Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drenaż

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 maj 2011 - 18:32

Drenaż No ja słyszałem że nawet się załapiesz na nowych działkach na drenację. :D Nawet ponoć na Parcewie na nowo drenację mają robić bo zbierali podpisy. Dla mnie to trochę nie do uwierzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drenaż Dzisiaj, 13:15
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2011 - 18:40

Drenaż Na Parcewie Pan B. sam sobie robił drenację i może ludzie pozazdrościli, że teraz takie rarytasy będą mieli :P

#43 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 05 maj 2011 - 18:55

Drenaż W tym roku też sam dodałem kilka rowków bo były zbyt rzadko gość wykopał mi to małą koparka potem wypoziomowałem by był spad i położyłem rurki na to słoma i zasypane ziemią większość ziemi przedrenowałem przed laty a to co połorzyła spółka w tym roku naprawiałem bo założyli nowe dreny a by podłączyć stare które poprzerywali zapomnieli ale to pola po błych PGR-ach więdz nikt nie pilnował jak drenowali.

#44 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:04

Drenaż

Na Parcewie Pan B. sam sobie robił drenację i może ludzie pozazdrościli, że teraz takie rarytasy będą mieli :P

No mi tez się nie wierzy w dzisiejszych czasach, ale plotki takowe chodzą.

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2011 - 19:07

Drenaż jakie u was rury do drenowania kładą? tak z ciekawości zapytam przy okazji :)

#46 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:15

Drenaż

No mi tez się nie wierzy w dzisiejszych czasach, ale plotki takowe chodzą.

Okazuje się że UG nic o tym nie wie, więc może to być bujda na krótkich nogach. Mogliby chociaż same rowy melioracyjne porobić :D

#47 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 maj 2011 - 06:16

Drenaż hahah :lol: cwaniak.

#48 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 06 maj 2011 - 06:39

Drenaż U mnie jest jeszcze poniemiecka drynarka. Ma pewnie z 70 lat i nie ma z nią najmniejszych problemów. Oprócz dryn bardzo istotną sprawą są drożne rowy i przepusty na tych rowach. Jak nie ma dobrego odpływu to żadna drynarka nie pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 maj 2011 - 06:40

Drenaż a koledzy powiedzcie mi jak możecie czy funkcjonują u was spółki wodne.? i jakie macie opłat i za co oni są odpowiedzialni.? bo u nas zrobiła się zadyma z tego powodu bo jak przychodzą mocne deszcze o występują podopienia i jest problem, a co za tym idzie jest problem na polach.?

#50 Share falgard

falgard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 14:26

Drenaż Witam serdecznie!

Pozwólcie, że przyłącze się do dyskusji dotyczącej drenażu pól, gdyż stoję właśnie przed sporą (jak na moja kieszeń) inwestycją i zastanawiam się czy gra jest warta świeczki. Otóż mam do dyspozycji kawałek nieużytków (działka o powierzchni 5 ha, mniej wiecej 200x250 m) zlokalizowanych na terenie podmokłym (kiedyś to chyba była łąka, ale teraz to rośnie tam tylko tatarak i jakieś krzaki) w dodatku z tego co wiem to część działki stanowi torfowisko. Ogólnie wygląda to tak, że nie da się tam niczym konwencjonalnym (bez gąsienic lub bardzo szeroki kół) wjechać, a hodowla czegokolwiek na tym terenie to jest też raczej niemożliwa. Kiedyś w zamierzchłych czas (chyba w okresie powojennym) próbowano meliorować te tereny, ale skończyło się na wykopaniu kilku rowów, które w tej chwili są w większości pozarastane. Chciałbym coś zrobić z tą ziemią i uczynić ją w jakimś stopniu zdatną do użytku, w związku z tym mam do was kilka pytań.

1. Czy wykonanie rowów melioracyjnych i drenażu na takim terenie ma w ogóle sens, tzn. czy da się taki teren osuszyć?
2. Jeżeli można ten teren osuszyć to ile metrów rur drenarskich bym potrzebował (i jakiej średnicy)? Sądząc z tego co wyczytałem we wcześniejszych postach to taką rurę musiałbym położyć mniej więcej co 10 m to daje mi ok. 5000 mb rury drenarskiej, proszę mnie poprawić jeżeli się mylę?
3. Jakiego typu firmy zajmują się wykonywaniem tego typu prac, bo ja w mojej okolicy nigdy nie słyszałem żeby ktoś wykonywał drenaż pól i nie orientuję się od czego mogę zacząć szukać tego typu firm?
4. Czy na wykonanie tego typu prac będą musiał zabiegać o jakieś pozwolenia, niby jest to teren prywatny o przeznaczeniu rolnym i nie leży na obszarze Natura 2000, ale jak mi znajdą tam jakiegoś "ptaka trzmielojada" to mogę mieć jakieś problemy?
5. Jeżeli uważacie, że tego terenu nie da się osuszyć, to co innego można z nim zrobić, tzn. co można na nim uprawiać tudzież hodować (tylko proszę nie piszcie mi że ryż :) bo to chyba nie ten klimat)? A może by tam zasadzić jakiś las?

Dodam jeszcze że teren jest raczej równy (bez większych wzniesień), chociaż nieopodal znajdują się mniejsze lub większe pagórki, ale sama działka jest równa. Działka jest zlokalizowana w północno wschodniej Polsce, na Białostocczyźnie, jakieś 3-4 km od granicy z Białorusią.

Z góry dziękuje za pomoc z tym przypadkiem i serdecznie pozdrawiam.

Edytowany przez falgard, 07 czerwiec 2011 - 14:32.

#51 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 lipiec 2011 - 19:15

Drenaż U mnie w okolicy jest firma która drenuje pola nie wiem skąd ale słyszałem to biorą 9 zł/m ale co i jak to nie wiem... Ja mam na sprzedanie rurki ceramiczne jeśli ktoś jest zainteresowany pisać na Priv. Leżą u mnie bo kiedyś było za dużo nakupowane... Leżą sobie spokojnie pod dachem będzie tego około 5tys takich rurek.

#52 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 październik 2011 - 10:06

Drenaż
Ciekawy sprzęt do kopania rowków powierzchniowych - widzieliście kiedyś coś takiego?

#53 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 październik 2011 - 12:39

Drenaż My sami robimy drenarke naszych pól. Konsekwentnie co roku przeznaczamy 5000 pln na wynajecie koparki i zakup rur. Jednak jak kolega wyzej zaznaczył najwazniejsze sa drozne rowy i przepusty pod drogami o ktore nikt nie dba od 20 lat i ktore samemu trzeba odkopywac i samemu dbac o ich droznosc choc sa wlasnoscia gminy lub powiatu.

#54 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:04

Drenaż To konsekwentnie co rok mniej drenujecie (podwyżki cen), to tak jak tankowanie za 50 zł.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#55 Share homar57

homar57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:46

Drenaż Hej:)
Powiem Wam tak jak nie znacie tematu to nie piszcie głupstw.
Czytając Wasze wypowiedzi i wprowadzając je w życie można tylko narobić sobie kłopotów.
Lepiej spytajcie fachowca-melioranta, który tysiące hektarów pól zdrenował- kontakt:668379270
Gorąco polecam.
Wszystkiego dobrego w NOWYM 2012 ROKU :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 07:59

Drenaż Panie fachowcu, a ile za metr i czym?