Bary40

jaki ciągnik na 95 ha?

Polecane posty

Bary40    0

uprawiam około 100 ha i chciałbym zastąpić ursusy jakimś lepszym ciągnikiem. co sądzicie o jd 6820 albo fendt 714vario który bedzie lepszy? dodam ze miałby to być ciągnik główny czyli w pole i do transportu pola mam dosc oddalone od siebie                                                z tego co wiem to johny lubi dużo spalić a ze skrzynia vario nie miałem doczynienia podobno super do przyczepy!                                           mam na to około 130tyś wiec rocznikowo rewelacji nie będzie ale mysle ze zawsze lepiej niż dwudziesto paro letni ursus! na co mam uważać przy kupnie? może jakies inne sugestie         z góry dziekuje 

Edytowano przez Bary40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

czy fendt czy John spali podobnie no może w lżejszych pracach fendt jest oszczedniejszy jeśli masz tylko 130 tys to dobrego fendta za to nie kupisz a napewno nie z tej serii A szkoda się pchać w remonty i wydawanie dużej kasy na remont vario bo na 100 ha to jednak będzie miał co robić takie jest moje zdanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

większość fendtów na Olx ma ok 10tyś mth a przy tych przebiegach czeba się liczyś że za niedługi coś w skrzyni siadnie a jaka kolwiek naprawa vario to min 40tyś, jelonki mają proszczą skrzynie i można kupić z mniejszym przebiegiem za te pieniądze, z drugiej strony fendt jest oszczędniejszy od jd i wygodniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Zastanow się jeszcze na Case np 7220 lub coś z tej serii. To maszyny nie do zajechania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Valtra i Valmet z tamtych czasów to bardzo twarde maszyny.

Do tego często są tańsze niż JD,Fendt czy inne znane marki.

A Fendta Vario nie kupuj bo Vario nie jest tak trwała jak zwykła skrzynia i jest dużo droższa w naprawie a w używanych ciągnikach z tamtych lat wszystko się może zdarzyć.

I złota zasada przy wszystkich używkach:

-Najpierw stan,potem marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ta, jasne! Starego, wyjebanego Magnuma chłopu doradzajcie.. "maszyna nie do zajechania"... Zwłaszcza te z przebiegiem 3×10k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ta, jasne! Starego, wyjebanego Magnuma chłopu doradzajcie.. "maszyna nie do zajechania"... Zwłaszcza te z przebiegiem 3×10k.

 

Ale nikt tutaj nie mowi o takim ciagniku za 70-75tys bo wiadomo ze to bedzie padaka. W niemczech taki case 8tys godzin ze sprowadzeniem do nas serwisem opłatami rejestraca etc etc to wydatek okolo 110-120tys ale wiekszosc nie da tyle kasy za starego case bo moga miec inny młodszy

Ja bym sie zastanowił nad jakas renówka z nowszej serii ewentualnie ze starszych napewno za 130tys znajdziesz wycackana z niemiec z full serwisem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

To moje propozycje fajnych ciągników :

 

 

To są do nich linki:

 

http://olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-instalacja-pneumatyczna-1-i-2-obiegowa-przedni-tuz-os-amortyzowana-CID757-IDg9iNz.html#bdfed3e26f

 

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-rolniczy-mf-8160-CID757-IDgpEdD.html#bdfed3e26f

 

 

http://olx.pl/oferta/traktor-case-cvx-1190-CID757-IDfNwc9.html#be96a76620

 

 

http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-agrotron-150-ciagnik-rolniczy-CID757-IDfyzup.html#4a12283ccc

 

 

http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-claas-ares-697-john-deere-2007r-CID757-IDgGgbX.html#5e5778c3d7

 

 

1.Claas Ares 697 2007 rok 6114 mth za 114900 zł

 

2.Deutz Fahr Agrotron 150 2007 rok za 105000 zł do negocjacji

 

3.McCormick XTX 185 2007 rok 5525 mth za 105000 do negocjacji

 

4.MF 8160 1997 rok 4800 mth za 81500 zł do negocjacji

 

5.Case IH CVX 190 2005 rok 5800 mth za 99000 zł

 

Jeżeli pomogłem proszę o like .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myharry    4

polecam sprzedawce z pierwszego linku naprawde godny polecenia ciagniki sprawne, duży wybór no i transport gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

A nie myślałeś o czymś na prow jeśli jesteś młody to dostaniesz 60% zwrotu Plus przejdziesz na vat i dostaniesz jego zwrot więc za 130tys to kupisz ciągnik za około 310tys netto a za te pieniądze masz na przykład case pume 150 na cvx i to w ful opcji i zawsze będzie to nówka ciągnik i to bardzo komfortowy i raczej wytrzyma więcej lub przynajmniej podobnie co stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bary40    0

Dzięki Panowie za wszystkie sugestie podpowiedzi! Wezmę pod uwagę też agrotrona 150 2007r.    Niedługo na pewno jakiś kupię i raczej to będzie ten fendt 714 bo jakos mi najbardziej pasuje. Ponoć ktoś pod Poznaniem naprawia skrzynie vario za niecałe 20koła a robie rocznie około 800godz. głównym ciągnikiem i taka naprawa chyba na trochę mi starczy co nie!? jakby co jak wypróbuje to to napewno podziele się spostrzeżeniami   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Bary40 masz rację co do skrzyni biegów Vario że jest fajna ale nie patrz tylko na skrzynię. Patrz na stan techniczny, przebieg, silnik i rocznik, ale moim zdaniem kupno naprawdę dobrego Fendta 714 Vario z dobrym przebiegiem i stanem to 130000 zł to za mało. Mógłbym ci polecić Deutz-Fahr Agrotron TTV ale w 130000 serio ciężko się zmieścić. Zastanów się obejrzyj te dwa ciągniki bo możesz się władować w minę.

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

polecam sprzedawce z pierwszego linku naprawde godny polecenia ciagniki sprawne, duży wybór no i transport gratis

Ty na poważnie, czy tylko żartujesz? Byłem tam kilka razy i jeszcze nie spotkałem ciągnika, który nadawałby się dla rolnika prosto z lawety. Kręcenie licznika, tony farby i kilkadziesiąt "dawców organów do przeszczepu" dla zdrowszych. To największy chachmęt w okolicy. Omijać z daleka, jak cały Damasławek. Kilka lat temu Łuczak miał pewne sprzęty, ale teraz równa do reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj