Skocz do zawartości
Sztuk

Zetor 7745 problem z biegami (sprzeglem)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Sztuk    3

Witam od niedawna mam problem z moim zetorem a dokładnie ze sprzęgłem.. Zetor nie wysprzegla to znaczy wciskam sprzęgło i biegi wchodzą ze zgrzytem 2 sekundowy ( bywa różnie). Zacząłem od odpowietrzania układu ale to nic nie pomoglo.. Stwierdziliśmy ze znajomymi ze to pewnie pompka przy pedale sprzęgła i sie zabrałem za jego wymianę.. Powiem ze bardzo słabe dojście i sporo roboty. Odpowietrzyliśmy układ i wszystko ok działa.. Niestety nie na długo po jakiś 6 godzinach przy oborniku i ogólnej jeździe problem powrócił.. Ponowne odpowietrzenie układu nic nie pomogło. Dodam jeszcze najważniejsza kwestie ze podczas 2-3 wciśnięciach sprzęgła ( tak jakby napompowaniu) biegi wchodzą bez najmniejszego problemu... Czyżby znow ta pompka? A moze zły plyn. Co moze byc przyczyna tak szybkiego zużycia pompki. Leje dot4. Proszę o pomoc... Pompka oryginalna zetoroska...  Prosze o pomoc i z góry dziękuje..

Wiadomość z agroFakt.pl

Luki66    4

Mechanikiem nie jestem ale z tego co się nauczyłem w szkole to może być kilka przyczyn :
zbyt duży skok jałowy pedału sprzęgła, uszkodzenie mechanizmu wyłączającego,zakleszczenie tarczy sprzęgła na wielowypuście, zwichrowanie tarczy, obluzowanie nitów lub pęknięcie okładzin. Oczywiście jeśli się mylę to mnie poprawcie.

kitowiak    321

moim zdanie przyczyną jest popychacz sprzęgła albo wysprzeglik, ale też może byc ze łopatki dociskowe odpowiednio nie cofają sie... A sprzęgło teraz robiłeś ? Bo u siebie w szkole podobne objawy był bo odwrotnie sprzęgło założyliśmy :P

szeik812    25

wymienić trzeba wysprzeglik ( mały koszt więc myślę że warto) posprawdzac przewody! a na końcu dokładnie wymienić płyn hamulcowy czyszczący tym cały układ :) jeśli nie pomoże (a powinno bo miałem taki ciągnik w turze i zawsze z tym walczyłem) szukać przyczyny głębiej :)

Sztuk    3

Czyli znow wymienic ten wysprzeglik? Ale jaka moze byc przyczyna tak szybkiego zuzycia? Kilka godzin pracy. A jak wyczyscic i przewody? Jaki zalać płyn? Moze to jego wina? Najgorsze ze to sa takie same objawy jak przed wymianą... Wymiana pomogla i dalej to samo...

Co do wczesniejszych pytan to nie wymienialem sprzeglA. Kiedys zdarzylo sie pare razy przypalic...

Popychacz sprzegla wymieniony rok temu a jego objawem bylo spadajace sprzeglo..

jacus    100

jak znowu mozesz wymienic wysprzeglik jesli wymieniles pompke sprzeglowa -to dwie rozne sprawy, jesli odpowietrzales pompke to musiales odkrecic" zaworek' na wysprzegliku .

czesci teraz kiepskie ale pompka powina wiecej wytrzymac, jeden niech nacisnie pedal a drugi niech patrzy czy wysprzeglik dziala- na zakup nowych czesci to zawsze jest czas...

wymiana pompki to latwizna - bez odkrecania maski mozna spokojnie to zrobic, troche wprawy i sprytu.

seweryn20    582

Nad wysprzęglikiem też bym się zastanowił. Jeśli nie cieknie i nie złapało tłoczka to jakiego wy w nim zużycia szukacie?

Pompkę sprawdź czy trzpień nie uciska na tłoczek i czy sam tłoczek cofa się aż do segera.. Teraz takie dziadostwo robią że się w głowie nie mieści i nie ważne kto to zrobił i gdzie kupione. Pompka oryginalna kupiona w czechach jedna wytrzymała trzy miesiące i starł się pierwszy kwadratowy oring na tłoczku a druga chodzi drugi rok. Totolotek.

Sztuk    3

Najgorzej jest znow isc w koszty. Mowicie o wysprzegliku a objaw taki sam jak przy pompce... W sumie nie wiem co robic..

krzysztofz14    14

Zdejmij skrzynkę akumulatora ,tam jest pokrywka i można sprawdzić stan dzwigienek.Za jazdę odpowiadają trzy z sześciu.Może jedna jest opuszczona ,tam pękają wkładki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukas435
      Witam wszystkich kolegów. Ostatnimi czasy z różnych źródeł słyszałem że zmieniając jeden lub dwa tryby w skrzyni biegów zetora 5245 można zwiększyć jego prędkość odpowiednio na wszystkich biegach.
      Próbowałem znależdz jakieś informacje w internecie ale jak dotąd znalazłem 2 możliwości a mianowicie:
      1. wymiana kół na większe,
      2. zamiana trybów 4 i 5 biegu co wiąże się z tym że nie zawsze ciągnik pociągnie obciążenie ze względu na zbyt duży przeskok.
      Żadna z tych metod nie jest zadawalająca czy istnieją jakieś inne sposoby np. tak jak pisałem wymiana trubów na wałku wejściowym do skrzyni lub coś podobnego?
      Zachęcam do dyskusji na ten temat i myślę że wielu z nas skorzysta z tych informacji.
    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez darkoe
      Witam.
      Ostatnio mam problem z reduktorem. Chodzi o to że czasami ciężko jest przełączyć z szosowych na polowe i odwrotnie. Mam wrażenie jakby coś blokowało. Pisze czasami ponieważ nieraz idzie swobodnie przełączyć. Zwłaszcza jak jest wyłączony napęd. Wie ktoś co może być przyczyną? Dodam że mam sciagnietą pokrywe od biegów ponieważ ostatnio czesto używałem reduktora bo wyciągaliśmy olszyny no i stało się nieszczęście i ułamała mi się gałka od reduktora.
    • Przez adrian7211
      Witam.Czy posiada ktoś w tym modelu zetora lub podobnym półbiegi i w jaki sposób one działają.?
    • Przez ArturMałecki
      Cześć , mam problem w zetorze 5245 z włączaniem WOM, czy ktoś może coś mi poradzić ?