Domingeusz

Odziedziczenie gospodarki.

Polecane posty

Domingeusz    0

Witam.

 

Mam prawie 17 lat i uczę się w technikum informatycznym ale od jakiegoś czasu zacząłem się "pasjonować" gospodarką. Pasjonować w cudzysłowie,ponieważ to tylko takie rozmyślania na temat przyszłości,przeglądanie stron ze sprzedażą maszyn i gdybanie co by tu zmienić.

Mamy 18h ornego (5-6 klasy) 5h łąk Ursusa-360 i 330 oraz kombajn Bizon (reszta niezbędnych maszyn do jakiejkolwiek uprawy jest). Mamy 7 świń. Mamy wyremontowaną oborę około 100m2 (dokładnie nie wiem) przedzielona na 3 przegrody. Druga kiedyś była dla krów ale stoi pusta ma zwykłe stanowiska (jest ich 12) z wyciągiem do obornika oraz klatką na gnojowicę. Mój tata twierdzi,że tutaj nie ma przyszłości i powinienem iść gdzieś do miasta. Ale gdyby tak zostać jednak po ukończeniu technikum ? Jak to rozwinąć i czy jest sens ?

 

Proszę o poważne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

 

 

Przepraszam nie ten dział...

Edytowano przez Domingeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wystarczająco na poziomie z tego się nie utrzymasz. O ile rodzice nie planują wszystkiego likwidować i masz możliwość to idź na studia i zdobądź odpowiednie wykształcenie. Masz w pobliżu jakieś miasta gdzie by nie było problemu z pracą? Jak tak i by się nic w życiu nie zmieniło to w przyszłości możesz znaleźć pracę a gospodarkę mieć jako dodatkowe źródło dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

poco odrazu studia, zrobisz kurs r3 na rolnika i wystarczy. Zlozysz wniosek na MR (o ile bedzie nabor) to jak dobrze pojdzie 100k dostanoe
dostaniesz na sprzet albo ziemie. szalu z klasa ziemi nie ma, wiec najlepiej siac jakies malo wymagajace rosliny i isc do pracy, chyba ze chcesz sie bawic w hodowle, masz obore to opas chociaz nie wiem jak by to w twoim przypadku bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

narazie skończ szkole i idź na studia kierunek technikum nawet na czasie jak lizniesz lzejszej pracy to pewnie na wieś nawet nie spojrzysz ale start myślę ze w miarę 18ha zawsze zdążysz wrucić
nie powala tylko ta klasa ziemi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja poszedłem na studia i to była moja najgorsza decyzja w życiu

 

ja na twoim miejscu obsiał bym 15ha ornego zbożem, i zboże z tego bym sprzedawał lub hodował świnie. Na 3ha zasiał kukurydze, z części łąk jeżeli jest możliwość zrobił bym pastwisko, jeżeli nie to wszystko na sianokiszonkę zbelował. Uhodujesz jakieś 16-20 byków i jeszcze ze 100 świń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

poco odrazu studia, zrobisz kurs r3 na rolnika i wystarczy. Zlozysz wniosek na MR (o ile bedzie nabor) to jak dobrze pojdzie 100k dostanoe

dostaniesz na sprzet albo ziemie. szalu z klasa ziemi nie ma, wiec najlepiej siac jakies malo wymagajace rosliny i isc do pracy, chyba ze chcesz sie bawic w hodowle, masz obore to opas chociaz nie wiem jak by to w twoim przypadku bylo....

Ty tak na serio?

 

A ty kolego który założyłeś temat - z tą klasą ziemii i takim areałem to nie będzie życie tylko wegetacja i kombinowanie jak związać koniec z końcem. Jak idzie ci nauka to idź na studia. Do hektarów zdążysz zawsze wrócić a żeby zdobyć zawód i mieć normalne życie to może być później za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lisek
      Cześć
      Używacie tego programu. Mam kilka problemów przy obsłudze. Np. nie chce drukować, nie pobiera powierzchni pola przy ewidencji nawożenia azotem itp.
    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez kwiapa
      Witam,
      zastanawiam się nad subskrypcją tego systemu. Aktualna cena to ok 1100 zł netto za rok. Tylko jeżeli się już wejdzie w to to trzeba kontynuować bo szkoda tracić mnóstwa wprowadzonych danych. Proszę napisać o ewentualnych "minusach" tego systemu lub alternatywnych programach.
    • Przez yacenty
      Witajcie,
      chciałbym was zaprosić do nowej strony - www.agrodzienniczek.pl
      Jest to nowy projekt - w całości zaprojektowany przeze mnie i wdrażany przez naszych programistów.
      Chodzi mi o to, aby stworzyć najprostszą możliwą kartę pola. Z informacjami o kosztach, z fajnymi modułami do wykresów i aspektu finansowego gospodarstwa.
      System dziś jest w wersji beta - w kolejnych dniach wprowadzamy nowe proste funkcje które ułatwiają nam prace.
      Dla przykładu dodanie wszystkich prac dla mojego 30 ha gospodarstwa zajęło mniej niż godzinę czasu.
      Oczywiście jesteśmy w wersji beta więc jest jeszcze sporo niedoróbek ale cały czas nad nimi pracujemy.
      Jeśli chcecie potestować to gorąco zapraszam.
      Można się logować swoim kontem z AgroFoto.pl
       
      Na dziś rozwiązanie jest w 100% darmowe. Docelowo jednak będą moduły płatne, ale cena będzie na poziomie kilku złotych miesięcznie tak aby tylko pokryć koszty pracy naszych programistów.
      Jeśli zauważycie jakieś błędy - śmiało tu piszcie, lub do mnie na maila. To samo tyczy się pomysłów na rozwój programu - jestem do Waszej dyspozycji.
      Pozdrawiam
      yacenty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj