Skocz do zawartości
GrzesiekMalarz

John deere 955 czy Claas mercator 60

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Witam

Mam pytanie czy lepiej kupić jd czy claasa. Bardzo proszę o napisanie ich wad i zalet mogę przeznaczyć na ten cel 30 tys. mam 15 ha i jeszcze na zarobki bym chciał jeździć.

Bardzo proszę o odpowiedz i dziękuje.   

wojtal24    173

W tych pieniądzach to możesz kupić dominatora 85 dość duża maszyna. do Claasa na pewno są tańsze części wybieraj maszynę w lepszym stanie techniczny i wizualnym popatrz o które części w okolicy łatwiej czy do jd czy do Claasa

Wiadomość z agroFakt.pl

farmtrac8244    97

Claas prosty w obsłudze części mogą i być drogie ale to szczegół. Ale jak będziesz oglądał jakiegoś Mercatora zwróć uwagę na przyspieszacz od jazdy czy nie ma uszkodzeń.

wdaniel    52

W mojej okolicy do claasa są dostępne wszystkie części. Koszt jak to koszt:

- kupisz bizona i się zepsuje, to 200zł do kieszeni i do Agromy

- kupisz claasa, to do 1000zł to nie remont tylko kosmetyka, ale jak już zrobisz tą kosmetykę, to awaryjność spada prawie do "0"

- co do j-d - szwagier ma i teraz szuka części po internecie, bo u nas taka bida, że w zasięgu 100km nic nie kupisz

Valtra123    32

John Deere jest bardzo fajną maszyną dla kogoś kto lubi pogrzebać. Ale jeśli chodzi o bezawaryjność no to Class będzie dobrą propozycją.

John Deere 955:
Zalety:
-Tanie części zamienne
-Prosta obsługa
-Atrakcyjna cena zakupu
Wady:
-Mała wydajność
-umiarkowana awaryjność
-Słaba jakość

Claas Mercator 60:
Zalety:
-Cena zakupu
-Bezawaryjność (silnik Mercedes)
-Prosta Konstrukcja
Wady:
-Drogie części
-Mała wydajność

Mój kumpel posiada Claasa Dominator i przez 3 lata nic się nie dzieje, oprócz czysto eksploatacyjnych rzeczy.

akmaly    184

Valtra123 - normalnie mnie rozbawiłeś. Widać na odległość że masz nikłe pojęcie o tym co piszesz. Nawet komentować się nie chce. JD 955 jest gorszy jakościowo od Mercatora 60 oraz ma tańsze części niż Claas - dziwne bo jakoś w sklepach są droższe.

Kolego GrzesiekMalarz - tu masz porównanie obu kombajnów

http://www.agrospis.pl/porownania/kombajny/john-deere-955-77/claas-mercator-60

Widać ja na dłoni że są to zbliżone maszyny jeśli chodzi o wydajność. Claas ma szerszą młocarnię oraz większą powierzchnię wytrząsaczy ale wytrząsacze są krótsze i wcale nie musi dokładniej wytrząsać. Powierzchnia sit też większa w Mercatorze ale to najważniejsze dolne jest większe w JD. 

Jakościowo są porównywalne ( kolega wyżej chyba się nie wyspał jak pisze że JD jest słabszy jakościowo - wg. mnie jest odwrotnie ). Są to bardzo dobre i stosunkowo proste maszyny. Niestety oba mają już wartość muzealną i kupić w dobrym stanie jest coraz ciężej więc specjalnie nie nastawiaj się na to jaka marka a bardziej w jakim stanie.

Edytowano przez akmaly

Valtra123    32

To tylko moja opinia, każdy ma swoją a piszę to co się dowiedziałem od użytkowników 2 kombajnów. to jest tylko twoje zdanie że się nie znam, a jest inaczej. To tak jak bym napisał o tobie że się nie znasz jak cię nie znam.

akmaly    184

Napisałem że nie masz pojęcia o tym co piszesz - nie muszę Cię znać aby stwierdzić fakt że piszesz bajki. Moja opinia ok, zapytaj sprzedawcę w większym sklepie do którego z tych dwóch kombajnów są droższe części - to też będzie jego opinia? Poszukaj większą składnicę ze starymi maszynami i zapytaj mechanika który jest lepszy - będziesz miał opinię fachowca, ale to też będzie tylko jego opinia.

Valtra123    32

Mam właśnie pojęcie o tym co pisze, to tylko twoje fakty. A zresztą mów co chcesz. A pisałem opinie użytkowników kombajnów bo nie używam tych maszyn tylko kożystam z bizona u siebie i Claasa Dominatora bo czasem pomagam kumplowi. Ale tak czy siak Claas jest lepszy od JD.

Edytowano przez Valtra123

STANK    11

jak w temacie który lepszy ,spieracie się że ten lepszy a ten gorszy , moim zdaniem oba są dobre , u mnie w okolicy więcej jest Claasa ,  JD jest mało , wiec pewnie części jest więcej do Claasa bo jest większe zapotrzebowanie , do JD też części są ceny to raczej porównywalne z claasem  a jak część mało chodliwa lub nowa za droga to na szrocie używki trzeba poszukiwać , który jest lepszy może powiedzieć ktoś kto pracował na takich kombajnach i wie z doświadczenia inne porównanie nie ma nawet sensu , powiem tylko że każdy kombajn jest awaryjny i tutaj wiele zależy od obsługi i wyczucia i znajomości maszyny bo zawsze jest tak że można coś popsuć przez nieuwagę lub zaniedbanie czasami o pierdółkę za 100 zł robi się koszt 1000 lub nawet więcej

akmaly    184

Dlatego kolegę wyżej odsyłałem do firmy zajmującej się sprzedażą i naprawą tego typu maszyn. Oczywiście że oba są dobre, ba nawet bardzo dobre ale również mocno leciwe. Pisanie że JD to dla kogoś kto lubi pogrzebać to chyba w nosie bo akurat ta seria jest jedną z najlepszych w historii tej marki. Kolega wyżej wrażał nie swoją opinię tylko coś tam usłyszał, ja mam swoją bo oba te kombajny znam bardzo dobrze, mam też porównanie jak, ile i co się psuje oraz jakie są ceny. Jak kolega kolegi kupił zajechaną maszynę to będzie narzekał, drugiemu trafił się ładny Claas i poleca. U innego będzie odwrotnie i powie że JD najlepszy. Wg. mnie oba są podobnej jakości, oba mają wady i zalety.

Tanie części zamienne - w przypadku JD takie coś nie istnieje. Tanie to są do Bizona.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny