18 lipiec 2009 - 09:34

Ładowacz Czołowy TUR 3B Przy oborniku na pewno jest dużo lepiej

#86 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 16:23

Ładowacz Czołowy TUR 3B No i nadal mam konflikt z ojcem bo ja jestem za 3B z euroramką, krokodylem i szeroką łyżką [o joy'u mu wogóle nie mówie <_<] a tato jest za 3 sekcyjnym jakimś rzemieśliczym z Śmigla za 7700zł.
Ma osobiście mam uprzedzenie przed rzemieśliczymi maszynami a o częściach nie wspomne.
Hydramet ma doświadczenie, reputacje i certyfikaty na wyroby, a na takiego z garażu to nie wiem czy chociaż gwarancje dostanę ;)
I potem nie daj Boże coś by się miało stać z takim ładowaczem z garażu i kasa pójdzie w błoto bo ramy się nie naprawi tylko trzeba będzie kupić nowy.
Znalazłem ofertę na 3B z krokodylem i łyżką 1.2m za 9300 brutto w Jan-Pol'u [transport 200zł], 9800 brutto w Roltechu [transport 100zł], Agromarket Jaryszki, Agroma Poznań i Elid Gutowo Wielkie mają po cenach producenta [czyli ok. 12,5tys brutto] więc różnica jest znaczna a transport za free <_<

Jak wygląda postępowanie gwarancyjne w przypadku gdybym kupił Hydrameta w firmie co ma siedzibę nawet 300km odemnie?
Sprawy załatwia się wysyłkowo u producenta czy raczyć trzeba będzie czekać na serwis od sprzedawcy?

#87 Share RaxPL

RaxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 20:11

Ładowacz Czołowy TUR 3B

No i nadal mam konflikt z ojcem bo ja jestem za 3B z euroramką, krokodylem i szeroką łyżką [o joy'u mu wogóle nie mówie :huh:] a tato jest za 3 sekcyjnym jakimś rzemieśliczym z Śmigla za 7700zł.
Ma osobiście mam uprzedzenie przed rzemieśliczymi maszynami a o częściach nie wspomne.
Hydramet ma doświadczenie, reputacje i certyfikaty na wyroby, a na takiego z garażu to nie wiem czy chociaż gwarancje dostanę :(
I potem nie daj Boże coś by się miało stać z takim ładowaczem z garażu i kasa pójdzie w błoto bo ramy się nie naprawi tylko trzeba będzie kupić nowy.
Znalazłem ofertę na 3B z krokodylem i łyżką 1.2m za 9300 brutto w Jan-Pol'u [transport 200zł], 9800 brutto w Roltechu [transport 100zł], Agromarket Jaryszki, Agroma Poznań i Elid Gutowo Wielkie mają po cenach producenta [czyli ok. 12,5tys brutto] więc różnica jest znaczna a transport za free :rolleyes:

Jak wygląda postępowanie gwarancyjne w przypadku gdybym kupił Hydrameta w firmie co ma siedzibę nawet 300km odemnie?
Sprawy załatwia się wysyłkowo u producenta czy raczyć trzeba będzie czekać na serwis od sprzedawcy?

Ja kupiłem niedawno w Roltechu [łyżka chwytak widły i euroramka] tura 3b i gdy przywieżli mi go w nocy nie sprawdziłem wszystkich węży-i okazało się że brak jest weży do trzeciej sekcji do chwytaka .Myślałem że to już klapa-chłopcy zrobili mnie w konia ale nic na drugi dzień z rana-dzwonię do nich- i co ja słyszę zaszła pomyłka węże będą pocztą wysłane jeszcze dzisiaj-minęły dwa dni i listonosz dzwiga pakę-w środku cały zestaw do 3 sekci łacznie z szybkozłączkami.Polecam tą firmę i myślę że z ewentualną gwarancją nie bedzie najmiejszego problemu.I chciałem dodać dzwiga 500-550 kg bele na starej pompie i rozdzielaczu-[nie żadnej wzmacnianej]bez najmiejszego problemu skręca się z belą też całkiem dobrze bez wspomagania-jak odczepi się z euroramki narzędzie robocze to zakręci z opuszczonym nawet na ciasnym podwórzu.Pozdro

#88 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:19

Ładowacz Czołowy TUR 3B Dałem dzisiaj zapytanie o ten ładowacz w Jan-Pol'u z moim wyposażeniem [łycha 1,5m, krokodyl, joystick] i czekam na wycenę :rolleyes:
Dzisiaj oglądałem ten ładowacz w Jaryszkach i spodobał mi się :huh:
Euroramka to bajer po prostu, zabezpieczenie zamyka się lekko jednym palcem- dla porównania stał obok ładowacz POM Mrągowo TUR 6 i jak sprawdzałem z tatą to zabezpieczenie euroramki sprawiało problemy, dźwignia stawiała duży opór :(

#89 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:33

Ładowacz Czołowy TUR 3B Jak sprzedamy c-360 to chyba będzie trzeba pomyśleć o euroramce, bo bez euroramki zmiana narzędzi to prawdziwa męka :huh: potrzeba conajmniej 2 osób i też cięzko szczególnie chwytak i łyche :(
Ile moze taka euroramka kosztować ? Pisałem do Giżycka i nie odpisali :rolleyes:

#90 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 16:14

Ładowacz Czołowy TUR 3B Bo ja wiem, 500zł?
Szukałem w cennikach ale wyszczególnionego tego nie mam żeby kupić osobno.
Trzeba by zamawiać jako część zamienną.
I do łyżek musisz wtedy wspawać haki euro, z tego co widziałem to hak i oczko blokujące są do jednego kawałka blachy wspawane i to jest przyspawane do łyżki, wideł i takie coś widziałem chyba w katalogu granitu albo sparexu do kupienia.

Edit I:
W katalogu granit widziałem euroramkę za 1200zł a haki euro z zabezpieczeniami to ok. 250zł komplet.

Edit II:
Dzisiaj zamówiłem 3B z szerszą łyżką, krokodylem i przeciwwagą na rozdzielaczu.
Brałem w Roltech'u bo Jan-Pol powiedział mi 9300zł brutto ale bez osprzętu :rolleyes:
Do końca następnego tygodnia ma być, mam nadzieję że nie będę żałował :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 22 lipiec 2009 - 16:32

Ładowacz Czołowy TUR 3B To ile Cię wyszedł z wyposażeniem ?

#92 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 16:39

Ładowacz Czołowy TUR 3B Standardowo jest 9800zł + 200zł za szerszą łyżkę [150cm] + 200zł za przeciwwagę + 100zł transport czyli 10 300zł brutto.

#93 Share RaxPL

RaxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 17:11

Ładowacz Czołowy TUR 3B

Standardowo jest 9800zł + 200zł za szerszą łyżkę [150cm] + 200zł za przeciwwagę + 100zł transport czyli 10 300zł brutto.

a do czego Ci ta przeciwwaga- dzwiga wszystko bez żadnej przeciwwagi- a sprzęt jest naprawdę super sąsiedzi przychodzą co mają tury 2 i inne i mówią że w tym 3b wszystko ma ręce i nogi znaczy budowa zawieszenia i jego samego starannie przemyślana jest- ja zamiast krokodyla wziałem same widły czopy już są wystarczy siłownik trochę blachy i 5 zębów i jest krokodyl duuużżżo taniej niż ich orginalny-tylko trzeba patrzeć na siłownik żeby miał duży skok żeby się dobrze widły górne otwierały

#94 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 17:28

Ładowacz Czołowy TUR 3B Chciałem przeciwwagę bo będzie od do MF 255, a ten ciągnik będzie nieco krótszy i nie mam obciążników z tyłu.
Stabilniejszy będzie i będzie miał większą siłę uciągu w gorszym terenie :rolleyes:
A co do krokodyla to powiem tak, że będzie w sumie mi on potrzebny od zaraz i nie mam czasu ani zaplecza żeby się bawić w dorabianie ramek :huh:

W Roltech'u powiedzieli mi że on ma 850kg udźwigu a wszędzie podają 700 :( ważne że będzie wystarczający :)

A i jeszcze muszę felgi od rozrzutnika zawieść do ślusarza żeby mi je dorobił do piasty w MF'ie :) bo mam całe koła 11.0/80-15.3 i szkoda żeby leżały nieużywane :)

#95 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 18:30

Ładowacz Czołowy TUR 3B Mój też ma 850kg. udzwigu :rolleyes:
A co do skrzynki to bardzo się przydaje, bez skrzynki z belą sianokiszonki nie cofniesz do tyłu pod lekką górke :(
Ja do swojej włożyłem pare dużych kamieni i troche deszczu napadało to jest wystarczająco cięzka, piach woziłem ze skrzynką, to było lepiej nabierać i stabilnie się jechało a bez skrzynki to cięzko nabrać i w czasie jazdy tyłek troche lata :huh:

#96 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 14:03

Ładowacz Czołowy TUR 3B Odświezam temat :(
http://agrovideo.pl/...deo/344/Tur_3B/ - czy tak powinno być ? jak rozwiązać ten problem ? jak wioze bele to często chwytak się tak przechyla i bela się wyślizguje :)

#97 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 16:26

Ładowacz Czołowy TUR 3B Z tego co wiem to jutro mają wpaść do mnie z tym ładowaczem [3 tygodniej później niż na początku miało być :D ale cóż :D ].

Czym najlepiej zasypać przeciwwagę?
Zasypywać ją do pełna?

#98 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 21:14

Ładowacz Czołowy TUR 3B Ja do skrzynki wrzuciłem pare "dużych" kamieni i to wystarcza :D

#99 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 22:05

Ładowacz Czołowy TUR 3B W sumie zrobiłem dzisiaj to samo, tylko jeszcze w wolne miejsca nasypałem ziemi.

Co do tego problemu z łyżką co pisałem Ci na PW to była wina hydrauliki ciągnika, dzisiaj trochę mi świrowała ale jest już ok :D
Z pełnym krokodylem nie ma problemu.
Co do kręcenia kołami to nie jest to samo jak na pusto :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 10:54

Ładowacz Czołowy TUR 3B witam
co myslicie o tym ladowczu http://allegro.pl/it...60_c330_mf.html ....na zdjeciu jest 2 sekcyjny ale ja jestem zainteresowany 3 sekcyjnym tyle ze od tego samego goscia wiec konstrukcja jest taka sama...TUR ma wspolpracowac z c360

czekam na odpowiedzi

POZDROWIENIA