podlaskirolnik

Jaki ciągnik 100-120km wybrać (głównie do tura)

Polecane posty

Witam :) Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).

 Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam  :)

Edytowano przez podlaskirolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claas fajny ciągniczek ale u mnie daleko deler (chodzi mi jak najbliżej). Ale coraz bardziej się zastanawiam czy nie wybrać classa.  A co sądzicie o Kubocie 110 gx, m9960, Zetor forterra Hd  Case maxxum,  farmalu u lub o  New hollandach t5 lub t6? Bo ich serwis mam najbliżej. Podkreślam, że kwota przeze mnie podana jest kwotą brutto z turem, który kosztuje  średnio ok. 50-60 tyś brutto. Jak bym się  zmieścił w kasie to chciał bym też tuz i wom do tego ciągnika.

 

Edytowano przez podlaskirolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

cae maxxum 110 multicontroler wycenili mi na 224 tyś netto, wygodnie sie w nim siedziało, ten cału multicontroler sprawiał wrażenie funkcjonalnego, wyjścia hydrauliczne na elektrozaworach. Coś takiego planuje też kupić właśnie jako główny, do tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak u niego ze spalaniem? Pytanie o nh? :)


cae maxxum 110 multicontroler wycenili mi na 224 tyś netto, wygodnie sie w nim siedziało, ten cału multicontroler sprawiał wrażenie funkcjonalnego, wyjścia hydrauliczne na elektrozaworach. Coś takiego planuje też kupić właśnie jako główny, do tura

Mi case maxxum 120 ep wycenili na 300 tyś brutto z tuzem i womem, i oponami tył 600 a przód 480. Dobra cena?

 

 

Edytowano przez podlaskirolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o Lamborghini nitro? Jeśli ma pracować z turem to jest w opcji pompa 90 l/min, do tego fajne skrzynie to może być ciekawa propozycja (nie wspomnę o zayebistym wyglądzie :D ).

   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odepnę tura do kosiarki i na przód myślę kupić kiedyś w życiu kosiarę lub jak belarkę będę miał na tyle to przypnę na przód zgrabiarkę a do drugiego ciągnika przyczepy i na polu się przepnie.Ale lepiej chyba będzie mi kupić bez tuza i womu i jak kupię kosiarę kiedyś to dokupić. :D


A co myślisz o Lamborghini nitro? Jeśli ma pracować z turem to jest w opcji pompa 90 l/min, do tego fajne skrzynie to może być ciekawa propozycja (nie wspomnę o zayebistym wyglądzie :D ).

 

Ale nie ma u mnie (na podlasiu)  delera Ale wygląd zajevisty :D :D

Edytowano przez podlaskirolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może być, ale nie wygląda to najlepiej :)  

Znacie ceny jakiś  ciągników 100-120km? Myślałem nad pronarem to by mi jeszcze na inne maszyny zostało ale wgl inny ciągnik :D

A wie ktoś o jakiś testach na podlasiu ciągników i maszyn rolniczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

deutz fahr 5 też w granicach 210-220 netto, z funkcją sprzęgła w hamulcu, i funkcja taka że przy mniejszej ilości obrotów kierownicą mamy koła skręcona w maksymalnej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

kolego pomyśl o valtrze i o john deere a takie głupoty co pisza ludzie że dużo palą to nie słuchaj bo to bzdury. to są najbardziej twarde ciągniki wiem bo sam je mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Od lipca zeszłego roku mam MC 110 właśnie z turem.

Wziąłem praktycznie full opcje i jestem bardzo zadowolony z Jelonka. Średnie spalanie 6,8l/h a wykonywał przeróżne prace włącznie z sianiem rzepaku 3 metrowym Rapidem.

 

Dziś kupiłbym 6090RC i podkręcił go do tych 110km.

 

Zdjęcia w galerii.

 

Z kasą się zmieścisz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

A ile masz ha? Bo jeśli chodzi o Case/Steyr/NH to za niewielką różnicę możesz mieć 6 cylindrów a nie 4, tylko pytanie czy więcej będzie chodził w tym pługu czy w turze. Co do ekonomi, to mam 6125 i w orce potrafi zejść do 14l/ha. Ogólnie fajne ciągniki tylko strasznie wyje w nich skrzyniach, i szarpie delikatnie na niektórych przełożeniach (głównie na 11 i 15).

Co do kuboty to szczerze odradzam. Miałem 135GX a sąsiad 110GX na testach jednego dnia. Spalanie porażka, uciąg porażka. To tak w skrócie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja mam kubote 110 gx z ładowaczem mx 310 ze sterowaniem niskocisnieniowym  mam biegi podłączone pod dżojstik i jestem zadowolony nie lubi ciężkich prac bo w cięższych więcej spala ale w ładowaczy 3 l/h w transporcie ok 10/h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj