Polecane posty

MarcinSko    0

Witam, poradzcie jaki nowy ciagnik kupić na 60ha łąk dość mokrych, urzywany będzie tylko do kosiarki rotacyjnej, pajaka ( zwija mi sasiad ) tak więc jakis prosty ciagnik z napedem na 4 koła plus tur z widłami, koszenie raz do roku i ciagnik stoi. Chcialbym zmieścić sie do 100 tys brutto za ciagnik z turem, obecnie mam 2x c360 wiec chyba w kazdym nowym komfort będzie trochę lepszy? Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jeśli tylko do takich prac to polecam ciągnik bez kabiny. Najtańszy będzie Deutz Fahr i Landini oba mają 4 cylindrowe silniki i 75 KM. Jest jeszcze JD z serii 5xxxe ale miałe na testach i nie polecam ze względu na duże a raczej bardzo duże spalanie. Za ok 105 netto możesz mieć Kubotę M7060 ale za tą wyższą kasę masz ciągnik z hydraulicznym rewersem,siedzeniem pneumatycznym, dobrą hydrauliką a co najważniejsze jest bardzo cichy i bardzo mało pali. Przy zamawianiu najważniejsze jest dobranie szerszego ogumienia bo seryjne opony we wszystkich tu wymienionych nie nadają się do ciągnika pracującego na łąkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez kabiny? Jak kosiłem takie bagienne łąki bez tylnej szyby, to mało mnie robactwo nie zjadło. Wygłodniałe bąki i innego rodzaju krwiopijcy tylko na to czekają. Jak masz do skoszenia 60 ha, to zadbaj o swą wygodę, bo inaczej znienawidzisz tej roboty. Racja jest z ogumieniem. To zdaje się być podstawą przy pracy na bagnach. Do tego podwójne koła do przyczepy(będziesz zbierał te siano ma się rozumieć). Inaczej ciągnik przejedzie, a przyczepa będzie rżnąć koleiny.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jak jest kabina bez szyby to faktycznie jest głośno, gorąco i robactwo atakuje ale jak jest ciągnik bez kabiny (dobrze mieć daszek od słońca) to jest ok. bo jest przewiew i robactwo nie atakuje i nie jest gorąco. Jeśli kabina to musi być z klimą a to już ciągniki z wyższej półki i ciężko będzie się zmieścić  w 100 tyś. brutto choć i tak łatwo nie będzie. Do tego klima zabiera dużo mocy i podnosi spalanie co jest bardzo odczuwalne w ciągniku w tym przedziale mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

Kubote znalazlem 120 tys netto, fajnie wygląda itp. Ale nie kojarzę w ogóle co to za marka i jak to się spisuje.
P.s. wolał bym cos z kabina - nasa owadów.
Bez klimy w starej 60 wytrzymuje wiec nie koniecznie musi byc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Kolego jeśli nie wiesz co to Kubota to ciężko będzie Ci coś doradzić bo to oznacza, że jesteś totalnie zielony w temacie ciągników rolniczych... :D

Nowy ciągnik z kabiną,klimą, napedem 4x4 i ładowaczem za 100tyś brutto to brzmi pięknie ale nie realnie....  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

4x4
Kabina
Ładowacz
To całość wymogów , max 2 miesiące pracuję później stoi, wiec logiczne że nie chce wydać za dużo w tym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

Nawet 3 letnia urzywke z salonu (vwt5) co kupilem kundlil sie strasznie nie mam zaufania totalnie to bede wolal poczekac do lutego a wtedy moj budżet wzrosnie do ok 170 tys.zl. brutto. Z gospodarki nie zyje co zarobi to całość mogę zainwestować, a niestety z dofinansowań korzystać nie bardzo moge bo jestem na zusie, a nowe to nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Panie omijaj farmtraca na kilometr tego nawet w fabryce nie umieją do dobrze skrecic.Do 100 tys to chyba by było lepiej używkę kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

A jak urzywke to jaka bo zielony jestem w nowych sie połapać nie moge a co dopiero w modelach z kilku ostatnich lat
No i jesli juz urzywka to czy nie zwiększa mocąniz 60-70 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

MarcinSko wysłałem Ci PW ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Kupuj zachodnią używkę, żadnych Majorów, farmsraków i innego badziewia. W tej cenie można naprawdę coś fajnego wyrwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fireseba ,nie polecaj chłopakowi tego typu ogłoszeń bo jest zielony i pewnie nie zna ogłoszeń typu 'wpłać pan zaliczkę ciągnik przywiozę' ... bo jeszcze naprawdę się skusi i będzie w plecy parę tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Nie pisałem że ma akurat brać ten tylko może coś z takiego modelu. Jeśli ktoś jest zielony to trzeba poczytać, popytać i nabrać pojęcia bo w tych czasach nie ma miejsca na niewiedzę


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jeszcze raz powiem 100 tyś. brutto za nowy ciągnik 4x4 z kabiną i ładowaczem to BAJKA !

Chcesz mieć kabinę bez klimy ? Chcesz w niej jeździć w upale jak jest zamknięta ? Ugotujesz się jak kartofel w zupie ! Otworzysz jakieś szyby i masz w środku całe robactwo więc po co płacić za kabinę. Do takich prac najlepszy jest ciągnik bez kabiny. Musi być tylko daszek żeby udaru nie dostać. Oczywiście może być klima ale za kabinę i klimę cena wzrasta o ok. 20 tys. Do tego dochodzi wyczuwalny spadek mocy bo klima w gorący dzień pobiera dużo mocy żeby ochłodzić oszkloną kabinę w której jest jak w szklarni...w ciągniku 100 i więcej KM tego nie czuć ale w klasie 60-70 KM jak klima zabierze 10-15 KM. to WOM nie ma czym kosiarki pokręcić.

Dobrze Ci radzę bierz Kubotę  M 7060 za 105 brutto. Jak masz mało roboty to możesz nawet do tego wziąć tani polski ładowacz i będziesz miał maszynę na lata. Ciągnik lekki, zwrotny z hydraulicznym rewersem i mało pali czyli wszystko co jest potrzebne do pracy na łąkach.

Jeśli jesteś "zielony" w temacie ciągników to daruj sobie używki zwłaszcza, że nie kupisz za te pieniądze nic godnego uwagi poniżej 10-15 lat. Ciągniki typu Zetor Major, Farmtrak, nowy Ursus pozostawię bez komentarza. Nowe Belarus to może i dobre rozwiązanie ale też raczej dla kogoś kto lubi i umie coś tam sobie podokręcać i ponaprawiać...zresztą i w tej opcji zapomnij,że zmieścisz się w 100 tyś. brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marzencia
      Czekam na transport i tak chciałam zapytać jak Wy przechowujecie tą paszę. U mnie zawsze robiliśmy prowizoryczny silos z desek, w tym roku chcemy zostawić w pryzmie. Trzeba je ugniatać? Zlać wodą? Później mam zamiar dać folię o grubości 0,3. no i opony. w silosie nigdy się nie psuły, ale były deptane i lane wodą.
    • Przez keroms77
      Witam.
      Bardzo będę wdzięczny jeśli ktoś odpowie mi na pytanie, czy jest możliwe, aby przy słabo działającej pompie olejowej (dwusekcyjnej) przy ciągniku zetor proxima power 95 z 2010roku, sprzęgło wielotarczowe mokre mogło się podpalić. Chodzi mi czy prawdą jest, że to ciśnienie oleju decyduje o ścisku tarcz i jeśli pompa będzie słaba to i ciśnienie oleju będzie słabe. Czy pompa olejowa może mieć wpływ na awarię sprzęgła (spalenie się tarcz)?
      Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi w temacie. Może ktoś z was miał już podobny problem.
    • Przez NEONATUS
      Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,
      Mam nowe konto na agrofoto.pl i to mój pierwszy post. Założyłem wątek specjalnie dlatego, gdyż mam jedno ważne dla mnie pytanie.
      Posiadam dostęp do takiego produktu jak suszone młóto browarniane granulowane w Big-Bag w rozsądnej cenie, a jako że jestem hodowcą bydła mięsnego na niewielką skalę, chciałbym się dopytać bardziej zaawansowanych użytkowników których jest tutaj naprawdę sporo, o zastosowanie takiego produktu w dawce żywieniowej.
       
      Bardzo proszę wskazać mi, czy jest sens zakupu takiej paszy, ile kilogramów dla sztuki w wadze 500 kg na dobę, jakie to przyniesie korzyści i przede wszystkim jak to wypada na tle wysłodków buraczanych suchych granulowanych? Który produkt będzie dla mnie lepszy?
       
      Zdaję sobie sprawę że pytanie jest bardzo ogólne, a odpowiedź na nie wymaga podania większej liczby szczegółów, takich jak intensywność opasu, rasa zwierząt, ilość i jakość pasz objętościowych i treściwych, ale mimo to uprzejmie proszę o jakieś wskazówki co do sensowności wprowadzenia młóta i jak to wypada na tle wysłodków buraczanych.
       
      Odwiedzającym wątek życzę miłego dnia i zapraszam do udzielania się. Wszelkie opinie i komentarze mile widziane.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez emtezecik
      jak w tytule ? u mnie nie pada ale rosliny mokre , boje sie ze przypali
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj