David-Zetor

Siewnik poznaniak opinie

Polecane posty

daron64    4258

W 7011 robilem remont, to np.: skrzynia(2walki, chyba 3tryby, wszystkie lozyska, czesc synchronizatora(caly synchronizator 1500zl)) ok.3500zl, zestawy naprawcze troche ponad 2stowy, glowice troche ponad 3stowy, regeneracja pompy 600. Ceny części oryginalnych oczywiście.
Wiadomo, ze do zachodniego będzie drożej, niektóre części parokrotnie droższe, no ale i zaawansowanie sprzętu inne. Tez myslalem nad 7745,ale jednak mocniejszy ciagnik mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

z pewnością szukaj takiego na docisku, czyli czerwony odpada

na skrzyni olejowej masz dokładniejszy wysiew, co jest bardzo przydatne w siewie rzepaku, do zboża na kilka ha myślę że dobra przekładnia mechaniczna wystarczy

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

A odpowie mi ktoś na pytanie czym różni się poznaniak s043/2 od s043/3? bo patrząc na tabele od jednego i drugiego w jednym jest wysiew normalny zwiększony i zmniejszony a drugi normalny i średni i zmniejszony . Wytłumaczy mi ktoś to? kupiłem s043 /3 z 89 roku plastikowe rurki docisk ale nie mam tabeli ani książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

pewnie tylko nazwa inna

normalny to koło duże na duże przy małej zębatce na łańcuchu

średni czy też zwiększony to duże na małe i zębatka jw.

zmniejszony to duże na duże i duża zębatka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Koledzy a może mi ktoś podpowiedzieć gdzie sprawdzić czy siewnik ustawiony jest na normalny wysiew czy na zwiększony?

 

Kilka dni temu przed siewem ustawiłem siewnik na wysiew 161 kg czyli B6.

W próbie kręconej wychodziło dobrze i nawet po przestawianiu dźwigni wychodził mi wynik podobny do podanych w tabeli wysiewu.

Jednak po wyjechaniu w pole okazało się, że na ustawieniu B6 zamiast wysiać na hektar około 160 kg (tyle wsypałem do siewnika), po zasianiu 65 arów okazało się, że siewnik jest pusty :-(

Jaka może być przyczyna tego, że na próbie wychodziło dobrze a w polu pod obciążeniem wyszło całkiem co innego?

 

Dodatkowo miałem później taką sytuację, że dalej siałem (pszenicę) na A1 i wysiewało mi około 170-180 kg.

Przed skończeniem siewu musiałem odpiąć siewnik i następnego dnia rano go podpiąłem i wiedząc, że mam A1 sprawdzone spokojnie zjeżdziłem hektar i jakież było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że mam pół siewnika zboża!!!

 

Jaka może być przyczyna tego, że tak jak napisałem powyżej na podstawie tych dwóch sytuacji wychodzi, że siewnik sieje jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

może łańcuch przeskakuje, może gdzieś zębatka na ośce obrobiona, może ośka obrobiona

Niech ktoś z tyłu zobaczy jak koła wysiewające się obracają czy regularnie czy jest skok.

Poznaniak może też inaczej siać pod górei z góry przy tych samych ustawieniach ale nie w takich granicach co opisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Witam też posiadam zacnego poznaniaka który został troszkę uzdatniony ma 21 lej i grabki po lekkiej modyfikacji zostało 11 grabek tych fabrycznych co miał .Odnośnie wysiewu denka na ząbek 2 duże znaczenie ma tz;rozkręcenie czy skręcenie łącznika górnego (cięgło ) kolejna sprawa to prędkość jazdy przy większych szybkościach siej mniej .a sprawdzić czy zwiększony czy zmniejszony należy zobaczyć do przekładni na kołach zębatych na boku przy zwiększonym na zakresie B sieje ponad 350kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Witam też posiadam zacnego poznaniaka który został troszkę uzdatniony ma 21 lej i grabki po lekkiej modyfikacji zostało 11 grabek tych fabrycznych co miał .Odnośnie wysiewu denka na ząbek 2 duże znaczenie ma tz;rozkręcenie czy skręcenie łącznika górnego (cięgło ) kolejna sprawa to prędkość jazdy przy większych szybkościach siej mniej .a sprawdzić czy zwiększony czy zmniejszony należy zobaczyć do przekładni na kołach zębatych na boku przy zwiększonym na zakresie B sieje ponad 350kg 

 

Próbowałem kombinować z ustawieniem denek na różne wgłębienia i jak wziąłem na pierwsze od dołu (tzn. zamknąłem całkowicie i podniosłem zapadkę o jedno wgłębienie) to na podniesionym siewniku po kręceniu kołem pszenica się sypała ale już podczas jazdy pod obciążeniem tak jakby się zawieszała i nie sypała się.

Finalnie ustawiłem na drugie wgłębienie od dołu i tak siałem a materiałem siewny miałem kwalifikowany naprawdę ładny MTZ 46,3.

Ale właśnie jak ta przekładnia powinna być ustawiona? Zmienia się ustawienia na tych kołach jak na zdjęciu poniżej?

post-166920-0-23696400-1475575783_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Teraz na obrazku masz wysiew zwiększony .A to ze ci sieje jak piszesz wyżej ,może nie do końca opuszczasz siewnik i po prostu ci kolo napędowe nie zawsze dobrze kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Opuszczam do końca bo nawet muszę podnieść ramiona podnośnika bo są zbyt nisko :-)

 

Musze rzeczywiście przyjrzeć się działaniu kół w przekładni, łańcucha oraz sprawdzić ustawienie przekładni bocznej jak już wiem jak powinna wyglądać.

Chyba jednak tak jak piszecie będzie jakiś problem w przekładni lub z łańcuchem bo tak jak pisałem pod obciążeniem wychodzi co innego niż np. przy próbie kręconej.

 

Dzięki za pomoc jak ustalę przyczynę dziwnego zachowania siewnik to napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Koło zbyt wile niema do wysiewu aż tak dużej rozbieżności siewu .Pierwsze typy na ciężarku miały koła R15 z syrenki .Nowsze 400 R16 .Sam mam z Syrenki bo szeryf uznał że nie da 180zł za oponę . różnica w obwodzie to 3cm .odnośnie próby kręconej radzę zważyć na dobrej wadze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Ja mam na sprzedaż zestaw uprawowo siewny 3m na packerze i poznaniak 3m na stopkach, 2011 rok. Wygląda jak roczny, Jak coś to na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koło zbyt wile niema do wysiewu aż tak dużej rozbieżności siewu .Pierwsze typy na ciężarku miały koła R15 z syrenki .Nowsze 400 R16 .Sam mam z Syrenki bo szeryf uznał że nie da 180zł za oponę . różnica w obwodzie to 3cm .odnośnie próby kręconej radzę zważyć na dobrej wadze .

No jak to koło ze zdjęcia to ma luźna ziemia i będzie się slizgać też tak miałem wymieniłem na oponę od amazone 15 i teraz jak kręcę próbę to nie 15.8 a 15 razy i wychodzi tak jsk wykręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

A czy podpięcie lub nie podpięcie łańcucha oznaczonego Nr 1 na poniższym zdjęciu może mieć wpływ ja wielkość siewu?

 

post-166920-0-04997500-1475741979.jpg

Edytowano przez m_i_c_h_a_l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

łańcuch jest od przerzutnika znaczników, jeśli uważasz że znacznik Ci nie potrzebny lub używasz tylko jednego to nie ma potrzeby zapinania


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Victiss    0

Mam ruska T25, oraz siewnik poznaniak 2,7m. Nie mam zbyt duzych problemów. Rzadko się zatyka, a to dlatego, że mam dobrze grunt przygotowany pod siew. Ci co mówią, że radliczki nie równo sieją- poprostu nie mogą się kołysać w bok (nie mogą mieć luzu w prawo czy w lewo) to trzeba pilnować wówczas wtedy ładnie prosto sieje. Rurki do lejów no to wiadomo nie kiedy trzeba wymieniać. A jeżeli chcesz szerszy siew no to można zdjąć jedną czy dwie Radlice i ładnie rozstawić. Kwestia gustu.

O poznaniak żeby był z dociskiem na sprężynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj