Polecane posty

derek2223    26
1 godzinę temu, Murphys napisał:

Trochę mniej niż pszenica. 3.7t na czwórkę przyczepe wchodzi mi pszenicy a QQ 3.400

Właśnie na tego typu odpowiedź liczyłem. Dzięki wielkie. A jeszcze jedno pytanie jak długo mokra kuku może leżeć na przyczepie? Kilka postów wcześniej padła odpowiedź, że ok 48 godzin. Ale w takim razie w skupach jak przetrzymują tą kukurydze skoro u rolnika może już leżała kilkanaście godzin na przyczepie ( a może i więcej) i zanim ją wysuszą to pewnie jeszcze trochę zejdzie... Nic się z nią nie dzieje?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
22 godziny temu, hub555 napisał:

Negocjowałem dzisiaj z Niemcem cenę na kukurydzę suchą ze zbiorów 2018, 250EUR za tone sam zaproponował. Z tego co mi wiadomo FDW od poniedziałku podnoszą cenę na mokrą, podobnie Wipasz

Ale bariery językowej nie było? I jesteś pewien, że to on ma kupować od Ciebie po te 250 Euro bez targowania, a nie odwrotnie? :-) Dużo było jeszcze w butelce, jak to pisałeś???

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w zeszłym roku zakiszałem w mauzerach 29% wilgotności to około 850 kg u mnie wchodziło. Po wysuszeniu wchodzi z 800kg ale więcej ziarna trzeba wsypać bo podczas suszenia nasiona się kurczą

właśnie przyjechali suszę w qq szacować bo od dzisiaj weszło. Niestety już skoszona☹️

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Po doświadczeniach z tamtego roku (sprzedałem po 300zł) w tym roku zamierzałem zrobić wszystko CCM. Ale przy tej cenie mokrej chyba się nie opłaca.

Obecnie powiedzmy 550zł + zmielenie + worki czyli około 100zł. Czyli wychodzi 650, a CCM w zeszłym roku był po 700-800zł. nie wiadomo po ile będzie w tym roku.

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek5036    1
2 godziny temu, majes napisał:

Po doświadczeniach z tamtego roku (sprzedałem po 300zł) w tym roku zamierzałem zrobić wszystko CCM. Ale przy tej cenie mokrej chyba się nie opłaca.

Obecnie powiedzmy 550zł + zmielenie + worki czyli około 100zł. Czyli wychodzi 650, a CCM w zeszłym roku był po 700-800zł. nie wiadomo po ile będzie w tym roku.

 

Masz może jakieś namiary na tych co płacili po 700-800 za CCM? Chętnie w tym roku bym sprzedał w tej cenie. W tamtym roku sprzedawałem jesienią i zimą po 580 i byłem bardzo zadowolony z tej ceny. 

Ceny kukurydzy w podlaskim (netto za 30%)

GR Andrzej Brzozowski 480 zł

Agrocentrum 480 zł (odbiór z pola ich transportem)

Wipasz Miedzyrzec Podlaski 500zł na Bramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7
12 godzin temu, derek2223 napisał:

Właśnie na tego typu odpowiedź liczyłem. Dzięki wielkie. A jeszcze jedno pytanie jak długo mokra kuku może leżeć na przyczepie? Kilka postów wcześniej padła odpowiedź, że ok 48 godzin. Ale w takim razie w skupach jak przetrzymują tą kukurydze skoro u rolnika może już leżała kilkanaście godzin na przyczepie ( a może i więcej) i zanim ją wysuszą to pewnie jeszcze trochę zejdzie... Nic się z nią nie dzieje?

Miałem przypadek w zeszłym roku, ze kukurydza o wilgotności ok 33-35 % po przelezeniu gdzieś 48 h zaczeła kielkować na pryzmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
16 godzin temu, jarek5036 napisał:

Masz może jakieś namiary na tych co płacili po 700-800 za CCM? Chętnie w tym roku bym sprzedał w tej cenie. W tamtym roku sprzedawałem jesienią i zimą po 580 i byłem bardzo zadowolony z tej ceny. 

Ceny kukurydzy w podlaskim (netto za 30%)

GR Andrzej Brzozowski 480 zł

Agrocentrum 480 zł (odbiór z pola ich transportem)

Wipasz Miedzyrzec Podlaski 500zł na Bramie.

a jakieś namiary na agrocentrum i jakies info o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek5036    1

Numer do przedstawiciela agrocentrum 691 441 206. Dwa lata temu sprzedawałem do nich to wilgotności ok i płatność na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Powiedzcie mi czy macie namiary na kogoś kto suszy na miejscu, północna część województwa łódzkiego. W niedzielę mierzyłem i miała 30 proc fao230. Ogólnie bardzo ładna. Obstawiam jakieś 12 t mokrej z ha. Cena jak wszędzie. 480 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz1992    0
47 minut temu, dawcio2218 napisał:

Dziś rosomak z 2 h oddał 21,5 t wilgotność 28%. Cena 510 netto plus 10 do każdego procentu czyli 530

Ale do kogo oddawałeś ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

U nas zaczynają obniżać cene za mokrą , na początku dawali 500 a teraz już tylko 480 . Mimo suszy plony nie są tragiczne

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
1 godzinę temu, BENNY82 napisał:

6 klasa piach glejt 6,2t/ha 30% 480 netto 

Ja też jutro młóce 6 klase i bym się cieszył z takiego plonu tylko wilgotność chciałbym troche mniejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

tomasz1992 napisał:

47 minut temu, dawcio2218 napisał:

Dziś rosomak z 2 h oddał 21,5 t wilgotność 28%. Cena 510 netto plus 10 do każdego procentu czyli 530

Ale do kogo oddawałeś ?

 

Phu pawrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Czyli w Twoim rejonie @dawcio2218 nie było ekstremalnej suszy? A jak płacą inni? Też powyżej 500zł/t?

U nas (Łowicz/Kutno) wszyscy mają w cenniku 470 netto. Jedni +/-6 zł, inni +/-8 zł/ Cargill w Dobrzelinie jeszcze nie ruszył - obserwują sytuację. Przynajmniej do wczoraj nie było decyzji z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
Panowie kuku 17-20 %wilgotności trzeba ja jeszcze dosuszac? czy może normalnie leżec i sie nie pospuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Popsuje się. dwa tygodnie może poleży na cienkiej warstwie i na opał tylko.

Edytowano przez 90210grzesiu
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj