podlaskirolnik

Jaki ciągnik 100-120km wybrać (głównie do tura)

Polecane posty

A w jakiej części podlasia mieszkasz? chodzi mi o powiat, miasto?

 

Koło Łomży Kolno a kolega też z podlasia?smile.png

Jest tu ktoś z podasia? Jeżeli tak to nie wiecie o ciągnikach na testy? :)

 

 

A ile masz ha? Bo jeśli chodzi o Case/Steyr/NH to za niewielką różnicę możesz mieć 6 cylindrów a nie 4, tylko pytanie czy więcej będzie chodził w tym pługu czy w turze. Co do ekonomi, to mam 6125 i w orce potrafi zejść do 14l/ha. Ogólnie fajne ciągniki tylko strasznie wyje w nich skrzyniach, i szarpie delikatnie na niektórych przełożeniach (głównie na 11 i 15).

Co do kuboty to szczerze odradzam. Miałem 135GX a sąsiad 110GX na testach jednego dnia. Spalanie porażka, uciąg porażka. To tak w skrócie

 

Hektary mam nie wiele bo ponad 21ha swojego a z dzierżawami ok.37ha. Więcej będzie on pracował z turem gdyż nie sieję wgl zboża tylko trawa i QQ.Jutro ma przyjechać deler z kuboty i mam dostać kubotę m135gx na testy. Powiedz coś więcej o tej kubocie? :)

kolego pomyśl o valtrze i o john deere a takie głupoty co pisza ludzie że dużo palą to nie słuchaj bo to bzdury. to są najbardziej twarde ciągniki wiem bo sam je mam

 

Myślę, myśle ale jeleń serwis daleko a valtrę muszę dokładnie obejrzeć. W tygodniu może pojadę do agrotechnika Tafiły. :)

ja mam kubote 110 gx z ładowaczem mx 310 ze sterowaniem niskocisnieniowym  mam biegi podłączone pod dżojstik i jestem zadowolony nie lubi ciężkich prac bo w cięższych więcej spala ale w ładowaczy 3 l/h w transporcie ok 10/h 

 

Powiedz coś więcej o niej ile spala z pługiem i  jakim i jakie maszyny ciąga? A ile za niądałeś bo ja mam ofertę na taką za 210 netto do negocjacji w podsawowym wyposażeniu :) Dobra oferta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

Nie ma może Lambo ale są przedstawiciele Deutz-Fahr, a Nitro to ten sam ciągnik co DF 5 tylko w innym malowaniu. Bardzo dobry ciągnik, zwrotny, wygodny, przede wszystkim oszczędny, szereg różnych funkcji przygotowanych specjalnie do ładowacza (SDD, STOP&GO, rewers EH, wzmacniana przednia oś, specjalne miejsce na Joya itd). Sam chętnie bym przygarnął, ale musiałem się zadowolić mniejszym bratem 5G z powodu ceny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma może Lambo ale są przedstawiciele Deutz-Fahr, a Nitro to ten sam ciągnik co DF 5 tylko w innym malowaniu. Bardzo dobry ciągnik, zwrotny, wygodny, przede wszystkim oszczędny, szereg różnych funkcji przygotowanych specjalnie do ładowacza (SDD, STOP&GO, rewers EH, wzmacniana przednia oś, specjalne miejsce na Joya itd). Sam chętnie bym przygarnął, ale musiałem się zadowolić mniejszym bratem 5G z powodu ceny.

 

A ty też z podlasia? Jak oceniasz Df? Spalanie ,awaryjność, komfort :D  i cena? :) :)

oglądałem valtre, cena ok, wygląd z zewnątrz ok, ale to co w środku jest jakoś do mnie nie przemawia

 

A jaka cena bo rok temu VALTRA N103 w 4 cylindrach kosztowała 300TYŚ BRUTTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja bym absolutnie nie brał kuboty pod uwage, ten traktor to zabawka jak na tę moc która ma... 5 ton wagi na naciągane 135 km to śmiech, delikatny ten traktor że szok, 300 tyś brutto za ten traktor to nieporozumienie, po 200 godzinach wycierają się oznaczenia na przyciskach :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

No więc u nas ta 135GX chodziła w Ibisie 4*40. Nie radziła sobie kompletnie, 7km/h i się dusiła, biegi szarpały jeszcze bardziej niż ta 11 i 15 w Steye'rze. Spalanie wyszło 26l/ha. U tego sąsiada ta 110GX chodziła w Huardzie też 4x40 i spaliła 21 bodajże na hektar. Byliśmy do tego względu niezadowoleni że u nas jest Steyr a u niego używana Valtra. I cena, Steyr wyszedł 228 netto a za kubote 135 chcieli ponad 250 netto, wiec wielkie nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Koło Łomży Kolno a kolega też z podlasia?smile.png

Jest tu ktoś z podasia? Jeżeli tak to nie wiecie o ciągnikach na testy? :)

 

 

 

Hektary mam nie wiele bo ponad 21ha swojego a z dzierżawami ok.37ha. Więcej będzie on pracował z turem gdyż nie sieję wgl zboża tylko trawa i QQ.Jutro ma przyjechać deler z kuboty i mam dostać kubotę m135gx na testy. Powiedz coś więcej o tej kubocie? :)

 

Myślę, myśle ale  jeleń serwis daleko a valtrę muszę dokładnie obejrzeć. W tygodniu może pojadę do agrotechnika Tafiły. :)

 

Powiedz coś więcej o niej ile spala z pługiem i  jakim i jakie maszyny ciąga? A ile za niądałeś bo ja mam ofertę na taką za 210 netto do negocjacji w podsawowym wyposażeniu :) Dobra oferta?

kolego za sam ciągnik dałem coś ok 190 tys netto tylko że go troszeczkę wyposażyliśmy tzn ma dodatkowe siedzenie koła ma zalane płynem ładowacz mx z dżojstikiem nie na linki tylko hydraulicznym (super sprawa w tym ciągniku gdyż ma wyjścia na biegi i bez odrywania ręki z dżojstika operuje sie ładowaczem i biegami )pracuje w gospodarstwie ponad 70 ha + usługi najwięcej chodzi w ładowaczu pługi ciągał overum 4x45 spalanie przy oszczędnej jeździe ok 12 l/ha płaskie pola kl ziemi 4  ciągał też agregat uprawowo-siewny kongskilde 3m spalanie ok 15 l /h przy agregacie sporo jeździł a co nas zdziwiło podczas koszenia trawy minimalnie zeszliśmy do ok 4 l /ha ( dokładnie nie pamiętam ale coś koło tego ) łąka 20ha w jednym kawałku prosta długości 700 m kosiarka stoll szerokość 3,2 tylko że ciągnik miał włączone 1000 obr wom a na wałku wychodziło ok 600 czyli silnik chodził na małych obrotach i na dużym biegu i był przełączony na skrzynie automatyczną a i miał włączone stałe obroty silnika i na uwrociach brat używał tempomatu nie wiem jakie zaprogramowane miał obroty na tempomacie bo już nie pamiętam było to prawie rok temu ogólnie ciągnik do gospodarstwa przyjechał na początku czerwca obecnie ma 760 h i pracuje bez zarzutów jestem bardzo zadowolony z połączenia kuboty 110 z ładowaczem mx i dżojstikiem takim jaki mam gdyż kolega też ma kubote 110 i ma Quicke Q 46 z elektrycznym dżojstikiem gdzie moje rozwiązanie jest lepsze i wygodniejsze znowu inny ma kubote 108 ze stollem na dżojstiku linkowym to strasznie często dżojstik sie psuje jeżeli mowy prow na to pozwoli to mój brat ma brać też kubote ale mniejszą i przybędzie młodszy brat w postaci kuboty myślę ze wszystko opisałem co tylko mogłem jeżeli coś trzeba służę pomocą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

A ty też z podlasia? Jak oceniasz Df? Spalanie ,awaryjność, komfort :D  i cena? :) :)

 

Województwo podlaskie ale nie Podlasie. Mój DF pali mało, jest b. wygodny, zwrotny, solidny ciągnik, ale wiadomo - każdy chwali co ma. Najlepiej to wziąć ciągnik na testy i samemu sobie wyrobić opinię. Jak kupowałem to DF 5G brutto kosztował mniej więcej tyle co DF 5 netto. Nie wiem jak jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

czytałem wcześniej posty i koledzy piszą że kubota dużo pali owszem jest to możliwe że kubota spali 20 l /h ale wtedy jak niedoświadczony operator sie dorwie do maszyny którą nie zna i ją katuje po prostu kubotą trzeba nauczyć sie jeździć i jak zaczynałem jeździć to jeździłem ze wzrokiem wlepionym w monitor spalania i badałem jak jeździć aby najmniej spalała co jest fajne ma dosyć dobrze wyposażony komputer pokazuje chyba jak dobrze pamiętam spalanie na poszczególne dni 3 miesiące do tyłu ile pracował każdego dnia i ile spalił jak również liczy hektary wstawiamy szerokość maszyny i nam zlicza zrobione co bym zmienił to podłokietnik przy siedzeniu bym wydłużył ( zrobiono to w wersji II) jak również bym dał jakąś diodę do podświetlenia przycisków na konsoli z prawej str a i gniazdo 3-pinowe jest dziwnie umiejscowione ciężko dostępne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Województwo podlaskie ale nie Podlasie. Mój DF pali mało, jest b. wygodny, zwrotny, solidny ciągnik, ale wiadomo - każdy chwali co ma. Najlepiej to wziąć ciągnik na testy i samemu sobie wyrobić opinię. Jak kupowałem to DF 5G brutto kosztował mniej więcej tyle co DF 5 netto. Nie wiem jak jest teraz.

 

A nie wiesz kolego czy jędruś lub jakiś inny deler na podlasiu ma ciągnik i maszyny na testy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal07100    0

Jeśli ciągnik ma pracować z turem to tylko Kubota! Dobra cena ciągnika ładowacz założą taki jak tobie odpowiada a nie firmowe za 30 tys, spalanie super, i zwrotność oczywiście . mam na myśli model 9960

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego za sam ciągnik dałem coś ok 190 tys netto tylko że go troszeczkę wyposażyliśmy tzn ma dodatkowe siedzenie koła ma zalane płynem ładowacz mx z dżojstikiem nie na linki tylko hydraulicznym (super sprawa w tym ciągniku gdyż ma wyjścia na biegi i bez odrywania ręki z dżojstika operuje sie ładowaczem i biegami )pracuje w gospodarstwie ponad 70 ha + usługi najwięcej chodzi w ładowaczu pługi ciągał overum 4x45 spalanie przy oszczędnej jeździe ok 12 l/ha płaskie pola kl ziemi 4  ciągał też agregat uprawowo-siewny kongskilde 3m spalanie ok 15 l /h przy agregacie sporo jeździł a co nas zdziwiło podczas koszenia trawy minimalnie zeszliśmy do ok 4 l /ha ( dokładnie nie pamiętam ale coś koło tego ) łąka 20ha w jednym kawałku prosta długości 700 m kosiarka stoll szerokość 3,2 tylko że ciągnik miał włączone 1000 obr wom a na wałku wychodziło ok 600 czyli silnik chodził na małych obrotach i na dużym biegu i był przełączony na skrzynie automatyczną a i miał włączone stałe obroty silnika i na uwrociach brat używał tempomatu nie wiem jakie zaprogramowane miał obroty na tempomacie bo już nie pamiętam było to prawie rok temu ogólnie ciągnik do gospodarstwa przyjechał na początku czerwca obecnie ma 760 h i pracuje bez zarzutów jestem bardzo zadowolony z połączenia kuboty 110 z ładowaczem mx i dżojstikiem takim jaki mam gdyż kolega też ma kubote 110 i ma Quicke Q 46 z elektrycznym dżojstikiem gdzie moje rozwiązanie jest lepsze i wygodniejsze znowu inny ma kubote 108 ze stollem na dżojstiku linkowym to strasznie często dżojstik sie psuje jeżeli mowy prow na to pozwoli to mój brat ma brać też kubote ale mniejszą i przybędzie młodszy brat w postaci kuboty myślę ze wszystko opisałem co tylko mogłem jeżeli coś trzeba służę pomocą 

Dzięki za szczerą opinię użytkownika. Uważasz że nadaję się na główny ciągnik w gospodarstwie?a i czy dużo pali w nie oszczędnej jezdzie (na opoże) :D

Jeśli ciągnik ma pracować z turem to tylko Kubota! Dobra cena ciągnika ładowacz założą taki jak tobie odpowiada a nie firmowe za 30 tys, spalanie super, i zwrotność oczywiście . mam na myśli model 9960

 

Posiadasz taki ciągnik? Jeżeli tak to wyraż o nim swoją opinię i jaki masz ładowacz?

:D:) :) :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jeżeli ciągnik jedzie w transporcie nie całe 40 km ( bo jego max to nie jest całe 40 a 39,8) spalanie jest w granicach 18 l/h a jeżeli jedziesz 30km/h spalanie masz 10l/ha czyli tracisz prawie 10km a zyskujesz sporo paliwa a i pytanie czy nadaje sie jako główny ciągnik każdy sam podejmuje decyzje ja sie zdecydowałem na kubote ale mam też 2 jd powiem że kubota nie lubi ciężkiej pracy objawia sie to większym spalaniem odnośnie uciągu to ciągnie dobrze w moim przypadku dobrze że zalałem koła płynem dzięki czemu ciągnik stał się ciężki i u mnie wykonuje też cięższe prace jak również te bardzo lekkie jak owijarka stacjonarna gdzie spalanie jest śmiesznie niskie (1,4l/h ) gdzie jak znajomi pierwszy raz zobaczyli ten ciągnik z owijarką to sie dziwili że taki duży przy takiej małej owijarce ale pali tyle to przysłowiowa 30-stka 


ja jak bym miał brać to wybrał bym 110gx niż 9960 nie duża różnica w cenie ale ciągnik przepaść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

A nie wiesz kolego czy jędruś lub jakiś inny deler na podlasiu ma ciągnik i maszyny na testy?

 

Raczej każdy dealer któremu zależy rzeczywiście na sprzedaży jak zobaczy poważnego klienta to taki ciągnik na testy udostępni po wcześniejszych rozmowach. A przynajmniej powinien. DF z tego co wiem w okolicy mają Agrorolnik Śniadowo (mają filię w Białymstoku) i Agroplus Bogate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej każdy dealer któremu zależy rzeczywiście na sprzedaży jak zobaczy poważnego klienta to taki ciągnik na testy udostępni po wcześniejszych rozmowach. A przynajmniej powinien. DF z tego co wiem w okolicy mają Agrorolnik Śniadowo (mają filię w Białymstoku) i Agroplus Bogate.

 

Już sam nie wiem co kupić a co sądzicie o case maxxum? :) Wart uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Maxum a T6 to to samo.
Sam mam T6 to pytaj coś nie coś mogę powiedzieć.
Ps zobacz czy odpowiadają ci jego gabaryty bo to kawał klocka;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maxum a T6 to to samo.

Sam mam T6 to pytaj coś nie coś mogę powiedzieć.

Ps zobacz czy odpowiadają ci jego gabaryty bo to kawał klocka;D

 

Gabaryty są ok a jak u niego ze spalanie i awaryjnością? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

spalanie jest jak najbardziej adekwatne do jego mocy przykładowo orka 15l godzina /transport nie zbyt obciązony bo tylko 13T do ciągania wychodzi 10l godzina na pusto tak jak np tur 7l godzina. Jest to model T6 165 także 6cyl 125 koni i z bostem 165 (jest spora róznica mocy i fajnie to dziala).

Co do awaryjności swojego mam od niedawna ma tylko 300mth także... ale bliski znajomy ma 3 rok już podobny i ma 3000 godzin i bezawaryjnie.Konstrukcyjnie jest to praktycznie wszystko podobne jak nie identyczne z Case maxum 125/NH/Steyr 6125 itd i podobna jest również seria od TS po T6000 konczac na T6 i ich odpowiedniki w case i steyr i sugerowalbym się ich opiniami użytkowników.

Ja jestem zadowolony jedynym minusem jest wycie skrzyni (w środku przy zamkniętej kabinie nie slychać prawie nic) co innego na zewnątrz;P Osobiście do tura ta przekladnia wydaje się troche licha bo na wolnych obrotach ciagnik szarpie przy zmianie biegów ale juz przy 1500 jest bez szarpnięcia w transporcie dziala to super najlepiej się nim przejedż lub bierz na testy;P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ponoć idzie wyeliminować wycie w T6. Niby jakiś akumulator hydrauliczny od T7 się zakłada czy coś, znajomy z serwisu wspomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spalanie jest jak najbardziej adekwatne do jego mocy przykładowo orka 15l godzina /transport nie zbyt obciązony bo tylko 13T do ciągania wychodzi 10l godzina na pusto tak jak np tur 7l godzina. Jest to model T6 165 także 6cyl 125 koni i z bostem 165 (jest spora róznica mocy i fajnie to dziala).

Co do awaryjności swojego mam od niedawna ma tylko 300mth także... ale bliski znajomy ma 3 rok już podobny i ma 3000 godzin i bezawaryjnie.Konstrukcyjnie jest to praktycznie wszystko podobne jak nie identyczne z Case maxum 125/NH/Steyr 6125 itd i podobna jest również seria od TS po T6000 konczac na T6 i ich odpowiedniki w case i steyr i sugerowalbym się ich opiniami użytkowników.

Ja jestem zadowolony jedynym minusem jest wycie skrzyni (w środku przy zamkniętej kabinie nie slychać prawie nic) co innego na zewnątrz;P Osobiście do tura ta przekladnia wydaje się troche licha bo na wolnych obrotach ciagnik szarpie przy zmianie biegów ale juz przy 1500 jest bez szarpnięcia w transporcie dziala to super najlepiej się nim przejedż lub bierz na testy;P

 

Już nim jezdziłem u delera . Fajny, duży ciągnik, dobra widoczność, duża kabina, rewers i biegi leciutko wchodzą. Za 300 tyś brutto z tuz, wom, oponki tył600, przód420 case maxxum 120 ep. Jak uważacie dobra oferta bo dla mnie trochę drogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wilnianin    1

witam

steyr profi 4110 za 205.000 netto  steyr profi 6125 225.000 w moto agro Suwalki

dostalem taka oferta 

jak te chodza ze skrzinia bezstopniawa profi cvt, maxxum cvx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko podrożało gdyż zbliża się prow :D


Słyszałem że do skrzyni bezstopniowej trzeba najmniej 180km, żeby to dobrze współgrało, ale nie wiem czy to prawda


Słyszałem że do skrzyni bezstopniowej trzeba najmniej 180km, żeby to dobrze współgrało, ale nie wiem czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj