GrzesiekMalarz

John deere 955 czy Claas mercator 60

Polecane posty

Witam

Mam pytanie czy lepiej kupić jd czy claasa. Bardzo proszę o napisanie ich wad i zalet mogę przeznaczyć na ten cel 30 tys. mam 15 ha i jeszcze na zarobki bym chciał jeździć.

Bardzo proszę o odpowiedz i dziękuje.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

W tych pieniądzach to możesz kupić dominatora 85 dość duża maszyna. do Claasa na pewno są tańsze części wybieraj maszynę w lepszym stanie techniczny i wizualnym popatrz o które części w okolicy łatwiej czy do jd czy do Claasa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Claas prosty w obsłudze części mogą i być drogie ale to szczegół. Ale jak będziesz oglądał jakiegoś Mercatora zwróć uwagę na przyspieszacz od jazdy czy nie ma uszkodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

W mojej okolicy do claasa są dostępne wszystkie części. Koszt jak to koszt:

- kupisz bizona i się zepsuje, to 200zł do kieszeni i do Agromy

- kupisz claasa, to do 1000zł to nie remont tylko kosmetyka, ale jak już zrobisz tą kosmetykę, to awaryjność spada prawie do "0"

- co do j-d - szwagier ma i teraz szuka części po internecie, bo u nas taka bida, że w zasięgu 100km nic nie kupisz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

John Deere jest bardzo fajną maszyną dla kogoś kto lubi pogrzebać. Ale jeśli chodzi o bezawaryjność no to Class będzie dobrą propozycją.

John Deere 955:
Zalety:
-Tanie części zamienne
-Prosta obsługa
-Atrakcyjna cena zakupu
Wady:
-Mała wydajność
-umiarkowana awaryjność
-Słaba jakość

Claas Mercator 60:
Zalety:
-Cena zakupu
-Bezawaryjność (silnik Mercedes)
-Prosta Konstrukcja
Wady:
-Drogie części
-Mała wydajność

Mój kumpel posiada Claasa Dominator i przez 3 lata nic się nie dzieje, oprócz czysto eksploatacyjnych rzeczy.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Valtra123 - normalnie mnie rozbawiłeś. Widać na odległość że masz nikłe pojęcie o tym co piszesz. Nawet komentować się nie chce. JD 955 jest gorszy jakościowo od Mercatora 60 oraz ma tańsze części niż Claas - dziwne bo jakoś w sklepach są droższe.

 

Kolego GrzesiekMalarz - tu masz porównanie obu kombajnów

 http://www.agrospis.pl/porownania/kombajny/john-deere-955-77/claas-mercator-60

Widać ja na dłoni że są to zbliżone maszyny jeśli chodzi o wydajność. Claas ma szerszą młocarnię oraz większą powierzchnię wytrząsaczy ale wytrząsacze są krótsze i wcale nie musi dokładniej wytrząsać. Powierzchnia sit też większa w Mercatorze ale to najważniejsze dolne jest większe w JD. 

Jakościowo są porównywalne ( kolega wyżej chyba się nie wyspał jak pisze że JD jest słabszy jakościowo - wg. mnie jest odwrotnie ). Są to bardzo dobre i stosunkowo proste maszyny. Niestety oba mają już wartość muzealną i kupić w dobrym stanie jest coraz ciężej więc specjalnie nie nastawiaj się na to jaka marka a bardziej w jakim stanie.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

To tylko moja opinia, każdy ma swoją a piszę to co się dowiedziałem od użytkowników 2 kombajnów. to jest tylko twoje zdanie że się nie znam, a jest inaczej. To tak jak bym napisał o tobie że się nie znasz jak cię nie znam.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Napisałem że nie masz pojęcia o tym co piszesz - nie muszę Cię znać aby stwierdzić fakt że piszesz bajki. Moja opinia ok, zapytaj sprzedawcę w większym sklepie do którego z tych dwóch kombajnów są droższe części - to też będzie jego opinia? Poszukaj większą składnicę ze starymi maszynami i zapytaj mechanika który jest lepszy - będziesz miał opinię fachowca, ale to też będzie tylko jego opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Mam właśnie pojęcie o tym co pisze, to tylko twoje fakty. A zresztą mów co chcesz. A pisałem opinie użytkowników kombajnów bo nie używam tych maszyn tylko kożystam z bizona u siebie i Claasa Dominatora bo czasem pomagam kumplowi. Ale tak czy siak Claas jest lepszy od JD.

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

jak w temacie który lepszy ,spieracie się że ten lepszy a ten gorszy , moim zdaniem oba są dobre , u mnie w okolicy więcej jest Claasa ,  JD jest mało , wiec pewnie części jest więcej do Claasa bo jest większe zapotrzebowanie , do JD też części są ceny to raczej porównywalne z claasem  a jak część mało chodliwa lub nowa za droga to na szrocie używki trzeba poszukiwać , który jest lepszy może powiedzieć ktoś kto pracował na takich kombajnach i wie z doświadczenia inne porównanie nie ma nawet sensu , powiem tylko że każdy kombajn jest awaryjny i tutaj wiele zależy od obsługi i wyczucia i znajomości maszyny bo zawsze jest tak że można coś popsuć przez nieuwagę lub zaniedbanie czasami o pierdółkę za 100 zł robi się koszt 1000 lub nawet więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dlatego kolegę wyżej odsyłałem do firmy zajmującej się sprzedażą i naprawą tego typu maszyn. Oczywiście że oba są dobre, ba nawet bardzo dobre ale również mocno leciwe. Pisanie że JD to dla kogoś kto lubi pogrzebać to chyba w nosie bo akurat ta seria jest jedną z najlepszych w historii tej marki. Kolega wyżej wrażał nie swoją opinię tylko coś tam usłyszał, ja mam swoją bo oba te kombajny znam bardzo dobrze, mam też porównanie jak, ile i co się psuje oraz jakie są ceny. Jak kolega kolegi kupił zajechaną maszynę to będzie narzekał, drugiemu trafił się ładny Claas i poleca. U innego będzie odwrotnie i powie że JD najlepszy. Wg. mnie oba są podobnej jakości, oba mają wady i zalety.

Tanie części zamienne - w przypadku JD takie coś nie istnieje. Tanie to są do Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj