rolnikk0123

Siarczan jednowodny a siedmiowodny?

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

lukjohn97    8

polecam siarczan Jednowodny trochę się ciężko rozpuszcza (wsypcie w sitko w opryskiwaczu i zakryjcie i scisnijcie wąż ) . stosowalem go na pszenicy. pszenica po kilku dniach stała się ciemniejsza, grubsze źdźbło, lepsze efekty zastosowania. stosowalem również siarczan siedmiowodny i efekt był o 70% słabszy.A po 1wodnym efekt działania jest o wiele lepszy.
więc bierz 1wodny. trochę się pomeczysz z rozpuszczeniem, ale efekt na polu będziesz miał dwa razy lepszy.

rolnikk0123    0

właśnie kupiłem pierwszy raz ten jednowodny i chciałem zobaczyć jakie będą różnice na polu wiec mam nadzieję że będzie tak jak piszesz ;)

Renault85-15TX    182

Czy to jednowodny czy siedmiowodny to nie ma różnicy żadnej na polu tylko trzeba dać odpowiednie dawki. Siedmiowodny ma mag 16% siar 30% a jednowodny ma mag 23% a siar 46% i wychodzi na to że jednowodnego daje się wtedy mniej niż siedmiowodnego. Stosowałem oba i po obu jest taki sam efekt tyle że np. jednowodnego dasz 5kg a siedmiowodnego musisz już dać 8kg. Ale za to jednowodny kosztuje prawie dwa razy tyle co siedmiowodny te same kilogramy a do tego jak już któryś z kolegów wspomniał jednowodny ma gorszą rozpuszczalność. I jest to cała filozofia z siarczanem magnezu który nie kupisz tak samo zadziała i efekt na polu po obu będzie identyczny, mam nadzieję że wszystko dobrze wyjaśniłem i każdy zrozumiał. 

Vixa balet :D

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Adamqq3
      Witam mam pewien problem wymieniłem stary rozsiewacz na nowy kverneland exacta el 900 i nie moge ustawic wysiewu w nim(przepuszczam przez granulator ustaiwam na rozsiewaczu ilosc nawozu a i tak musze siac po 2 razy bo zostaje) a w książce nie ma polskich nawozów😕😤 czy moze ktos pomoc kto ma ogarnięte sianie takim rozsiewaczen? Prosilbym o pomoc!
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam zużywam rocznie około 60t RSM przechowuje go w mauzerach 1000l i trochę mnie to wkurza bo  do napełnienia opryskiwacza potrzebuje 2 traktora z turem i mauzery zastawiają mi podwórko nie znacie jakiejś firmy z wielkopolski , z dolnośląskiego opolskiego czy łódzkiego która wydzierżawiła by mi zbiornik na warunkach że muszę go napełnić przynajmniej 2 razy w ciągu roku  albo na innych zasadach?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.