Dante0001

Znakowanie trzody nowe zasady

Polecane posty

crvx40    11

Tak tylko pytam bo jak będzie zgłaszać to np ,, na lewo" bez wyrejestrowania się nie sprzeda lub na własny uboj bez ubojni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady , przecież można zgubić , uszkodzić przy zakładaniu , świniaki też gubią ... tak że bez paniki . Jak na razie nie doczytałem żeby wymagali zgłaszania utraty kolczyka B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rio    7

Do czego to w tym biednym i uciśnionym kraju doszło... trzeba kombinować, żeby świnię na kiełbasy zabić. Ale jajca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja nie wiem skąd Wy takie problemy robicie jak opozycja B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

No ja nie wiem skąd Wy takie problemy robicie jak opozycja B)

 

Kiedyś sprzedałem więcej świń niż mialem zgłoszonych i dopiero w agencji był ubaw,z kolczykami robicie problemy na siłę, przecież nikt nie rozlicza ze sztuk pobranych kolczyków a zakolczykowanych świń więc nadal luzik :lol: :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

No ja nie wiem skąd Wy takie problemy robicie jak opozycja B)

 

Są tacy że zawsze znajdą sobie jakiś problem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

będzie tylko problem jak będzie zgłoszone 100sztuk, a kontrol wpadnie i naliczy 80 lub 120, jak im potem wytłumaczyć zgubę/przybytek 20szt? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sztuki muszą się zgadzać kolczyki nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Ja z kim nie rozmawiałem z okolicy to nie ma ani jednego gospodarza, który ma stan świń w chlewni zgadzający się co do sztuki z księgą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Nie obraź się kolego ale pierdoły jesteście i sami dajecie pretekst do tego aby rolników sprawdzać, czepiać się ich i posądzać o kombinacje.

Bo jaki to problem raz na jakiś czas wszystko wyprostować, można dla pewności zawsze zapytać w agencji jaki stan mają w komputerze.

 

Ja u siebie w razie braków wyrównuje stan przy najbliższym zgłoszeniu urodzenia i po problemie, mało zachodu a głowa spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Większość tak robi (tak sądzę) . Najlepsze - ostatnio przy sprawdzaniu stanu (co jakiś czas sprawdzam i było OK.) stwierdzili że mam niespójność , czy jakoś tak , bo 10 lat temu gość który prowadził skup nie wyrejestrował coś ok. 40 sztuk i najlepiej jak bym poszukał faktur.  Normalnie tam siedzą kretyni , nie dość że to nie Moja wina , to jeszcze chcieli by faktury z przed 10 lat , gdzie nawet przepisowo mamy przechowywać 5 lat dokumenty. :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

To jest jakiś ponury żart, to co się teraz dzieje. Dziki całymi stadami chodzą nie po polach tylko po wsi, a my sobie makulaturę produkujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pisz o dzikach bo użytkownik Sean(czy jakoś tak) weprze Ci że to Twoja wina ASF, a nie dzików :lol: :D;) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

@zetorki12, takie kwiatki są co raz, gdzieś z rok temu prostowałem za ojca, który już nie żyje ładnę parę lat bo jakiś koleś też nie zgłosił

że kupił kiedyś krowy. biedactwa się obejrzeli że nie mogą zamknąć jego konta bo mają bajzel a sprawa sprzed może 10 lat

albo więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Póki co to olewam . Sądzę że w niedługim czasie zrobi im się tam taki bałagan że i tak nie ogarną B) . Najlepsze że mają zgłoszone że ubojnia takie sztuki przyjęła , jedynie pośrednik przemieszczenia chyba nie zgłosił .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Nie obraź się kolego ale pierdoły jesteście i sami dajecie pretekst do tego aby rolników sprawdzać, czepiać się ich i posądzać o kombinacje.

Bo jaki to problem raz na jakiś czas wszystko wyprostować, można dla pewności zawsze zapytać w agencji jaki stan mają w komputerze.

 

Ja u siebie w razie braków wyrównuje stan przy najbliższym zgłoszeniu urodzenia i po problemie, mało zachodu a głowa spokojna.

Nie do końca pewne postępowanie,2 lata temu miałem wyzerowane czyli wszystko pasiło,w tym roku już na lutego miałem

+20 ,jutro okaże się ile będzie na plus i co najciekawsze pojawjają się sztuki znowu z lat 2012-13 gdzie było już wszystko

wyjaśnione.U nas problemem jest że data sprzedaży nie zawsze pokrywa się z datą uboju a zakład zgłaszał z datą uboju,system głupiał i liczył podwójnie.Co najciekawsze stwierdzenie pracownika agencji:powyżej 100 szt sprzedanych rocznie nie ma możliwości żeby wszystko się zgadzało:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

U mnie po ponad roku póki co wszystko się zgadza, stan faktyczny z księgami i liczbą w systemie agencji. Ale u ojca była niezła gimela. Księgi się zgadzały, stan też, a w agencji brakowało 20 sztuk gdzieś z okolic 2005-2007 r. I taki mają porządek w agencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

No ogólnie też u mnie się zgadza, ale chodziło mi o to, że przeważnie rolnicy mają te kilka sztuk ponad stan, żeby w razie jakiegoś upadku nie zgłaszać tego co chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Odnośnie kolczyków to pytałem się gościa gdzie zamawiałem kolczyki i powiedział mi że oni przekazują do agencji comiesięczne raporty kto ile z jakim nr zamówił tak więc na dwoje babka wróżyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreklub    0

Chciałbym się dowiedzieć w jakiej firmie najlepiej zamawiać kolczyki i czy są jakieś rodzaje, bo słyszałem o jakiś znormalizowanych czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Robertb jeśli będą zgłaszać do agencji o ilości zamówionych kolczyków tak jak piszesz to będzie tak jak pisałem wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Czyli co ? Nie panikujcie . Nie da się dokładnie rozliczyć z ilości świń na podstawie zamówionych kolczyków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj