MarcinMaliszewski

Problem z Cyklopem T-214

Polecane posty

Karol445    89

Na pewno po drogach publicznych takim zestawem jeździć nie wolno (nie podłączysz hamulców ani świateł, zaczepy bez homologacji ) ale po podwórku czy po polu czy po jakimkolwiuek prywatnym terenie czemu nie (ja mam ten zaczep wyżej do ramy przyspawany  odsunięty od cyklopa na profilach)

 

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Roziewacze tez nie mają zaczepu z homologacją a fabrycznie robia;) Pytam ponieważ rozważam zakup T-214 albo UHNZ 500 osobiście widziałem UNHZ z zaczepem i przyczepą nawet w transporcie drogowym tylko właśnie tu jest o tyle dobrze ze czeski składa się na siebie a nie wlecze się za sobą, i swiatła tez można podpiąć a nawet hamulce również :) wystarczy przedłużyć wąż  i zamocować na ramie ładowacza, co do kabla to podobnie, akurat tu problemem nie jest to.  To że poruszać się do drogach publicznych nie można to zdaje sobie sprawę, ale własnie u mnie by taki zestaw miał jeżdzić szosą, dowozić nawóz w BB i rozładowywać do rozsiewacza. czy tam nasiona zbóż do siewnika.

 Karol zapodasz fotki? chodzi mi tez jak daleko odsunąłeś bo kolega wyżej dodał ale zamocowany do osi, tez tak myslałem ale prędzej do ramy własnie.

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Dzis przygladałem sie cyklopowi i widzę ze jak zdejmę łyżke- widły to problemu nie będzie z podczepieniem przyczepy i jazdą.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Walić o burty i uszkadzać ładunek na zakrętach nie będzie? I rozumiem że wszystkie drogi i pola masz równe jak stół, w tym zjazdy i mostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Mam odsunięty o ok 60 cm od ramy przyspawany na 4 profilach (jakieś rury ok 40mm srednicy, jaka scianka nie wiem nie ja to robiłem) W sumie to raz tylko ciągnałem za nim przyczepę po polnej drodze w miarę prostej. Tak myslę że jak zdejmiesz chwytak to drugie ramie w powietrzu może być ponad przyczepą i ładunkiem i nic nie będziesz uszkadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Tak jak mówi kolega jak zdjęta łyzka to będzie ponad przyczepą wiec nie bede nic uszkadzał, a u mnie z łyżką + przyczepa chodził nie będzie to tylko do transportu worków BB na pole.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj