Skocz do zawartości
darekchmiel1991

jaki materiał na panewki do wytrząsaczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam, chciałbym dorobić panewki do wytrząsaczy do mojego fahr m600. Zastanawiam się nad materiałem , aktualnie mam drewniane tylko nie wiem co to za drzewo, może ktoś wie? może buk? czy dorobić je z textolitu? Ma ktoś jakieś doświadczenia??

wojtal24    173

Nie mozesz kupić orginalnych?

Gdzies w necie widziałem takie kwadraty "surowe" do wytoczenia i wywiercenia otwotów

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelek11    15

Ze zwykłego drzewa nie zrobisz bo się kombajn zapali. Ja w Jd też mam drewniane ale one są klejone i między warstwami są czymś smarowane że jak się rozgrzeje to wtedy tym smaruje żeby za dużego tarcia nie było. Lepiej kup oryginalne.

maroon    63

witam, chciałbym dorobić panewki do wytrząsaczy do mojego fahr m600. Zastanawiam się nad materiałem , aktualnie mam drewniane tylko nie wiem co to za drzewo, może ktoś wie? może buk? czy dorobić je z textolitu? Ma ktoś jakieś doświadczenia??

Jeśli drzewo to musi być specjalnie zaimpregnowane bo inaczej się zapali Te panewki zawsze się trochę grzeją A jak za mocno dokręcone to już całkiem A opłaca się je dorabiać? Przecież można znaleźć gotowe https://www.agro-parts24.pl/panewka-drewniana-deutz-fahr-fi25-11104130806,3,626,8 Do tego dodam że jak wymieniałem w swoim to tam też chyba ktoś dorabiał bo nie były z takiego klejonego drewna tylko z kawałka drzewa I wszystkie dorabiane były połamane Warto też aby w panewce były tuleje w otworach na śruby

Edytowano przez maroon

oryginalne kosztują 50zł za sztuke potrzebuje 8 czyli 400zł a mam frezarkę cnc więc aby materiał potrzebuje. Czytałem że te panewki są z drzewa gwajakowego nie dostępnego w Polsce. Chyba się skusze na ten textolit albo drewno bukowe. Które lepsze będzie? W volvach były z textolitu.

Mam możliwość smarowania więc i tak je codziennie smaruje w żniwa .

myślałem by wygotować w oleju lnianym te bukowe

wojtal24    173

nie wiem czy dla 400zl warto robić tyle zachodu i ryzykować pożarem maszyny

DTaras    150

smarowanie czasem nie szkodzi? Łapie kurz itp. To połączenie z tego co wiem jest samosmarujące.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez JanKropka
      jw..?

nie da sie samemu tego cholerstwa skonstruowac jakos? po co przepłacać?

pozdrowionka
    • Przez wujo_usiu
      Witam sprzedam kombajn Anna taki jak na foto stan dobry , do malowania i drobnych poprawek , bardzo mało używany , cały czas sprawny cena 3600 zł do negocjacj info pw albo kom 601-286-698 woj Łódzkie , pow Zgierski , gm Parzęczew .

• Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać kombajn Bizon ZO-56 dla poszczególnych zbóż chodzi mi tu o ustawianie Sit i wiatrów
    • Przez mrursus360
      Zaciekawił mnie temat dlaczego niektóre modele np.: New Holland Bizon TC59 miał w nazwie dwie firmy "Bizon" i "New Holland". Domyślam się o co chodzi, ale chciałbym wiedzieć dla pewności i zaspokojenia moich myśli.
      Z góry dzięki za odpowiedzi